Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erős sárga folyás terhesség...

Erős sárga folyás terhesség elején mitől lehet? Milyen a méh tapintása ilyenkor? Puha, vagy kemény? Fent kell lennie?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes múltam. Kb. 3 napja erős sárgás/narancsos színű folyásom van, illetve inkább csak a tisztasági betéten látszik ilyennek, a fehér WC-papíron nincs nyoma. Egyéb tünet (viszketés, égő érzés) nincs. Normális lehet ez?

2013. jún. 27. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így jó kérdés. A terhesség alatt a legtöbbeknek fehéres, krémes vagy vizes folyása van, ami száradásnál lehet sárgás. De egyébként ha önmagában narancssárgás, az nem hiszem, hogy egészséges lenne. Én arra tippelek, hogy esetleg valami kisebb fertőzés lehet, amit jó, ha megmutatsz orvosnak minél hamarabb. Őszintén szólva, én még ilyen folyásról nem is hallottam, nem is találkoztam vele. Nem tudom, hogy volt-e már neked valamikor hasonló, akár csak 1-1 alkalommal...

Az egyébként jó, ha nem viszket, nem szúr, nem ég, de az is fontos, hogy ne legyen szagos, darabos, "túrós" állagú.

2013. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem volt még ilyen tapasztalatom soha, és hála Istennek még fertőzésem sem...de lehet,hogy most nincs kizrva, hiába vigyázok/tam.

Nincs szaga, és az "állaga" normális, krémes.

Nem tudom, hogy ha nagyobb a mennyisége a fehér folyásnak, nem-e ilyen lesz?!

A dokimat már hívtam, majd hétfőn kell mennem, annyira nem aggódott a dolgon...

Remélem ez nem a barnázás előjele. (már volt egy missed ab-om, és akkor barnáztam 5 hetesen)

2013. jún. 27. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Na igen..a dokid nem aggódik, nem ő a stresszes várandós :-)

Nekem is volt kétszer is hasonló, nálam sem aggódtak, csak én, aztán végül csak kértek egy bacileoltást és pozitív lett, amire megkaptam a gyógyszert. Ne hagyd annyiban, legyél magabiztos, főleg, ha szeretnéd ezt a kisbabát, mert a felszálló fertőzések komoly bajokat tudnak okozni!

Kitartás!

2013. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az orvosok jól elvannak, mert nekik egy vagy a sok közül, de neked az egyetlen gyerekedről lenne szó....

Mindenképp megyek hétfőn hozzá, és remélem alapos lesz!


A gyógyszer, illetve a korábbi baci nem okozott gondot a babánál?


Ezek szerint annyira nem egyedi az esetem...

2013. jún. 27. 11:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

MIndig kevesebb a kockázat a gyógyszer adásakor, m int a nem adásakor. Ha jobban beleásod magadat,szinte minden harmadik kismamánál vannak ilyen gondok.

Amikor az első terhességemnél voltam ilyen helyzetben, majdnem kivakartam a férjem szemét, hogy kitől, mit szeett össze és ajándékozta nekem, de aztán felvilágosított a doki, hogy ez nagyon is gyakori eset

2013. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, azt azért jó tudni, hogy sok betegség simán elkapható úgy, hogy harmadik félnek semmi köze a dologhoz. Állítólag elég annyi is, hogy a boltban megfogsz valamit, amin van az a bizonyos baci, és utána rohansz kézmosás nélkül wc-re. (Egy nagyon jó barátnőmnél fordult elő, hogy vélhetően egy olcsóbb intim betét okozta a malőrt, ami miatt gombás fertőzést kapott...)

Viszont ne hagyd magad lerázni, Kérdező! Az orvos lelkiismeretességén múlik minden. Ha úgy érzed nem vesz komolyan, inkább válts! A terhesség alatt minden betegséget kezelni kell, mert ha nem foglalkoznak vele, komolyabb lesz, később akár császármetszés is lehet a dologból, mert egyes fertőzéseknél a baba érdekében nem engedik a hüvelyi szülést. (Ez persze messze van, és ismét egy szélsőséges eset, de az ilyenek miatt is komolyan kell venni.)


1.

2013. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!