Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez így nagyon...

Szerintetek ez így nagyon nagy probléma? Nem tudom, hogy mit csináljak.

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyok külföldön egy rokonomnál.

23 hetes terhes vagyok,június 19-én voltam orvosnál,utána jöttem ki ide.

Mivel szeptember elejéig maradok,rögtön kértem időpontot a kórházba egy orvosi vizsgálatra július végére,hogy meglegyen a havi egy vizsgálat.

Tegnap kaptam egy levelet a rokonom címére a kórháztól,ami a vizsgálathoz szükséges tudnivalókat tartalmazta.

Akkor jött a kellemetlen meglepetés,hogy annak ellenére,hogy telefonon egy nőgyógyász szakorvoshoz kértem időpontot,nem orvoshoz,hanem védőnőhöz írtak be.

Ma felhívtam a kórházat,hogy miért nem nőgyógyászhoz adták az időpontot (megjegyzem,telefonon ezt nem említették,mikor az előjegyzés miatt hívtam őket).A hölgy közölte velem,hogy ez teljesen normális,mert hogy azért,mert valaki terhes,nem szükséges orvosnak megvizsgálnia,hanem a védőnővel kell konzultálni.

Próbáltam meggyőzni,hogy én azért orvoshoz szeretnék menni egy vizsgálatra,hogy mégis tudjam,hogy minden oké-e a babával,de ő csak hajtotta,hogy itt ez a szokás,és hogy a védőnő is nagyon jól meg fog vizsgálni...Mivel láttam,hogy nem fogom tudni elérni,hogy egy orvos fogadjon,letettem a telefont.

Leültem a telefonkönyv elé,és elkezdtem felhívogatni a város összes magán nőgyógyászát.Sajnos azonban mindegyiknél 2-3 hónappal előre be van telve a naptár...

Végül nagy nehezen találtam egyet,aki tudna fogadni augusztus 21-én,de ez azt jelenti,hogy 2 hónap telne el a két vizsgálat között... :(

Szerintetek ez nagyon nagy baj?

Nekem fogalmam sem volt arról,hogy ilyen nagyon nehéz itt bejutni egy nőgyógyászati vizsgálatra,úgy hittem,hogy egyszerűen felhívom a városi kórházat (ráadásul június végén hívtam,gondoltam 1 hónappal előre biztos van szabad időpont) és akkor kapok is egy időpontot valamelyik nőgyógyászhoz...Álmomban nem gondoltam volna,hogy itt nem szokás (?) egy terhességgel orvoshoz menni...

Ti mit gondoltok,nagyon-nagyon sok a két hónap a két vizsgálat között?


2013. júl. 16. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Itthon is van olyan, hogy az sztk-s orvos nem vizsgál meg minden alkalommal. A védőnő gondolom néz szívhangot, lehet ott szokás ultrahangot is csinálni, nem tudom.
2013. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én elfogadnám az aug. 21-ei dátumot dokihoz.

Magyarországon sztk-s rendelésen a 18. héten vizsgál doki, utána csak a 32.héten. Ha nincs vérzés és görcsöd, akkor semmi baj, nem kell orvosi vizsgálat.

2013. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, sok a 2 honap es ja vannak orszagok ahol valoban "csak" vedono latja el a kismamakat, ha a terhesseg problema mentes. Orvos csak akkor kell, ha valami nem stimmel es azt azonnal hivjak ha szukseges. Ugyhogy ha meg megvan az idopontod, szepen menj el, hallgasd meg a Baba szivvereset es legy boldog, hogy minden ok! Szeretnem hozzatenni, hogy a b.nom nemreg szult. O egesz terhessege alatt nem latott orvost, mert nem volt ra szukseg. Csakis a szulesnel volt doki. Gyonyoru, egeszseges gyermeke szuletett. Nekem is furcsa volt eleinte de aztan megertettem, hogy az orvos akkor jon ha gond van. Amig nem kell doki, addig jo!
2013. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elmennék a védőnőhöz, biztos néz szívhangot, talán uh-ot is, más meg nem is kell. Szerintem az a túlzás, ami itt Magyarországon folyik, hogy havonta menni kell a dokihoz. Az enyém mondjuk csak egy uh-ot csinál, meg megkérdezi hogy vagyok :) ezt egy védőnő is meg tudná csinálni.
2013. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a magyaroknak probléma. Itthon feleslegesen vizsgálgatják sűrűn a terhes nőket. A nyugati országokban ez nem divat. Még is egészséges babák születnek.
2013. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem is csak addig látott orvos, amig otthon voltam. mióta visszajöttem Angliába egyel nem találkoztam. Bizonyos időközönként a védőnő/szülésznő lát és kész.
2013. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor elmegyek a védőnőhöz.Gondolom a szükséges vizsgálatokat elvégzi,pl. meghallgatja a pici szívhangját,és ha esetleg valami problémát tapasztal (amit nagyon remélek,hogy nem fog),akkor gondolom elküld orvoshoz.
2013. júl. 17. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!