Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki "Trimeszter"...

Misszabza kérdése:

Szedett valaki "Trimeszter" (1,2,3) nevű terhesvitamint? Mit tudtok/hallottatok erről? Vélemények?

Figyelt kérdés

Fogantatás előtt 3 hónappal femibion 800-al kezdtem,már a 400 ast szedem. Mellé Neo-ferro-folgammát(orvos által) , 1000mg-os C-vitamint, Dr.Lenkei vitamintól: Korall Kalcium, valamint MagneB6-ot szedek.

Védőnőt is fogok kérdezni még erről, de más véleményekre is kiváncsi vagyok:) Azon gondolkozom hogy váltanom kellene (de lehet nem fogok,nemtudom) mert a femibionba ugyan van omega3(DHA),és jód amit fontosnak tartok(ugyanis szinte ezért veszem ezt a vitamint) de nyomelemek nincsenek(vas,cink,réz,kalcium,magnézium,foszfor)és ráadásul elég drága is. Ha külön vennék még omega-3 at a felsoroltak mellé, és a Trimeszter vitamint venném a femi helyett (ebbe van minden, mert megnéztem),szerintem árban még mindig olcsóbban jönnénk ki mint igy. Mit gondoltok? (nem a gyerekem és magam egészségén akarok spórolni,csak ésszerűbben szeretném ezt megoldani, hogy ne a "márkát" fizessem meg hanem azt ami tényleg benne van,csak sajnos a táplálkozásom nem kielégítő de rajtavagyok) Bocsi a hosszú kiírásért, előre is köszönöm !



2013. júl. 2. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egy új dolog..én nem lennék kísérleti nyúl a helyedben. Nekem is ajánlotta a védőnő sok más butasággal együtt.Szerintem az árán vegyél tényleg házi termesztésű,nem teszkós gyümölcsöket,zöldségeket!
2013. júl. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én ezt nem ismerem,de ezt ajánlom...........

A PharmatonŸ MatruelleŸ lágy zselatin kapszula, amely vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, omega-3-at és folsavat tartalmazó étrend kiegészítő készítmény. Nők részére - a terhesség előtt, alatt és után.

[link]

szupi és még játszani is lehet vele

2013. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1.! Igen ezen én is elgondolkoztam hogy eléggé új cucc :)


Kedves 2.! Köszönöm az ajánlást, majd védőnőtől is megkérdezem.

2013. júl. 3. 10:30
 4/13 anonim ***** válasza:
a babavilágba is volt dr czeizel endre is ajánlotta....2-es voltam
2013. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak annyi félelmem van még a váltással kapcsolatban hogy nem akarok tőle hányni, mert a femibiontól semmi bajom nincs, és félek hogy egy másiktól meg esetleg lesz.
2013. júl. 3. 15:10
 6/13 anonim ***** válasza:
én a gravidát hánytam ki....
2013. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A pharmaton matruelle-t nem akarom pont a csokis izesitése miatt, mert egyszer szedtem csokis izesitésű vas tablettát, és már a szagától is rosszul vagyok ,főleg ha eszembe jut. Még a Ladeevit-en gondolkozom amugy , de ezt a "trimeszter" vitamint hanyagolom.
2013. júl. 12. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, hátha valakit még érdekelnek a tapasztalataim: Én Femibion 800-al kezdtem a felkészülést a várandósságra, a 6. terhességi héttől pedig orvosom javaslatára szedtem a Trimeszter1-et. A Femibiont azért találtam jónak, mert a délutánonként rámtörő fáradtságot enyhítette/megszüntette (ezt onnan tudom, hogy mikor elfelejtettem délelőtt bevenni a Femibionomat, délután csukódott le a szemem, ahogy bevettem rá fél-1 órára ez elmúlt, illetve ha reggel/délelőtt bevettem, akkor vagy elő sem jött ez a hirtelen rám szálló fáradtság, vagy sokkal enyhébb mértékben.) De miután a dokim ajánlotta a Trimesztert, azt szedegettem, mert komplexebb összetételű. Viszont elég nagy szemű, és első harmadban bizony volt, hogy nem csúszott le a torkomon, akkor nem erőszakoltam, hanem aznap a Femibionból vettem be, így végül is felváltva szedtem a kettőt a 13. hétig. Egyiktől sem hánytam, és hízni sem híztam egy grammot sem!


Ittam még melléjük Magnesium sandozt- ezt azóta is, próbáltam a Magnerotot is, az orvosom szerint nagyon jó, nekem viszont ment tőle a hasam :/ A pezsgőtabi viszont finom, és ez a Sandozos pormentesen fel is oldódik, ill. ha iszom, nem kemény a hasam, és nincs izommerevség a vádlimban, szóval használ is! Most a Trimeszter 2-t szedem, hozzá hetente 2-3x halolajkapszulát az omega3 miatt, mert azt bizony hiányolom a készítményből.

2016. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Nickelodeon88 válasza:

Nekem azert gyanus, mert tesztekrol, kiserletekrol sehol nem talaltam semmit, hogy bizonyitottan hatasos lenne. Meeg a sajat oldalukon se :/

Az ondicseret meg budos...

2016. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Régi a kerdés de a vitamin mégindig uj ak számít. 3 évig próbálkoztunk a babával pcos ir mellett hiába mikoris elkezdtem szedni a trimeszter1-t a legutóbbi mensim kezdetekor (pont akkor erkezett meg a csomag) es többet nem jött meg... 5 hetes vagyok :))) szóval barki barmit mond engem igen csak meggyozott
2016. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!