Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29. hétre 52 kg-ról 55 re...

29. hétre 52 kg-ról 55 re elég hízásnak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 04:39
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok szakértő, de szerintem ez nagyon kevés. Én a 22. hétben vagyok, 4 kg-ot hiztam eddig, csak pocakra. Védődő nem mond semmit?
2009. okt. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kevésnek tűnik első hallásra. Nekem azt mondta a doki is, védőnő is, hogy az első 5 hónapban havi 1 kg, utána havi 2 kg LENNE AZ IDEÁLIS, de mindkettő hozzátette, hogy ez nagyon alkat és egyén-függő. az a lényeg, hogy a baba megfelelően fejlődjön, ne érezd rosszul magad. a doki nem mondta, hogy kevés? Ha nem akkor nincs gáz.
2009. okt. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a fontos, hogy ez a hízás sok, vagy kevés, hanem az, hogy a magzatnak milyen méretei vannak. A hízás nagyon egyéni.

Nem írtad például, hogy fogytál-e az elején, milyen volt az izomzatod, milyen magas vagy, stb.

Hogy ezek miért befolyásolhatják ezt a három kg-os súlynövekedést?

1. a barátnőm az első 12 hétben lefogyott 3 kg-ot (átlagos testalkatú volt, de sokat hányt, émelygett), majd a 30. hétre visszaszedte a hármat plusz hízott rá 4-et. A kiskönyvben a leadott 3 kg nem szerepelt sehol, mert csak az első találkozáskor mérték, meg akkor, amikor már azt visszaszedte. Úgyhogy könyv szerint ő addig csak négyet hízott, amire mondhatjuk, hogy nagyon kevés, gyakorlatilag meg 7 kilóval lett több a 12-30. hét között, ami tök normális.


2. ha baba előtt esetleg rendszeresen, vagy keményebben sportoltál, akkor volt rajtad bőven izom, az izom sokkal több súlyt nyom, mint a "sima" hús, vagy a védőréteg. Bármilyen szépen is van felépítve egy izomzat, azt terhestornával, illetve annyi edzéssel, ami terhesség alatt még javasolt nem lehet fent tartani. Az izomtömeg csökkent, a többi nő, az izom nehezebb, mint a többi. A súlynövekedés mérlegen nem látványos, centikben, vagy szemmel nézve annál inkább. Erre én vagyok jó példa: napi egy órás alakformálóról váltottam teherbe esés után heti 5*30 perc kímélő tornára, a 23. hétben vagyok, 3 kg-ot híztam, ami az én magasságomhoz képest igen kevés (180 cm vagyok), viszont elég sok izom lekopott rólam, sokkal puhább lettem, úgyhogy ez a mérleg szerinti 3 kg min 5-6-nak néz ki.


3. A magasság csak azért fontos, mert nem mindegy, hogy egy pici, 150 cm-es nő súlya nő ennyiről ennyire, vagy egy 170 cm-esé. Mások az arányok, más a testömegindex.


Egyébként: az én anyukám velem (4. baba voltam) 1 kg-ot hízott az egész terhesség alatt, úgy, hogy normál testalkatú volt, nem túlsúlyos. Az utolsó hetekben már kórházba fektették, mert azt gondolták még akkor, hogy extrém kicsi súlyú leszek. 3,5 kg-mal születtem, anyukám viszont 8 kg-mal könnyebb lett, mint amivel a terhességet kezdte. Evett rendesen, a kórházban konkrétan még hízókúrával is próbálkoztak nála, de az anyagcseréje úgy bepörgött, hogy képtelen volt hízni. Azóta bepótolta! :-)


Bocsi, hogy hosszú voltam!

2009. okt. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg attól nagyon sok függ,hogy milyen testalkatú vagy.Én nem vagyok egy vékony alkat,33 hetes vagyok és eddig 6 kg-ot híztam.A baba meg tökéletesen fejlődik,már 2 kg-os.Úgyhogy tényleg az a lényeg,hogy ő jól fejlődjön.
2009. okt. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 34. hétben járok, tök sokat híztam már, kb 13 kg-ot, de a pocim elég kicsi és a babám is 2 héttel el van maradva az átlagtól. Én meg ez miatt aggódok. Sajni nincs egy egységes recept ezekre a dolgokra. Ha a babád jól fejlődik, akkor ne is hízz ennél jobban, mert baromira nehéz lesz visszafogyni.
2009. okt. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha a baba eredmenyei jok es nincs alulfejlodeve, akkor te a szerencsesek koze tartozol. en nem aggodnek a helyedben, de nem is dietaznak, a lenyeg, hogy sokszor keveset es valtozatosan egyel, 2 liter viz naponta, sok zoldseg, gyumi, hal es hus. neha egy kis nass.

en most vagyok 19+1 es 54kg-rol indultam, az elejen a rosszullet miatt ledobtam rogton 2 kg-t, mostanra kezd visszajonni. a dokim azt mondta, ha a 20. hetig 1 dekat sem hizok, az egyaltalan nem baj(hiszen akkor a baba a magzatvizzel egyutt is csak fel kg). utana a 9 het alatt a 2 kg, idealis(szamold ki a baba sulyat es duplazd meg a viz sulyaval, kb.2 kg) tehat tokeletes!

boldog babavarast mindenkinek!!!

2009. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jó. Én 40 hét + 1 naposan szültem meg a 3600 g-os, tökéletesen egészséges kisfiamat 10-es Apgarral, és a terhesség végére mindössze 6 kilót híztam. A szülés délutánján ráálltam a mérlegre, a szüléssel 8 kiló ment le.

Szerintem teljesen jó ez a hízás, nem kell mindenkinek 25 kilókat híznia. A baba méreteiről érdeklődj a szülészednél, a súlyoddal semmi baj nincs (különösen, ha még fogytál is az elején)

2009. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


162 cm magas vagyok és legtöbbször 51-52 kg.

Terhesség elején én is fogytam vagy 2 kg.-ot

A baba méretei teljesen jók,sőt a 29 hetes Uh-n egy héttel idősebbnek mondták.


Nagyon sokat mozgok én is és a baba is.

De nem vagyok biztos h eleget eszem.Naponta 3 szor eszek mikor mit.Utálom a húst és abból keveset fogyasztok.

De rentgeteg tej-vaj a legzsírosabbból....

2009. okt. 27. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!