Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mi a véleménye erről a...

Kinek mi a véleménye erről a névválasztásról?

Figyelt kérdés

Apukám Összejött egy nővel, kb. 10 éve. A nő lánya és én másfél hét különbséggel vagyunk kiírva. Mindketten egy faluban lakunk, mindenki tudja, hogy "mostohatestvérek" vagyunk. Nekik és nekünk is kisfiunk lesz. Mi már az elején eldöntöttük hogy fogják hívni a gyermekünket, szerencsére nagy volt az összhang a párommal ezen a téren. Ők egészen a végéig halogatták a névválasztást és mit ad a sors???? Ugynazt a nevet választották ki múlt héten, mint mi...Pedig nagyon jól tudták, hogy a mi gyerekünk is azt a nevet kapja. Erre a "mostohatestvérem" azt mondta az anyjának, hogy őt nem érdekli, mert nem édestestvérek lesznek a gyerekek. De hogy lehet valaki ennyire fantáziátlan, beszűkült???Ja és azt mondták, hogy azért ezt a nevet választották, mert közel esik a pici szülinapjához, így nem kell 2x ajándékot venni a gyereknek...pffff....

Valamelyik nap jön az anyja hozzánk és azt mondja: Hogy van Zsombor 2??? Na ne már, hogy az én gyerekem legyen a másodrangú...Mi biztos nem fogunk más nevet választani, mert mióta tudjuk a nemét folyamatosan a nevén szólítjuk a gyermekünket...Ti idegeskednétek ezen? Vagy hogy kezelnétek?

Ja, 1-2 napom van a szülésig!


2009. okt. 14. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos vannak ilyen szűk látókörű, szerintem gonosz emberek is. Idegeskedni nem érdemes miatta. Én viszont változtatnék a neven. Lehet, hogy végig így hívtátok, de én akkor is "átkeresztelném". De mondjuk ez én vagyok. Elég kellemetlen, mikor egy családi összejövetelen több ugyanolyan nevű ember van. Ha egyiknek szólnak, mindegyik figyel. Nálunk van egy 3as és egy 2es ilyen páros.

De az is lehet, hogy azért csinálták, hogy téged idegesítsenek.

2009. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,mond nekik hogy ugy dontottetek Hogy a Zsombor msr annyira lejart es hasznalt nev lett hogy nem adjatok a ti gyereketeknek.Ne add azt a nevet neki,mindig fog idegesiteni a dolog,nezzetek at a fiu neveket es biztos vagyok benne hogy fogtok talalni egy olyan nevet ami tecceni fog.Ez bunkosagra utal toluk hadd nevezzek csak ugy ahogy akarjak,Es ne aruld el neki az uj nevet,hadd olje a kivancsisag.Konnyu szulest kivanok.
2009. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen felindulásból és Zsombor 1-ezném a miénket, és le se sz@rnám a másikat. De ha már Zsombornak neveztétek ti is, lehetne mondjuk más a beceneve, biztos lehet a Zsombort is százféleképp becézni, és akkor még véletlenül sem kevernék össze őket.


Különben én is már évek óta Benjáminnak akarom nevezni a kisfiunkat, aztán a finishben, mikor teherbeestem, akkor kereszteltük át. Történt már ilyen. De nem könnyű okosnak lenni ilyen helyzetben.

2009. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

1ik ismerősömék jártak így 3 éve.A 2 kismama "legjobb barátnő" címen futott.Az ismerőseim másik nevet választottak és azóta szóba sem állnak a másik párral.

Miután én anno megszülettem a szomszéd utcában 1/2 év múlva lett 1 lány,Ő is azt a nevet kapta,amit én,majd a másik szomszéd utcában(3 párhuzamos utca) lett 4 év múlva egy 3. ui nevű lány:)

2009. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is csak idegesíteni akarnak Téged ezzel a névválasztással. Komolyan mondom jó nekik, hogy ilyenekre van energiájuk...

