Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esély rá, hogy...

Mennyi az esély rá, hogy kialakulnak a striáim?

Figyelt kérdés

Ha 12 éves korom körül striák jöttek ki a fenekemen a hirtelen növéstől.És ha anyukámnak is lett a szülés után.

Volt már valaki hasonló helyzetben és megúszta?Mindennap kenem sheavajjal.Mikortól számíthatok rá?

21hkm



2013. jún. 24. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
tökmindegy mivel kened ha olyan alkatú vagy akkor lesz ....
2013. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

30 fölött ritkábban alakulnak ki.

Nekem kamaszkoromban a hirtelen növéstől a combom belső oldalán kialakult néhány, pedig vékony voltam akkor is, és a két terhességem alatt egy szem striám nem lett, pedig a 2. Terhességem alatt még testápolót is elvétve használtam csak. 35, 37 évesen szültem.

"Megjelenhetnek a striák, azaz a terhességi csíkok, ezek a kötőszövetek meggyengülése miatti kezdetben lilás majd fehér színű csíkocskák. A 30 éves kor feletti terhességeknél jó hír, hogy náluk ez már ritkább, met a kötőszövetük addigra eleve lazábbá vált"

2013. jún. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De örülnék neki,ha megúsznám :)

Augusztusban töltöm a 30at.

2013. jún. 24. 08:48
 4/8 anonim ***** válasza:
sajnos szerintem van esély. ha a hízástól is kijött, akkor valószínű most is fog. tényleg alkati dolog. nekem a 30. hét után lett feltűnő, akkor nőtt nagyot a hasam.
2013. jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

38 évesen szültem akkor a bőr már sokkal rugalmatlanabb így sokkal nagyobb a stigák esélye .....


nekem is lett

2013. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem sokáig nem volt, de az utolsó hetekben, mikor a baba már nagy volt és még mindig nagyokat rúgott, sokat mocorgott, sajnos repedt a bőröm. Tudomásom szerint ritka az, aki megússza és ha hajlamos vagy rá, mindegy mivel kened. Én mindig a hasamra voltam a legbüszkébb, lapos volt és feszes, szülés után maradt még egy kicsi (1 hónapos a csemetém) és van néhány striám, de hidd el, ha ott lesz a bébi a karodban, kevésbé fog ez foglalkoztatni. Persze kell hozzá egy szerető pár, aki így is szépnek lát és ezt ki is mondja néha. :)
2013. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 24. 11:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 12 éves korom óta vannak, szintén növéstől, szintén a fenekemen, nagyon utálom. Kicsit később hátul a derekamnál is lett egy pár, de az nem igazán látszik (pedig mindig vékony voltam). Tökre féltem a terhességem alatt, hogy milyen lesz a hasam, de abszolút egy mini csíkocska sem jött elő, egyáltalán! Túl is hordtam pedig a kisfiamat. A baráti körben is az a tapasztalat, hogy semmi összefüggés nincs aközött csíkos lett-e hasa valakinek, hogy máshol van-e csíkja. A legcsíkosabb hasú az lett, akinek soha semmilyen csíkja nem volt előtte sehol.

Én mondjuk kenegettem a hasam valamilyen olajjal, amit ajánlottak, már nem emlékszem a nevére, zöld üveg, dm-ben is lehet kapni.

2013. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!