Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok ( bár...

7 hetes terhes vagyok ( bár szerintem inkább 6), a héten voltam vizsgálaton megállapításon, a hőm eddig 36,8-37 között volt, ma pedig már csak 36,2. Jelenthet ez bármi rosszat? Vagy terhesség bekövetkezésekor vissza áll a normálisba?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt már szívhangja? Sikeres babagyártás után el kellene venni a kismamák hőmérőjét! Én is folyton mértem, és egyből aggódtam,hogy ha leesett akkor baj van. Soha nem volt baj, már 19 hetes az apróságom a pocakomban. Nézd ennyire korán úgy sem tudnának veled mit csinálni ha baj lenne akkor sem. Ásd el azt a hőmérőt egy ismeretlen helyre, nincsen már rá szükséged! Ha barnázól, véreznél, vagy iszonyat görcseid lennének irány a doki, de addig is semmi aggodalom, pihenj sokat és ne csinálj túl sok káros dolgot. nekem föl le ugrált a hőm, aztán még sem történt semmi, sőt nekem 37C vagy afölött soha nem is volt.
2013. jún. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt enyhe barnázásom, rózsaszínezésem, ezért is mentem dokihoz, de azt mondták előfordul, nem tudom volt e szívhangja a papíron rajta van hogy magzati szívhang doppler vizsgálat, de nem tudom volt e. 8 mm még csak az egész :) 3 hét múlva kell újra mennem Uh-ra.
2013. jún. 27. 07:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Tedd le a hőmérőt.
2013. jún. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az nincs a leleten hogy volt-e szívműködés? O.o A 8 mm tök jó, nekem 6 hetesen 3,5 mm volt, és volt szívműködés :)


Azt hogy hány hetes vagy, nem kell találgatni, egyszerűen az utolsó mensesed első napjától számold. Így pontosan megkapod a hét+nap számot. Így fogják számítani az egész terhesség alatt, neked is így érdemes.


A hődet nem méregesd tovább. Ha egyéb problémád van, azzal fordulj orvoshoz, de ez csak arra jó, hogy aggódj, ami többet árt mint a hőesés :)


Boldog, problémamentes babavárást!

2013. jún. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó menstruációtól 5 hét és 4 nap telt el de a vizsgálaton azt mondták, hogy 7 hetes vagyok. In utero szabályos 8 mm-es petezsák, ez van a leletre írva. a beavatkozáshoz pedig fel van tüntetve a hüvelyi, a hasi Uh, valamint a magzati szívhang doppler vizsgálat. De az nincs h volt e szívhang vagy sem. A szülés várható időpontját sem mondják még meg az első vizsgálaton?
2013. jún. 27. 18:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Addig nincs szó terhességről amíg nem azt írják a papírodra, hogy élő embrio látható. Neked petezsákot láttak, tehát szívhang sem volt még. Amivel nincs semmi baj, majd legközelebb lesz! Nehogy megijedj! Azért nem is mondtak szülés várható időpontját, mert még nincs terhességed orvosilag. (Persze nekünk mamiknak már ilyenkor ő a legfontosabb, és mi már terhesnek tekintjük magunkat a két csíkos teszt után.) Én azért azzal vitatkoznék, hogy bár egyenlőre az utolsó mensid a mérvadó a terhesség idejének meghatározására, de később ez azért változhat, nem egyszer hallottam, hogy ide oda tologatták a szülés várható időpontját. (Én pont a napokban jártam így, 2 dokinál voltam az egyik egy magán doki azt mondta 18 hetes 6 napos a magzatom, ami abszolút reális én is így számoltam, majd 5 nap múlva egy másik doki is megnézett, ő közölte, hogy 18 hetes 5 naposnak felel meg a magzatom.Pedig ő 5 NAPPAL később vizsgálat mint az előző doki.) A lényeg, hogy dobd el messzire a hőmérőt! Csak a tested tüneteivel foglalkozz, ha vérzel orvos minél előbb (de lehet nem tudnak már rajtad segíteni, de nem mindig vetélés a vérzés) Nekem mikor barnázásom volt 6 hetesen Rutascorbint adtak, az vény nélküli ha akarsz olyat vehetsz.
2013. jún. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a diagnózishoz az van írva: grav.s.7. Ez azt jelenti 7 hetes terhesség, és azt is írták hogy a terhesség bizonyított.
2013. jún. 27. 20:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és köszi mindenkinek a választ aranyosak vagytok :)
2013. jún. 27. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!