Ettől függetlenül nem könnyű eldönteni, hogy inkább új nevet válasszatok vagy maradj az eredetinél. Nekem lányom lesz, de még a terhességem előtt megbeszéltük a férjemmel, ha esetleg fiú lesz akkor Zsombor lesz, mert nagyon tetszik ez a név.

Szóval nem írigyellek, nem egyszerű a helyzet. Én valószínűleg inkább nevet változtatnék, de azt már senkinek sem árulnám el szülés előtt!

A Zétény néven nem gondolkoztatok? Szerintem az is nagyon szép és egyedi.

Azért ne idegeskedj ezen sokat, nem ér annyit az egész, a rokonokat sajnos nem tudjuk megválogatni..

2009. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én orrba-szájba verném a csajt XD,de most komolyan,bár nálunk is volt nagy családi durci,amikor én ugyanazt a nevet választottam a játékbabámnak mint unokatesóm :D


Nah jó ez csak vicc,de tényleg mérges lennék.A másik meg tényleg nehogy már a te gyereked legyen ketteske.Ne változtassatok nevet,majd ők meggondolják magukat ha te hamarabb szülsz.

2009. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdekesek az biztos...te tudd,hogy te voltál az "eredeti"te találtad ki,ha annyira szeretnéd ezt a neved ne változtass csak az ő kedvükért!Végülis ha 2év mulva jönnek csak össze apáddal,akkor ennyire nem zavarna hogy a nő unokáját is igy hivják...de a nőnek én megmondanám a helyedbe hogy a te gyereked nem kettesszámú,és nem akarod ezt mégegyszer meghallani,senkitől!!Esetleg adjatok a Zsombor mellé még egy nevet,ami tetszik.
2009. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha maradtok a Zsombornál, semmiképpen ne hagyd, hogy a 2-t odabiggyessze a másik nagymama, vagy bárki!

Lehet ugyanaz a nevük, de nehogy már egyeske és ketteske legyenek!!!

Én is idegeskednék rajta, de TE ne tedd, a Ti fiatok hamarabb volt Zsombor, ezt el lehet mondani mindenkinek :)


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baba, a Ti babátok, mielőtt megszületett volna már megsúgta a nevét, hogy Zsombor szeretne lenni. :) Nem volt véletlen a névválasztás, hogy mindkettőtöknek tetszett. Gondolom úgy is nevezitek. Egy ilyen ostobaság miatt ne adjatok neki más nevet, viszont nyomatékosítsad mindenkiben, hogy ha még egyszer meghallod, hogy Zsombor 1 vagy 2, akkor nem állsz jót magadért, mert nem egy tárgyról beszélnek, hanem a gyerekedről!

És azért elhinteném az nst-n meg a védőnőnél, meg ahol tudom, hogy "képzeljék csak el, annyira megtetszett apukád nevelt lányának a kisfiatok neve, hogy ők is úgy fogják elnevezni" :) És mosolyogj, csak mosolyogj! Majmolni fognak ezentúl és rivalizáltatják a gyerekeket, ha a Tied előbb fog tudni valamit, akkor az nem számít, mert véletlen, viszont ha az övék, akkor a Teiek le van maradva.

Minden jót Nektek Zsomborhoz, legyen boldog és hosszú életetek együtt!

2009. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egész családunk eszi a fejünket a gyerek neve miatt. Én meg megmondtam, hogy csak szüléskor tudják meg. Látom a Te példádból, hogy jól döntöttem. Így nem lehet majd mondani, hogy bárki is utánozna.

Én biztos felrobbannék a dühtől egyébként, de nem változtatnék nevet. És ha majd valaki felhozza, akkor elhíresztelném, hogy olyan ingerszegény a másik család, hogy csak az utánozáshoz értenek. A számokat meg felejtse el az egész család, akinek a Te gyermeked "csak " a 2, annak nem kötelező látogatni, SŐT. Amint meghallanám úgy elhajtanám a p-ba, hogy kedve nem lenne jönni.

2009. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!