Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyakorlott rafinált gyeshez,...

Gyakorlott rafinált gyeshez, gyedhez értők! Mi a válasz a kérdésemre?

Figyelt kérdés
Február végéig tart a munkaviszonyom,és utána nem kell visszamenjek dolgozni.Azt szeretném tudni akkor mikor menjek el táppénzre,ha hogy jogosult legyek a tgyásra vagy a gyesre.Persze minél magasabb összegben,mert ha nagyon kicsi az összeg nem tarthatom meg a babámat.9 éve folyamatos bejelentett munkaviszonyom van.
2009. okt. 18. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Tgyasre és gyedre csak akkor vagy jogosult, ha van munkaviszonod. Ha nincs, csak gyes jár, tök mindegy, előtte menynit dolgoztál, vag ymikor mentél tápra...

Mennyi idős terhes vagy?

2009. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jár a TGYÁS, GYED, ha minden feltétel teljesül.

1. lépés a passzív tp,

2. lépés a munkanélküli

Szülés után becsattogsz a munkanélkülibe, kitöltöd a Tgyás papírt. Pl szülsz szept. 5-én, TGYÁS-t kéred szept. 15-től, addig munkanélkülin vagy.

Kapsz majd egy levelet, hogy mikor jár le a TGYÁS-od, amikor lejár, besétálsz megint a munkanélkülibe. Ott visszavesznek állományba pár napra (pl. márc 1-től 10-ig). Kitöltöd a GYED igénylőt, kéred mondjuk márc. 8-tól.

Fogod kapni!

Én így kapom.

A lényeg, hogy szüléskor, és Gyed igénylése napján biztosítási jogviszonyban legyél (munkanélkülin).

Szóval kell maradnia napjaidnak a TGYÁS utánra is, nem fogyhat el szülés előtt!

Nekem 11 napom maradt.

Jelenleg GYED-et kapok.

A munkanélküliben szívesen felvilágosítanak a lehetőségeidről!

Ja, a passzív tp 30 nap, használd ki, időhúzás!

2009. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!