Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes kismamik! Mit tapaszt...

Mperat kérdése:

35 hetes kismamik! Mit tapasztaltok?

Figyelt kérdés
Csak mert most vagyok 35 hetes nagyon sokat mozog a babym mint még soha.. eddig nem voltam fekvős típus bicikliztem stb ..de most akármikor megyek ha csak a wc-ig kemény a hasam és olyan fura minden olyan más 1-2 napja ..Ez minek tudható be? Közeleg a szülés?
2013. júl. 16. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szintén 35 hetes vagyok, és a mi kislányunk is nagyon aktív, bár szavam nem lehet, eddig is az volt.

Most tán annyiban más a helyzet, hogy nagyobb, erősebb, a kisebb a mozdulatait is érzem, nem csak a nagyobbakat. (Valószínű, hogy nálatok is ez a helyzet.)

Pont ma olvastam, hogy a 35. hét a terhességben eléggé vízválasztó. A szervezet kezd kimerülni, ezzel együtt rohamosan és hirtelen megindul a szülésre való felkészülés. Megjelennek, ha eddig nem voltak, a pocikeményedések, a jósló fájások, a baba pedig rohamtempóban nő, heti 2-300 grammot. Ez másfél hét alatt fél kiló súlytöbblet is lehet, ami nagy megterhelés az anyai szervezetnek. A pocak rohamosan nehezedik, a csontok, ízületek nehezen tartják a tempót. A már szült anyuka ismerősök szerint is a 35. héttől kezd nehezedni a dolog.


De fel a fejjel, simán bírjuk! A babócák meg még minimum 3-5 hetet kényelmesen kihúznak ott benn. :)

2013. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
En is 35 hetes vagyok,es nalam azert nem olyan aktiv a kisasszony..Eddig se volt olyan aktiv..Vannak ciklusai amikor alszik.De van mikor erosen rugdos..:) Es van mikor olyan kis finoman mocorog..Nekem annyira nem kemenyedik a hasam,viszont joslo fajasaim egyre tobbet vannak.
2013. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a választ.. a kis tököskénk is aktív és erőseket odasóz az anyjának :) félek nehogy előbb akarjon kijönni mert a becslések szerint jó nagy baba ..igen ezt észrevettem hogy egyre több a keményedés..de nembaj csak mindentől megijedek :)
2013. júl. 16. 22:44
 4/21 anonim ***** válasza:

Hasonlóan, mint neked, nekem is rengeteget keményedik (mondjuk eddig is) a hasam, egyre durvábban. Már nem is szeretek nagyon kimozdulni, de muszáj a gyerekek miatt. Én is észrevettem a változást, egyre nehezebb. Magnézium, napi 4×2 a max, és a szülésznőm szerint, ilyenkor pihenjek is le, hogy húzzuk még egy kicsit (nekem volt koraszülésem már). És mivel a buksija már nagyon nyom, rengetegszer pisilek is, éjjel is 2 óránként (ez a többivel nem volt). Kitartást, és könnyű szülést!

36+4 h km

2013. júl. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

értem, köszi a választ, akkor te is hasonló helyzetben vagy nekem is így van a pisilés..az alvást meg hagyjuk .. napközben tudok aludni éjszaka alig alig ..mondjuk terhességem előtt sem voltam valami jó alvó..

Köszönöm neked is minden jót ;)

2013. júl. 17. 09:25
 6/21 anonim ***** válasza:

4-es ilyen sok magnéziumot kell még szedned? Én 34+6vagyok, ma szedtem utoljára 2*2 magnezium citricit, holnaptól 2*1-et kell szednem egy héten át, majd 1*1-et, és amikor betölröm a 37.hetet, már abba kell hagynom. Az orvos szerint akkor már szükségesek a méhösszehúzódások.

Kedves Kérdező, nekem inkább kevesebbet mozog a kislányom, viszont erősebben érzem és nyomja ki a végtagjait. A keményedések nekem is sűrűbbek úgy 1 hete, azt hittem hogy nagyokat fogok túrázni ha abbahagyom a munkát, erre sétálni is csak lassan tudok. Mint valami páncél, ráfeszül a hasamra "valami" olyan érzés, le is kell lassítanom.

2013. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Értem, az jó .. én nem szedek mármagnéziumot sem csak hébe hóba mikor eszembe jut nem nagyon szedtem a magne b 6on és a béres c vitaminon kivül semmit azt is amikor eszembe jut és egészséges a babym..nem vagyok a bogyók híve :/ :)
2013. júl. 17. 16:10
 8/21 anonim ***** válasza:

2es vagyok.Nekem is sokat tolja ki magat,es az nagyon kellemetlen,akkor alig birok mozdulni,felallni..

Eszembe se jutott hogy mar nem kell szednem a magneziumot,jo hogy irtatok.Neha szedtem be par szemet,de akkor mar nem szedek be..:)

2013. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nekem azért kell szednem mert éjszakánként begörcsölt mindkét vádlim, a hasam és még a kézfejem is begörcsölt karomszerűen, meg sem tudtam mozdulni annyira fájt mindenem, és halálfélelmem volt. Most attól tartok hogy visszatér ez ha abba kell hagynom, de pár hetet valahogy csak kibírok magnézium nélkül.
2013. júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

1. vagyok :)

Én még ezen a héten beszedem a maradék magnéziumomat, de a jövő héttel leállok. Elvileg a szülés előtt egy hónappal kell abbahagyni, viszont a lábikra-görcs remélem, kimarad. Ti szedtek ezen kívül még valami vitamint?

Mert nálam sokan megdöbbentek, hogy Ca-ot, vasat (+c-vitamint) és még magnéziumot is kell szednem, az orvos előírása alapján. (Meg kéne terhesvitamint is, de így nagyobb a baba a koránál, jól fejlett, gyümölcsön élek, és nem szeretnék túlzásokba esni.)

2013. júl. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!