Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Svédkeserűvel a borogatás sem...

Svédkeserűvel a borogatás sem javallott terhesség alatt?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a bölcsességfogam próbál kinőni, de egyszerűen nem megy, mivel nincs helye. Így begyulladt az ínyem. 1-1alkalommal még régen is előfordult az ilyen, akkor az mindig segített, hogy pár cseppnyi svédkeserűvel átitatott vattapamacsot tettem az adott területre, az pedig szépen elmulasztotta a gyulladást.

Most 33 hetes vagyok, és a betegtájékoztatóban nem jegyzik, hogy miért nem alkalmazható, illetve hogy fogyasztásra avagy külsőleg történő használatra nem javasolják. Teljesen logikus, hogy az alkoholtartalma miatt nem fogyasztani szeretném, és emiatt a belsőleges használat tilos.

Viszont annyi gyógynövényt tartalmaz, hogy akár még az is jelentheti problémát a külsőleg történő alkalmazásnál.

Esetleg tud valaki erről többet?

Holnap persze hívom majd a védőnőt, de jó lenne addig is némi információ.


Köszönöm szépen!



2013. júl. 1. 23:40
 1/2 anonim válasza:

Szia, nagyon kérlek, nehogy alkamazd a leírt módon! Jól érzed, egyfelől az alkoholtartalma miatt nem javallt. Másfelől ez a módszer, amit írsz, nem is számít külsőleges alkalmazásnak, mert a nyálad óhatatlanul is kiold egy picit a vattapamacsból.

Egyébként a svédkeserű egyik alapvető, és legfontosabb összetevője, a szártalan bábakalács (Carlina acaulis) miatt sem javasolnám a használatát. Ugyanis vízhajtó hatása van, és teljesen fölösleges egy áldott állapotban lévő édesanya vízháztartását bármivel is megzavarni. Bőrön át is fölszívódik, ezért külsőleg se használd.

Remélem, tudta segíteni. Vigyázz Magatokra!

2013. júl. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem alkalmaztam, biztos, ami biztos alapon. Ha valamit nem ismerek, akkor inkább hagyom.

De még egyszer köszönöm szépen! :)

2013. júl. 14. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!