Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek gond van a fogaival...

Akinek gond van a fogaival terhesség alatt, tényleg hajlamosabb a akoraszülésre?

Figyelt kérdés
Ezt pár napja olvastam a net-en + most hallottam a TV-ben. Én 12 hetes veszélyeztetett terhes vagyok és írtózom a fogorvosoktól. Nagyon félek tőlük, pedig van egy pár lyukas fogam, de ha arról van szó, akkor elmegyek, de a fogtömést nem tudom végigcsinálni érzéstelenítő nélkül! Mennyire biztos, hogy nem árt a picurnak??? Nehezen jött össze és nagyon féltam.
2009. okt. 17. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:

nem hallottam még ilyen osszefuggést...az érzesteleníto helyileg hat, icipici mennyiség ha abbol felszívodik, nem hinném, hogy ártalmas annyira...

engem riogatott az orvos is a vérnyomásom és a hirtelen hízásom miatt, mégis a 39. héten szultem "csak".

fogorvos 2 tomést kellett hogy csináljon (sem azelott, sem azota nem volt baj a foagaimmal:), igaz, nem szurt injekciot, és markoltam a szék karját, de nem volt baj..

2009. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én pont a minap voltam a dokimnál...és külön felhívta a figyelmemet, hogy koraszülést okozhat egy kezeletlen góc(lyukas fog, gyulladt fogíny)!!!!! Nálam jobban senki nem irtózik a fogorvostól,de sajnos muszáj(!!) elmennem. :-(

Az érzéstelenítő nem veszélyes a magzatra!! Kérhetsz nyugodtan! Nekem azt javasolta a dokim,hogy mostantól minden egyes étkezés után mossak fogat, és senzitiv fogrémet vegyek és médium fogkefét! Ez simán kivitelezhető annak tudatában,hogy mekkora bajt is ki lehet akár védeni!

Kívánom Neked és a babádnak a legjobbakat!! Megkérdezhetem miért vagy veszélyeztetett?

9h kismami

2009. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen elmegyek a fogorvoshoz, csak még gyűjtök hozzá egy kis erőt!:-)Azért vagyok veszélyeztetett, mert sajnos volt egy vetélésem tavaly.
2009. okt. 17. 22:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom! Sok-sok Egészséget és Boldogságot kívánok Nektek!!

Gyűjtögethetjük együtt az erőnket a fogdokira:-))

2009. okt. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Figyelj! Úgy tudom az első három hónapban nem szabad kapjál érzéstelenítőt. Menj később.Viszont ha tömik a fogadat semmi félekép sem szabad amalgámmal tömetni terhesség alatt!!!!

Én nem voltam a terhességem alatt fogorvosnál, mert az amalgám töméseimet kellene kicseréltetnem, a dokim azt mondra, majd szülés után. Mert az eltávolítás során rengeteg nehézfém szabadul a szervezetbe(köztük a higany)és az káros lehet a babára. Ha tömetsz csak fehér tömést. Ha amalgámod van, csak szülés, szoptatás után cseréltesd. Az alsó és felső álkapocs első 4 fogára a fehér tömés ingyenes. Más fogaknál csak térítés ellenében tehet fehér tömést. Ezt nem árt tudni.

33km

2009. okt. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok. Még én sem hallottam ilyen összefüggést.
2009. okt. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség alatt 3 fogamat gyökérkezeltek,eggyet pedig húztak,ennek ellenére 3 nappal túlvittem a babát
2009. okt. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem lehet benne ráció, végülis, ha góc, gyulladás van, azt valamilyen baci okozza, amely ki tudja hova juthat el még a szervezetedben. Magzatburok repedést okozthat fertőzés is.
2009. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is valamelyik nap hallottam ezt. De mondjuk én pont ellenpélda vagyok. Van egy nagyon rossz fogam(még az elején jó volt, kiesett belőle a tömés, azóta széttört, gyulladt, stb.) Ma 4. napja túl hordom a babámat.

Azért te menje el és csináltasd meg.

2009. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt én is hallottam de én tudom cáfolni mivel sajnos örököltem a rossz fogakat lyukas nincsen mondjuk,mert azt betömetem mindig de azon kivül minden,itt begyullad,ott begyullad ehhez még társult mind két terhességemnél,hogy olyan gyulladt lett a fogínyem,hogy megnyomtam és a genny ömlött belőle,mindent kipróbáltam de nem használt csak annyira,hogy legalább nem fáj az első babám megszületett(41.hétre)és egy hét múlva úgy eltűnt a gyulladás mintha nem is lett volna most a második babámat várom 37. hetes vagyok (remélem most is elmúlik) de már ebből sem lesz koraszülés.
2009. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!