Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert kell surgossen szulest...

Miert kell surgossen szulest inditani ha a koldokzsinor a nyakan van?

Figyelt kérdés
Olvastam itt hogy valakinek azert inditottak a 36.heten mert eszre vettek uh-n hogy a zsinor a nyakan van...Eddig meg mindenhol azt olvastam hogy nem szamit mert a babak 95%-nak a zsinor a nyakan van,de nem veszelyes(csak ha rovid es feszul pl).De most megijedtem mert nekem nem lesz tobb uh-m...Akkor kell csak felnem ha nem mozog sokat,ugye?De a vegen alapbol kevesebbet mozog mert keves helye van..Nyugtassatok meg hogy nem lesz semmi baj!:( 33hkm
2013. júl. 2. 01:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát én nagyon nem tudlak megnyugtatni. Nekem a 37 héten nagyon minimálisan mozgott egyik nap. Szinte alig. Kiderült,hogy négyszer volt a nyakán a zsinór.

Ha nem érzek rá, és ha nem olyan, az orvosom, amilyen, akkor nem élne a gyerekem. Így megúsztuk!

2013. júl. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni. [link]
2013. júl. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem a nyakán, hanem a kezén, lábán volt s úgy szorult el. Mire beértünk már nem élt a baba. 36 hetes voltam.
2013. júl. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Nekem a 38. héten a ctg-n volt érzékelhető, hogy valami "nem stimmel", kiderült a nyakán volt a zsinór. Nem is engedtek haza, befektettek a kórházba, folyamatosan felügyeltek, áramlásit néztek végül megcsászároztak. Makk egészséges a kislányom!

Kedves Előző válaszoló! Nagyon sajnállak! Borzalmas lehetett!

2013. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 jennifer012 ***** válasza:
0%
Nyilván azért inditják be mert megfulad a baba és meghal még ilyen tudatlan embert és ilyen szül borzalmas ! Még csak 7hetes vok de többet tudok mint te ja és 20 leszek
2013. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Jennifer....Elmondom neked hogy tudom hogy miert indtitjak be!Tisztaban vagyok vele...En csak azt nem ertem hogy azt olvastam hiaba van sokszor belegabalyodva akkor se lesz semmi baja,csak ha megtorik a zsinor.Es en igazabol arra lettem volna kivancsi ha nem nezik uhn akkor honnan tudhatom hogy valami baj fog tortenni. Orulj neki hogy 20 evesen anya lehetsz!En 6 eve vartam a babara,es igen nagyon felek....Nem kell bunkozni..
2013. júl. 2. 14:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a 38. héten kell még menned egy súlybecsléses Uh-ra, akkor is alaposan megvizsgálják a babát. Szerintem ne aggódj. Addig pedig ha valami szokatlant észlelsz, irány a doki/kórház. Ha aggódsz, ne szégyellj kérdezni, járj utána a dolgoknak.

Engem már hang alapján azonosítanak a kórházban és a terhesgondozóban is. :D Mindenre rákérdezek kétszer, mindennek utánajárok, nem hagyok semmit szó nélkül mert a babám érdeke is, hogy jól tájékozott és nyugodt legyek.

Sok-sok egészséget, boldog babavárást kívánok neked!


38hkm

2013. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem lesz tobb,kulfoldon elek.Ezert is aggodok.De azert majd megprobalok kiharcolni meg egy uht..Hatha,ha latjak hogy aggodok akkor talan lesz uhm..Akkor viszont az aramlast kell kernem hogy nezzek meg ugye?A 31.heten neztek (akkor is kiharcoltam)de aramlast nem neztek,se azt hogy hol van a koldokzsinor..Azt mondtak azt a vajudasnal szoktak megnezni..Nagyon aggodok.De koszonom a valaszokat!
2013. júl. 2. 18:54
 9/13 jennifer012 ***** válasza:
Akkor hülyén tetted fel a kérdést ! ne aggodj ezen mert magadba fogod beszélni és uhy fog történi ! Inkább ne is járjon ezen az agyad ! Ahogy látom 33hetes vagy és inkább igy a vége felé inditják meg a szülést mert nagy a baba és a zsinor meg rövid vagy éppen vhogy rosszul van rátekeredve !
2013. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 jennifer012 ***** válasza:
Ja és örülök hogy 20 évesen mert igy is fél évet vártunk rá !
2013. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!