Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt van tb járulék?

Terhesség alatt van tb járulék?

Figyelt kérdés
4hónapja szünt meg a munkahelyem és most 25 hetes terhes vagyok és arra lennék kiváncsi hogy terhesség alatt van e tb támogatásom,Eddig még nem szoltak a terhes gondozáson hogy nem lenne.
2013. júl. 14. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem nincs! Magadnak kell fizetni havi 6660.-ft!

Azért nem szóltak való színü mert még nincs pirosban a taj kártyád! Van esetleg munkanélkülid vagy ellátást kapsz valahonnan?! Mert ez esetben biztosított vagy,de ha nincs jövedelmed akkor nincs biztosítás se!

Ezt tapasztalatból mondom,ugyanis nekem sem volt amikor elküldtek a munkahelyemről mindössze 45 apig csak! Aztán kórházba kerültem és kidobott a gép(piros volt a taj-om!)és akkor szóltak hogy rendezzem mert nem vagyok biztosított!32hkm

2013. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs semilyen támogatásom egyedül a családi pótlék amit a fiam után kapok.
2013. júl. 14. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
Ha be vagy jelentkezve a munkanélkülébe akkor van és terhesség alatt akkor is van ha nem vagy, nekem volt soha nem volt ebből gond amikor megszültem akkor kellett maamanka fizetni
2013. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha megszültél akkor már nemm kell fizetni mert akkor már a gyesből fizeted nem?
2013. júl. 14. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Nagyon félre vgy informálva! Ha munkanélkülin van és nem kap ellátást akkor nincs biztosítása.Csak akkor ha kap ellátást.És alanyi jogon sem jár tb még terhesség ALATT SE!SAJNOS! De ha nekem nem hiszel akkor érdeklődj az apeh irodákban!

Kérdező,nézz utána mert rosszul fog esni ha visszamenőleg kell kifizetni a hónapokat!(Ja és nyugi az eddigi ellátások árát nem fogják a nyakadba varrni,még mielőtt megilyeszet ezzel valaki)Első voltam!

2013. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs jövedelmem, így magam után fizetem havonta a 6660 Ft-ot sárga csekken, amit 1 évre előre kiküldenek, így terhesen is. Ehhez külön szerződést kell kötni velük.
2013. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

29+2 hkm vagyok, nekem is magam után kell fizetni sajna.

Hát ez van. Sokáig nem fizettem, aztán ahogy kismami lettem azonnal kifizettem a visszamaradást, ami több mint 150.000ft lett:-) jó sok..

Ja, és a vizsgálatok díját, mint írták nem fizettetik ki veled. SOHA.

2013. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rossz anyagi helyzetben vagy,és szerintem ez az,ha csak apuka nem keres jól,akkor kifizeti helyetted az önkormányzat.Ott kell ez ügyben érdeklődni.
2013. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, kell kérned a munkaügyön egy papírt ami igazolja hogy munkanélküli vagy, és ezzel kell bemenned az önkormányzathoz, azon belül az adóügyhöz és kérned kell hogy fizessék, kb. 2 hét múlva küldenek egy papírt és innentől kezdve 1 évig fizetik a tb támogatást utánad, de ezt szülés után le kell mondani, ugyanis innentől a GYES-ből vonják le.

Nekem is fizeti az önkormányzat.

2013. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!