Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezdtétek el vásároln...

Mikortól kezdtétek el vásárolni a babának? Van olyan aki már az első hetekben?

Figyelt kérdés
8 hetes vagyok és nagyon szeretnék már legalább egy kiscipőt,zoknit venni a kicsimnek,de az anyósék lehurrognak.Pedig én nem vagyok babonás!Szerintetek meddig várjak még legalább?
2013. júl. 12. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak a babona. Még tényleg bármi történhet, és ezek a dolgok csak nehezítenék a felejtést. Legalább a 12. hétig várnék, onnantól már tényleg nem sok esélye van, hogy bármi baj lehet.
2013. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

En is azt tanacsolom, hogy meg varj egy kicsit....nekem sajnos az elso missed ab-al vegzodott, igy a mostani terhessegemnel csak a 22 heten mertem venni egy kiscipot. Most tartok ott hogy batrabb vagyok, pedig mar lassan a 30 hetbe lepunk....

29+5nkm

2013. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Én még nem vettem semmit, pedig 20 hetes vagyok. Nem is tervezek, csak azt megvenni, ami a kórházba szükséges - majd úgy a 30. hét környékén. Utána - ha minden OK a babával - a férjemre bízom a többit :-) Amúgy én babonás is vagyok, meg amúgy is elég problémás sajnos a terhességem, ezért én még várok vele. Szerintem amúgy még "normális" esetben is indokolt mondjuk a genetikai vizsgálatok végéig (kb. 18. hét) várni ezzel.
2013. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

14 hetesen kaptam anyumtól egy rózsaszín cipellőt, mikor megtudtuk, hogy kislányka:-) 18 hetesen rendeltem meg a kiságyat. Utána mindent, ami kellett:-)

29hkm

2013. júl. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Én szerintem az ötödik-hatodik hónap körül vettem valamit a kicsinek. Babonás is vagyok kicsit, a másik pedig, hogy honnan tudhatod, bármi történhet, utána pedig szerintem akaratlanul (is) magadat okolnád. Jobb, ha még vársz kicsit, időd lesz még elég, addig üsd el az időt mással. Nézelődni lehet!
2013. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Szia. En megvartam amig megmozdul ( 18.het ) es azt is, hogy megtudjuk a nemet. (20.het) aznap amikor kiderult hogy kisfiu vettunk neki egy kis rugit es egy kis cipot. Kb 3 het mulva megvettuk a babakocsit mert nagyon jot nagyon ko aron talaltunk. Ajandekba kaptunk mar nagyon sok ruhacskat, piheno szeket, hintacskat. Es hat szepen sorba mindent beszerzunk. Most 27 hetes vagyok. En szeretnem ha 36-37 heyesen mar nem kellene a bevasarolassal torodni es minden teljesen keszen allna.
2013. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
50%
A 30. héttől, addig nem mutatta meg magát, de végre kiderül hogy kisfiú lesz. Rá egy hétre megvettük a ruhákat, bútorokat és most csináljuk a szobáját készre. 32 hetes vagyok most.
2013. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 petera6 ***** válasza:
100%

Azt hiszem a 12. hét előtt vettem talán egy body-t, hogy mégis meglegyen a jól eső érzés. Aztán a 12. heti uh után megvettem az övterelőmet a kocsiba. És onnantól kezdve folyamatosan szereztem be a dolgokat a babának és magamnak.


Mivel nem kevés pénzről van szó, és én marhára élveztem a cuccok felkutatását, így most a 29. hétre mindenem megvan. Jól tettem, hogy elkezdtem korán vásárolni, mert most már munka után nem vagyok képes elmenni vásárolgatni (feszül a hasam, fáj a derekam nap végére), és szerintem ez akkor sem lesz már sokkal jobb, amikortól itthon leszek. Szóval nekem pl ez vált be. Kinek a pap ugye :)


Jah, babonás egyáltalán nem vagyok, és attól sem rettegtem, hogy majd lesz valami gond. Ha mégis lett volna, akkor szépen elpakoltam volna mindent jó mélyre, és elővettem volna, amikor újra aktuális.


Szerintem úgy csináld, ahogy te jónak látod. És a terhesség és baba körül még 600 000 ilyen jellegű döntést kell hoznod. Minden egyes kérdésnél A-tól Z-ig az összes létező választ hallani fogod :) Persze van, amiben többen egyetértenek, van nagy általánosság, de általában mindent mindenki máshogy csinál, és máshogy él meg.

2013. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi lányok!Mindenkinek ment a zöld kezecske :) Akkor talán kibírom legalább a 12.hétig.Nem gondoltam nagy dologra csak pl.egy kis zoknira,amit nézegethetek,örülgethetek neki :)
2013. júl. 12. 21:24
 10/14 anonim ***** válasza:
én a 25 hét körül veszegetem a dolgokat. szerintem a végén is történhet baj , meg ha meg van a baba 5 évesen is történhet baj... babona az egész, nem attól lesz baja h veszel két zoknit:-)) 30hkm
2013. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!