Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18. heti (de 19 hetes...

A 18. heti (de 19 hetes voltam akkor) ultrahangon, a doktor azt látta, hogy kisfiam lesz. Mit gondoltok erről? Ezt vehetem biztosra?

Figyelt kérdés

A legérdekesebb az egészben az, hogy miután megtudtam, elindultam vásárolni, de egy belső hang azt mondta, hogy ne vegyél kéket,zöldet,barnát. Tudom, bután hangzik.

A másik fura dolog az volt, hogy az első Kisfiammal amikor terhes voltam, akkor ugyan ez az orvos vizsgált, és akkor is ugyan azt mondta, mint most. Természetesen nem baj ha újra fiam születik, csak bizonytalannak érzem hogy valóban fiú. Volt még így valaki? Vagy olyan, akit esetleg "félrenéztek"?


2009. okt. 19. 06:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én épp fordítva voltam ezzel: az első babánál álltam úgy hozzá, hogy akkor hiszem el a nemét, amikor megszületik és látom. Akkor erősítettek rá a fiúra uh-n, először 14 hetesen a dokinak erős sejtése volt a fiúra, 20 hetesen egy másik doki határozottan kijelentette, hogy fiú. 4D-sre csak 30 hetesen mentünk, akkor már nagy volt a baba és úgy feküdt, hogy nem látták a nemét. A szüleimtől sok ruhát kaptunk, határozottan fiús cuccok voltak, a sógornőm a kislányáról válogatott össze unisex ruhákat, de biztos, ami biztos elkértem tőle néhány lányosat is, hogy legyen raktáron. Én nem sok mindent vettem már ezek után, de amit vettem az mind unisex volt. Tényleg fiú lett. :-)


Most a 2. babát várom, 16 hetesen voltunk 4D-sen és kétséget kizárólag mondták, hogy fiú, képet is kaptunk a csomagról, amin laikusként is felismerhető a neme, 20 hetesen voltunk genetikain és akkor már nem is a doki mondta ki a nemét, mert annyira jól lehetett látni, hogy a kép megállításánál én mondtam, hogy látom a "batyut". Ez három hete volt, egyáltalán nincs bennem kétség. Igaz, hogy most ruhát sem kell vennem, mert minden megmaradt az első babánkról. Ettől függetlenül az első gyereknél kiválasztott lánynév megvan, tehát nem esünk kétségbe, ha átváltozna szülésig.

Szerintem még neked is rá fognak egyszer minimum erősíteni a nemére, ha bizonytalan vagy, akkor addig max ne vásárolj, van még időd bőven. Esetleg akkor meg is kérheted a dokit, hogy állítsa meg a képet és szépen magyarázza el, hogy miből is gondolja, hogy fiú.

Biztosan van olyan, hogy félre nézik, de akkor szerintem nem határozottan mondaná a doki a nemét, hanem érezni lehetne a hangján, a szóhasználatán, hogy erős tippje van. Én mondjuk úgy hallottam, hogy a lányos tippek tévednek gyakrabban, tehát nem nagyon látnak semmit a lába között, így lánynak mondják, majd kiderül, hogy mégis ott volt eldugva a kuki. Fiúknál állítólag nehéz rosszul tippelni, mert a zacsi elég határozottan ott van és látszik.

2009. okt. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Ultrahangon azt lehet egyértelmüen megállapitani, ha a baba fiú, mert látni lehet a herezacskót - lányokal csak azt lehet látni, hogy nincs semmi, tehát nagyobb a tévedés esélye. Sokszor viszont a pici ugy fekszik, hogy nem lehet látni az alsórészét, akkor nincs esény rá, hogy megmondják hogy mi lesz.

Ha az orvos egyértelmüen fiút látott, akkor az is lesz, ha csak tippelt, akkor várd meg a következö uh-t

2009. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát nekünk a 32.hétig fiút mondtak( ugyanaz a doki,mindig)!Mi is az összes rokontól kaptunk egy csomó fiús göncöt!másfél hete kórházban kerültem,így másik doki csinálta a 32.hetes uh-t!Én kértem h nézzünk be a lába közé is,és bizton látszott a nunija!Még a MÉHÉN is megállította a dokinő a képet!Elég furi volt,kellett egy kis idő megszokni Fannikát!De szerintem is akkor lesz bizti ha megszületik!Én már nem hiszek a szememnek sem uh-n!

2009. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem 100 szazalekrA MONDTAK HOGY FIU a 18 hetes ultrahangonlatni lehetett a hereit!es az is lett!!puszi 6 hos baba anyuja
2009. okt. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek! Hamarosan megyek egy újabb 4D-s UH-ra, úgy november körül, és ott majd kiderül. :) Reméljük.


Nektek pedig kellemes babavárást, és a babázóknak nyugodt éjszakákat kívánok :)

2009. okt. 19. 08:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy az Uh-gép minőségétől meg a vizsgáló doki tapasztalatától is függ.


A lányommal SZTK rendelésre jártam, a 18 hetin azt mondták, hogy MINTHA lány lenne de nem biztos.

Épp ezért zömmel sárga, zöld, narancs cuccokat vettünk, amik ízlésesen kombinálva teljesen uniszex színek, a babakocsi meg piros+fekete lett.

Végülis tényleg lányunk született.

A fiammal a Bolgárkerék utcában voltunk és már a 12. héten 100%-ra megmondták h fiú, amit én a kezdetektől "tudtam" is - csak senki nem hitte el :)

2009. okt. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
nekem a 16. héten már megmondta, hogy kisfiú, de akkor én még nem láttam, így a 21. héten is rákérdeztem, akkor már én is láttam, a párom még nem. A 25. héten már méricskélte a doki. A 25-30 centis babócámnak már 1 centis kukija van. A dokibácsi nyelt egy nagyot, és azt mondta: jól el van eresztve ez a gyerek! :)
2009. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is a 19. héten a köt. UH-n mondta a dokim (Bolgárkerék u), hogy fiúcska, de mielőtt mondta volna, mutatta, és már mi is láttuk egyértelműen.

Azóta minden uh-n megkérdezem, hogy még mindig fiú? Még mindig.

De ha az az 1% esély megvan rá, van lánynevünk nekünk is, így nem leszünk kétségbe esve.

De tényleg inkább kislány születik fiúnak, mert max ott nem látnak semmit, vagy nem úgy látják.

Nekünk világoskénk babakocsink van, kékes, sárgás, zöld ruhácskák. Szerintem a kislány sem fogja ledobálni magáról, azért mert nem rózsaszín :o) Még a következő baba sem, ha ő kislány lesz :o)


Szóval szerintem nyugodtan vásárolj, a köv. uh után meg mégnyugodtabban :o)

2009. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!