Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is folyamatosan változt...

Másnak is folyamatosan változtatja a doki a baba korát, meg a várható szülés időpontját?

Figyelt kérdés
Nekem minden uh-on átlagosan egy hetet változtat, már tiszta ideg vagyok, mert nem tudom, hogy pontosan hány hetes és hány napos.Nekem az egy hét is sokat számít, mert lehet, hogy pont emiatt nem lett jó mondjuk a 16.héten az afp eredményem...
2009. okt. 13. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos ahogy amiatt nem lett jó! Mennyi lett? Csináltattál kombinált v integrált tesztet is? Általában sokat változik az első 12 hétben, de a genetikai uh-n kiszámolt terhességi kort szokták mérvadónak tekinteni később!
2009. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért, nem lett jó az AFP-d ?


Nekem mindkét gyerkőcnél összevissza módosítgattak, mert a mensim rendszertelen volt, meg hosszabb volt a ciklusom stb.

Egyik esetben sem hittek nekem, hogy be tudom lőni mikor is sikerült a baba :) pedig be tudtam...

ez a végén volt lényeges főleg mert az első babámat pl. kicsit hamarabb ki is akarták csalogatni, pedig szegénynek még lett volna pár napja.

Amúgy most hogy a másodikat várom, most mondta egy idősebb doki hogy a 20.heti UH után már nem változtatgatunk a terhesség korán, mert onnantól már teljesen egyéni jellegzetességeket mutatnak az UH méretek, szóval inkább az jelenik meg mit örökölt a szüleitől és nem az h hány hetes is pontosan.

2009. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az orvos változtatgat, hanem a baba méreteiből egy táblázat szerint számolják ki, hogy kb hány hetes a baba. Pl nekem legutóbb olyan UH-m volt, hogy a baba minden egyes porcikájának a méretéből a program kiszámolta a baba korát és a feje méretéből 2 héttel kevesebbet számolt, mint a karcsont hosszúságából... és az összes adatból csinált a végén egy átlagot. E miatt ne aggódj, a doki úgyis mondja, ha valami gáz van. Amíg nem szól, addig semmi baj nincs! Az AFP időpontját és a szülés várható időpontját az utolsó mensitől számítják, legalábbis nekem így volt. Az UH meg minden alkalommal mást mutat, de naggyából összestimmel a két adat.
2009. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az afp-m 0.6 lett, ezért elküldött egy másik kórházba is uh-ra, ahová 19-én kell mennem.A 12.heti uh szerint jókor mentem, a 16.héten, de mivel a 18.hetin módosította megint, aszernt meg ugye a 15. héten voltam afp-n.Azt értem, hogy a méretnek megfelelően változtatja,viszont a súlya meg sokkal több.17+6 naposan 260 g volt 160 helyett.A súlynak mennyiben van jelentősége?
2009. okt. 13. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az AFP 0,64 lett, de azt mondták, az jó, uh-n nem láttak semmi rosszat.


Még sosem változtatták a becsült kort, megállapították az elején, és azóta is ugyanakkorra vagyok kiírva. A baba teljesen átlagos méretű minden uh-n.


Az első hetekben nagyjából egyformák, később viszont már változhat a fejlődésük. Nemrég olvastam erről a neten, de sajnos már nem emlékszem, hogy hol. Logikus, hogy nem lehetett mondjuk 28 hetesen ugyanakkora egy később 2,5 kg-osan született baba, meg egy 4,5 kg-os.


Szerintem tudnia kellene a becsült kort.

2009. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj, azzal csak magadnak és a kicsinek ártasz!

Úgyis akkor születik majd meg, amikor akar :)

És minden rendben lesz, ne félj!!!

2009. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ne foglalkozz vele! Majd jön a baba, amikor akar. Nekem jókor vették az afp-t és mégis rossz lett az eredmény (3,06). Az uh rendben van azóta is, úgyhogy engem nem is érdekel az eredménye. Egyébként nekem is tologatják a szülést, de nekem mindig csak pár nappal.

25 hetes kismama

2009. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!