Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik, hogy a negatív kenet...

Létezik, hogy a negatív kenet eredménye mellett is "rossz szagú" a bugyim?

Figyelt kérdés
21 hetes terhes vagyok és nagyon aggódom. Terhességem eleje óta kitenyészett valami baci, folyton viszketek is, ami semmi kence hatására nem múlt el. Már beszedtem néhány doboz antibiotikumot is, de inkább szedném még nehogy baja legyen a babámnak. Legutóbbi kenet eredménye negatív, ami 19+5 naposan vettek le. Azonban érzem a szúrós szagot a bugyimon. Nem tudom mit csináljak? Félek, hogy a dokim már hülyének néz, eddig szinte két hetente vette a kenetet, némi túlzással. Nagyon félek a vetéléstől, koraszüléstől.
2013. jún. 27. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem fog az orvosod hülyének nézni, ne aggódj. Lehet, hogy azokra a bacikra, amiket ők vizsgálnak, valóban negatív az eredményed, mert más áll a dolgok hátterében. Én azt tudom javasolni, hogy a magad érdekében ne tágíts az orvostól, mondd el neki, hogy te ezt még mindig tapasztalatod, és elképzelésed sincs, hogy mi lehet ennek ellenére.

Egyébként mellékes tanácsként tudom és merem javasolni, hogyha anyagilag megoldható, cseréld le a fehérneműdet. Velem megtörtént, és pontos magyarázatot nem tudok adni miért, csak tippelek, de rendszeresen elkaptam valamiféle kisebb, de annál kellemetlenebb fertőzést, azonban csak egyes fehérneműim viselése után jelentkezett csak a gubanc. Lehet mondani, hogy tán az anyagösszetétel, de mindegyik más volt, még csak nem is egy helyen vettem őket. (Én ekkor majdnem az összes bugyogómat kidobáltam, amit hordtam a fertőzéses idő alatt.)

Ha úgy gondolod, ez túl drága mulatság, akkor mosás után (lehet, hogy mosószert is kéne cserélni, mert elképzelhető, hogy egyes mosószermaradványok irritálnak, és okozzák a szervezeted védekezését), tehát mosás után ki kell fertőtleníteni az összes fehérneműdet. (Bevallom, én ósdi módszerrel egy olcsó, mezei fazékban kifőztem őket. Azóta semmi bajom.)

Remélem, tudtam segíteni!


Üdvözlet:

32 hkm

2013. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem sincs semmi bajom,de megis sokat budods a bugyim es rajottem hogy azert is mert jobban izzadok!Es mivel alig tudok borotvalkozni a szor is besegit az izzadasba..:/ Nekem az segit ha tobbszor cserelek bugyit egy nap,es tisztasagi betetet is,meg neha napkozben megmosakszom.

De amit elottem irtak,a bugyi kifozes is egy jo otlet!

2013. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Próbálj ki anionos betétet! Nekem bevált..
2013. jún. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az en bugyimnak is sokszor van egy szuros, savasabb szaga. Tobbszor szoktam lemosakodni sima vizzel.
2013. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Felhívtam a dokimat, akinek a türelme határtalan. Reggel megyek hozzá, elküld vérvételre is. Az a baj, hogy az első terhességem alatt végig e-coli hordozó voltam, szinte végig AB-t szedtem. Most is sokszor kitenyészett e-coli és strepto is. Azért érthető szerintem, hogy nagyon félek, féltem a babámat. Nem szeretném, ha kezeletlen baktérium miatt meginduljon a szülés.

Fehér nagymama bugyit használok, amit 90 fokban mosok és vasalok utána. Nem tudom mit tehetnék még. Pamut anyagból van és terhességem alatt szereztem be egy csomó új darabot.

2013. jún. 27. 19:59
 6/14 anonim ***** válasza:
milyen antibiotikumokat kaptál?
2013. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na, megvolt a kenet és a vérvétel is. Véreredmény ma lesz, majd megírok mindent, hogy mi volt. Dokival beszélni nem nagyon tudtam, mert rohant, csak levette a kenetet és adott beutalót a laborba. Az a durva, hogy már a férjem is gúnyolódik velem. Azt mondja, hogy én annak örülnék, ha találnának valamit, hogy szedhessem a gyógyszert. Ez nagyon rosszul esett. Mintha passzióból járkálnék orvoshoz, meg passzióból vakaróznék ott lenne, mióta terhes vagyok... Ma hallottam a folyosón, hogy kismamák beszélgettek, akik benn feküdtek, csak UH-ra vártak, hogy XY megszült a 27. hétre egy 900 grammos babát. Nagyon szar volt ezt hallani is. Én nagyon parás anyuka és kismama is vagyok, de én ezt próbálom elkerülni. INkább elmegyek hatszázszor a dokihoz minthogy huszonvalahányhetesen megszüljek. Ez szörnyű lehet lelkileg egy anyukának szerintem. El sem tudom képzelni, hogy mit élhetnek át.

Ja, eddig augmentint, zinnat-ot és semmicilin-t szedtem összesen. Félidős UH-n a baba teljesen jól volt, semmi eltérés nem volt, korának megfelelő szépen fejlődik.

2013. jún. 28. 10:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Csak azért, mert hasonló volt nálam mindhárom gyerekemnél. Aztán aktil duót kaptam és SOHA többé nem tenyészett ki sem a strepto, sem az e.coli.

Szülésnél nem is kaptam semmit, bár ezt nem értettem, de így volt és szerencsére semmi baj nem lett.

Én úgyanígy aggódtam és nekem el is kezdett nyílni a méhszájam félidőben a fertőzések miatt, amit fogalmam sincs honnan szedtem össze. Talán a végbél a hibás.

2013. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a terhespisit érzed? Annak nagyon durva a szaga, csak tisztasági betéttel lehet ellene védekezni.
2013. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Terhespisi? Van erre külön kifejezés? Azért nem használok tisztasági betétet, mert azt hallottam, és olvastam már több helyen, mert az sem a legjobb a hüvelyflórának. Szóval van itthon, nem sajnálom rá a pénzt..., de mondom ezt is kipróbálom, hátha segít.

Véreredmény jó lett. Egy nagyon nagyon pici CRP (gyulladási faktor) emelkedés, de azt mondta a doki, hogy szóra sem érdemes. Kenet kedden lesz, majd azt is megírom.

2013. jún. 29. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!