Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én egy 18 éves kismama vagyok....

Én egy 18 éves kismama vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 hetes és férjnél vagyok. már így is 90kg vagyok. mit tegyek hogy a terhességem alatt ne hízzam annyira? elég hízékony vagyok így is. mit tehetnék hogy Esetleg fogyjak is?? az a baj hogy ráadásul nagyon kívánós vagyok....
2013. júl. 2. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

NAGYON figyelj arra, hogy ne egyél többet, mint eddig. Bár még nagyon fiatal vagy, de mostantól nem csak magadért vagy felelős, hanem a gyermekedért is, akinek nem tesz jót sem a túlsúlyod, sem az összevissza evés, főleg cukros dolgok evése.

Ha egyedül nem megy, kérj étrendet egy dietetikustól, és ne tarts otthon már kaját, csak annyit, amennyit enged.

Koplalni nem szabad, de egy terhes nőnek csak 140 kalóriáva kell több, mint amíg nem volt terhes. Ez kb. 2 dl tej. Ha 90 kg vagy, te eddig jóval többet ehettél, mint szükséges lett volna, tehát NEM kell és nem szabad növelned még 140 kalóriával. A kívánósságon pedig uralkodnod kell.

Amúgy gratulálok!

2013. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Misszabza ***** válasza:
Mintha magamat hallanám :) csak annyi hogy én 23 hetes vagyok,17 éves , férjnél, és 80 kg .... Én most fogok elkezdeni tényleg kismama tornázni, akár otthon (youtube-ról), akár oktatónál, de mozogni kell mert anélkül nem fogod tudni a súlyodat tartani. Fogyni én csak attól tudtam hogy 16.hetemig sokszor volt hányingerem és ettől fogva nem ettem. Azóta kívánok mindent, elég nehéz visszafogni. Én is hízékony fajta vagyok.. Már páromat is megkértem, hogy állítson le mikor tud a "falásban", különben nem lesz jó vége. Kifejezetten fogyni terhesség alatt nem ajánlatos, de nem is fogsz tudni (csak most az elején esetleg) Ajánlatos teljes kiőrlésű dolgokat enni (még lisztből is azt használni), zöldség ,gyümölcs, és a nasiba is egészségesebbeket választani... Nem könnyű,de megéri :)
2013. júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Én is a dietetikust akartam tanácsolni, mindenképp keress fel egyet.


Addig pedig csináld azt, hogy legalább ne egyél, hanem igyál, ha arról van szó. Vegyél finom bio zöldség- vagy gyümölcsleveket, vagy otthon is készíthetsz. Az ízek kielégítik a kívánósságot, és ezekben legalább természetes cukrok vannak.

2013. júl. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat! =)))
2013. júl. 2. 18:43
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én felfogni nem tudom, hogy lehet valaki 17-18 évesen érett az anyaságra???? Nálatok tervezett volt a baba?
2013. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem nem volt tervezett és igen fiatal vagyok, de én nem az a fajta vagyok hogy hibáztam, teherbe estem akkor most elvetetem(MEGÖLÖM) azt a gyermeket!felelősséggel tartozom iránta és ha ezzel azt veszítem hogy jajj!! nem mehetek bulizni!! akkor ez van nem megyek mert a gyermekem az fontosabb!
2013. júl. 2. 21:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van. Egyébként ha férjnél vagy, senkinek nem lehet egy rossz szava sem.

1.

2013. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
=) férjnél vagyok 2012.10.18 óta. és életem legszebb napja volt! Úgy ahogy az is mikor megtudtam hogy babát várok! életem 2 legfontosabb eseménye! =) és ezt nem adnám oda a bulik meg más pasik kedvéért! =)
2013. júl. 2. 21:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy hízni fogsz sokat. Első gyerekkel 7 kg híztam (82 kg -ről indultam). 2. terhességem ikerterhesség volt 89 kg-ról indultam és 35 hetesen 92 kg voltam, a végén jött rám 8 kg, aminek a 90 %-a víz volt, ez 11 kg és a 2 babám 5800 gramm volt.
2013. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Misszabza ***** válasza:

Kedves kérdező ! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek a babához,és a párkapcsolatotokhoz egyaránt. Boldog és probléma mentes babavárást kívánok! (Elnézésedet kérem, hogy a kiírt kérdéseden kívül másnak is válaszoltam más témával kapcsolatban)



Kedves 5.! "Nem tudom felfogni" hogy lehet ennyire előítéletesen,rosszindulatúan gondolkozni a fiatal anyasággal kapcsolatban... Nálunk kifejezetten tervezett baba volt, a férjemet 7 éve ismerem,és nekem 10 éves tapasztalatom/gyakorlatom van már a gyereknevelés/ápolásban, már 9 évesen eldöntöttem hogy a gyerekek között fogok dolgozni is, és fiatal anya leszek akárki akármit mond. Úgyhogy senkinek semmi beleszólása abba hogy ki és mikor vállal gyereket, (ugyanis nincs időhöz,korhoz kötve) főleg hogy egyik sem ismeri a másikat. Csak ez egy alap "általánosság" és rohadt jó beszédtéma amin csámcsognak az értetlen emberek, hogy ezek a fiatalok akiknek semmijük sincs, azok vállalnak ekkora felelősséget, és ezzel előszeretettel sértenek vérig másokat. Tudod vannak olyan fiatal felnőttek is (ezek szerint te nem voltál/vagy az) akik igenis tökéletesen helyt tudnak állni ebben a szerepben is.

De most mit bizonygassunk ilyen embereknek...


Kedves 9.! Jó nagy baba, gratulálok, jó egészséget !

2013. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!