Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatti boka, labfejd...

Terhesseg alatti boka, labfejdagadas ellen mi segit? Esetleg borogatas?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Leginkább a szülés! :) Nekem is bucira dagadt a lábam bokáig a 7 hónaptól kb., nem tudtam vele mit csinálni. Kevés folyadék, sószegény étkezés és amikor csak teheted polcold fel a lábad, pihentesd. Nekem ezt mondta a doki, bár már sok helyen olvastam, hogy inkább többet kell inni. A lényeg, hogy nekem nem nagyon használt. Amikor megszültem, egyik napról a másikra elmúlt... Augusztus végén szültem, úgyhogy én is a nagy nyári hőségben voltam a terhesség utolsó harmadára, ez sem tesz túl jót.


Boldog babavárást!

2010. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vérkeringés javító lábkörzések. Befelé köröz, kifelé köröz, behúzni a lábujjakat kilökni. Nekem segített.
2010. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elsőt kiegészíteném annyival, hogy attól, hogy kevesebb folyadékot iszol még nem fog kevésbé vizesedni a lábad! Ez butaság!! Én direkt megkérdeztem a dokit mert én is nagyon vizesedtem és gondoltam azért mert napi 6-7 l vizet iszok. (pont a legnagyobb melegben voltam terhes) Sok folyadékot kell inni a terhesség alatt, nagyon fontos. Az anya szervezete 2-3 óránként kicseréli a magzatvizet ezért is kell olyan sok folyadék.
2010. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
36 hetes vagyok es rengeteget iszom, gyakran fel is fockolom a labam....nem sokat segit
2010. aug. 22. 08:39
 5/7 anonim ***** válasza:
A folyadékot ne csökkentsd, de a sóbevitelt inkább. Sétál sokat, a mozgás javítja a vérkeringést a vénák kiürülésé. Amikor csak teheted polcold fel a lábad, de ha ezt nem is, legalább ne lógasd.
2010. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is a 36. hetben jarunk, a bokamat mar nem lattam kb 3 honapja, feszul az egesz labszaram a sok viztol. A sok folyadek, sotlan etkezes tenyleg enyhiti a fajdalmakat, es ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor menj el terhesmasszazsra. Nekem nagyon jol esett, de sajnos csak egy alkalomra volt kapacitas, szinte lelohadt a dagadas par napra.
2010. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

24. hétben járok, a lábam kb. 1 hete dagad, mint az állat. A lábszáram nem nagyon, inkább a lábfejem és a bokám. A felpolcolás nem sokat segít, a lábfejemről csökken a víz, de a belső bokancsontomat én sem láttam már egy ideje. Olvastam egy blogon, hogy a Schüssler-féle Nr.10-es Natrium-sulfuricum (homeopátiás gyógyszer) használt a blogírónak, ezt én is megvettem (alig lehet kapni Debrecenben, de sok helyen felajánlják, hogy megrendelik, és 2 napon belül megérkezik. Nekem azonnal kellett, ezért telefonálgattam a gyógyszertárakba, végül az Arany Oroszlánban tudtam venni, a Csapó utcán, ezerötszázakárhány forintért). Ma van 3 napja, hogy szedem a 3x1 szemet, talán jobb... tegnap egész délelőtt járkáltam, épp csak dagadt a bokám, ahogy hazaértem, tehát vége volt az intenzív mozgásnak, dagadt befele a lábfejem is. Vettem almát (nem egyszerű, mert keresztallergiám van az almára, így csak a félig még zöld, savanyú Idaredet tudom megenni, a többitől bedagad a szám és a torkom, viszket a szám és a szájpadlásom), napi 1-et ettem két napja, ma megemelem 2 db/napra, hátha jobb lesz. Ha nem, akkor kipróbálom az almanapot, és hát lassan ideje lenne egy dinnyenapot tartani (még idén nem vettünk dinnyét). Azt olvastam, hogy a sárgabarack is nagyon jó vízhajtó, ahhoz sem volt még szerencsém ebben az évben, de talán lemennek már kicsit az árak, és megengedhetjük magunknak.

Még annyit fűznék hozzá, hogy én pár nappal azután kezdtem vizesedni, amikor elfogyott a Femibion 400 magzatvédő vitaminom - nem tudom, nincs-e köze hozzá... mégiscsak tele van vitaminnal és Omega 3 zsírsavval...

(Ha valaki ilyet akar venni, akkor ajánlom a debreceni Kossuth utcán lévő Belvárosi Gyógyszertárat, ahol eddig még mindig féláron adták a többi patikához képest.)

2012. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!