Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor hallotta leghamarabb...

Ki mikor hallotta leghamarabb a magzati szívhang hallgatóval a pici babáját? Ma fogok kapni. Még csak 9+1 vagyok! Érdemes egy próbát tennem? :-)

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Az van ráírva, hogy 12 hetes kortól.
2009. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi:-) Azt én is tudom :-) Csak kíváncsi vagyok valaki rácáfolt e?
2009. okt. 16. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 11-ik héten vettük, azt hittem hogy hamarosan hallani fogom, de csak a 15-ik hét végén hallottam előszőr. Azóta is volt már olyan hogy feladtam a keresgélést, mert nem találtam napkig.

Szerintem még nagyon korai lenne hallanod. Mindenesetre ne ijedj meg ha nem hallod rögtön, kitartónak kell lenned!

Jó keresgélést:)

21 hetes km

2009. okt. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A 12. het elott nem erdemes probalkozni vele. Azert nem, mert a 12. hetig a mehed meg a szemeremcsont mogott van, novoget mar, de csak ezutan eri el es haladja meg a szemeremcsont vonalat. Addig azert nem hallhatod a szivvereset dopplerrel, mert a csont leszigetel mindent, azon keresztul nem mukodik a keszulek.

Utana is sok mindentol fugg, hogy egybol hallod-e.

En az elso babamat a 14. heten talaltam meg vele, a masodikat a 12. heten.

Meg valami: a hasi aortad lukteteset hallhatod, de ne teveszd ossze a babaeval. A babae kb ketszer olyan gyors lesz, mint a tied, 140 koruli.

2009. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
12. héten. Egyelőre nem javaslom, mert csak felizgatod magad. Tudod mit kéne hallanod? Könnyű megismerni, de az az igazság hogy ha előtte nem hallotad, nehéz lesz megtalálni.
2009. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 2.baba, tudom milyet kellene hallanom:-) Őt is hallottam már a dokinál..:-) Igazad lehet, türelemmel kell várnom még..
2009. okt. 18. 10:53
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Én mindkét várandósságom alatt mindig olyan izgatottan vártam a havi egy alkalmat, amikor a védőnővel meghallgattuk a babáim szívhangját. Na meg persze az ultrahangvizsgálatokat is mindig vártam. Ennyi elég is volt, a rugdosásokkal pont elég jelét adták, hogy minden a legnagyobb rendben:) . Szerintem csak felzaklatod magad, ha ilyen készüléket tartasz otthon. Mi van, ha úgy fekszik a baba, hogy nem hallani a szívhangját??? Mit fogsz akkor tenni???

Én szép és nyugodt várandósságot kívánok neked!

2009. okt. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a 11+5. héten hallottuk először. A férjem kb 5 percig kereste először, aztán rájöttünk, hogy a köldök alatt egy kicsit jobbra kell keresni + be kell vizezni, olajozni a hasamat előtte, akkor sokkal intenzívebben lehet hallani. Mi nem vettünk zselét hozzá, a víz is tökéletesen megfelelt. Hetente egyszer hallgattuk kb. Soha nem volt olyan, hogy nem találtuk!!! Engem az idegesített volna fel, ha nincs itthon ilyen készülékünk. Mi még mindig hallgatjuk, amikor megijeszt (pl. nem mocorog egy fél napig), de a lényeg, hogy nem szabad sokáig. Ha megtalálod, utána esetleg meg lehet számolni 10 mp-ig mennyit ver a szíve, azt viszonyítani az egy perchez és ennyi.

Nagyon jó találmány és nem kell attól félni, hogy nem találod meg, vagy összekevered a saját szívhangoddal. Ahhoz tényleg bénának kell lenni. Teljesen más a kettő. A babáé az elején olyan lesz, mint a gyorsvonat. A tiédnek a gyorsaságát meg a csuklódon ki tudod közben tapintani, ha bizonytalan vagy és teljesen másképpen hangzik.

Egy kicsit néha el kell fordítani a hallgató fejet, mi néha úgy találtuk meg, hogy a hallgató fura pozícióban volt, nem tapadt teljesen a hasamra. Arra vigyázz, hogy nem szabad nyomni a hasadat közben.

Tehát várj még türelmesen egy kicsit, utána hajrá! Jó hallgatózást(-:

2009. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!