Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, mit tapasztaltok...

Kismamik, mit tapasztaltok atadjak a helyet tomegkozlekedesen, elore engednek postan es a tobbi?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 21:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
34%
Szia! Bár terhes nem vagyok, de általában átadatják maguknak a helyet, szóval ha magától nem áll fel valaki, akkor odamennek cirkuszolni és lesz helyük. Remélem te nem ilyen leszel. Ha kedvesen szólsz mindenki át fogja adni, ha követeled akkor senki. (Én sem szoktam a bunkóknak átadni) Szóval nyugi, ettől nem kell tartanod :)
2010. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
44%
Ja és előreengedni nem fognak, erre készülj fel. Miért engednének előre? Még a buszon csakcsak állva eleshetsz, bár ez sem valószínű, de postán??? Nem, attól hogy valaki terhes nem élvez kivételezést, így ott nem adják át a helyet a kismamáknak és a kisgyerekeseknek sem, csak ha ordít a gyerek és nem bírják hallgatni, akkor inkább előre engedik, hogy lépjen le, egyébként nem.
2010. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
17%
Nem vagyok kismama hanem a "másikoldal". Most pontozzatok le de én nem adom át a helyem és nem engedem előre meg stb. Azon az elvem hogy én is ugyanannyit érő ember vagyok akinek ugyanúgy problémái vannak, fáradt, beteg, szomorú, siet stb. Nekem nem kötelességem vigyázni más idegen idegen gyerekére (mivel hogy azzal jönnek, majd elesik és valami lesz a hasával), az egyetlen kötelességem hogy ne bántsak senkit és ez nem bántás. Ha akart gyereket, vállalja ezt is. Pont most is volt a vonaton hogy két kismama jól betolta a fordulóba a kocsikat és nekünk le kelett szállni a vonatról hogy a következő ajtónál visszaszálhassunk ők pedig látták és nem is érdekelte őket. A vonat közben majdnem elment... Láttam hogy mások próbálnak átfurakodni dehát a mamikák le sem tojták, meg sem próbáltak helyet adni. Most ha el kell mennem wc-re ami mögöttük van akkor mi van? Ha azt mondom belesz*rok a babakocsijába mert nem tudok elmenni a wc-ig miattuk akkor bezzeg én vagyok a rossz. Persze hely máshol is volt ahol a többiek is elférnak dehát a kismamák csakis olyan helyen lehetnek ahol tudják a fenekük pihentetni mert ugye az állás, amit a pórnép művel az nekik büdi... És még lehetne sorolni az ilyen eseteket. Ezek után miért adjam át nekik én? És különben is előbb is mondtam hogy én is ugyanolyan fontos ember vagyok mint ők... A másik az (fogják már végre fel), hogy nem veszem őket észre. Én nem azt bámulom utazás közben hogy ki szorulna rá hanem nézek kifelé, beszélgetek, zenét hallgatok, és olvasok. Minden kismama meg van róla győződve hogy őt direkt nem veszik észre a gonosz népek de állítom velem olyan is van hogy az ismerősőmmel szembe állok, nézek rá és nem veszem észre mert máshol jár az eszem...
2010. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
82%

10ből 2 ember átadja :) De az a két ember is inkább a 30as évein túl lévők közül van, nagy átlagban :)

Szomorúúú! Sokan fellöknek, eltaposnak, le se csinálnak.

Sok nyugdíjas képes felállítani, hogy te mit képzelsz, hogy terhesen üllsz. De sok idős úr meg rögtön pattan :)

2010. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
98%

Én még soha életemben nem hallottam kismamát cirkuszolni helyért, fogalmam sincs az első hol él, de Budapesten (nagyon sokat tömegközlekedtem) az idős hölgyek szoktak cirkuszolni, a kismamák nem.


Én mindig átadom a terhes kismamáknak a helyet, de őszintén szólva a postán soha nem figyelem ezt.

Amikor terhes voltam, én sem cirkuszoltam, bár furcsálltam kicsit, hogy egy hónappal a szülés előtt, hatalmas, egyértelmű pocakkal fiatalok üldögéltek előttem a metrón, és nem adták át a helyet:S De akkor sem cirkuszoltam.

Általában az idősebbek adták át a helyet:)

2010. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
53%

Én kismamaként nem várom el, hogy előre engedjenek bárhol is. Tömegközlekedni nem szoktam. Azért, mert terhes vagyok, végig tudok állni egy sort a postán.

Viszont más kérdés, hogy babakocsival vagy ha anélkül vagyok valahol a lányommal, előfordul, ha felajánlják, hogy menjek előre, akkor elfogadom. De csak akkor, ha látom a lányomon, hogy tele a hócipője a sorral.

Pl épp ma annyira örültem, hogy előre engedtek a patikában, mert már alig bírt magával, össze-vissza mászkált, mindent lepakolt, stb...

Ha nincs semmi baja, ha nyugisan áll mellettem vagy ül a kocsiban, akkor nem fogadom el az előreengedést.

A terhesség meg nem betegség, ha meg valaki veszélyeztetett és nem tud végigállni egy sort, az feküdjön otthont és küldjön el mást intézkedni.

Üdv, 39 hetes kismama és 22 hós kislány anyukája.

2010. okt. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
28%
Miért adnák???A terhesség nem betegség?! Buszon igen, nekem is átadták,örültem is neki, nade a postán???nem tudsz leülni vagy állni a két lábadon??Mert ha nem akkor inkább vonulj be a kórházba de tényleg. Én nem tudom miért kell azt hinni , hogy ha valaki terhes akkor az nyomorék vagy mi?
2010. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
73%
Én nem szoktam még helyet kérni magamnak. 24 hetes vagyok nagy pocakkal. Érdekes módon amint felszállok egy járműre egyből mindenki elfordul... Ebből derül ki milyen a magyar, spanyolban átadják a helyet... Egyébként az előző nem terheseknek üzenném hogy nem azért kell átadni a helyet mert elesünk, nem vagyunk bénák. Inkább azért mert a gyerek kinyomja a hólyagomat, majd bepisilek, utána meg nem kapok levegőt mert a tüdőmet nyomja. Ebbe kéne bele gondolni kicsit... Utazni meg ugye kell, nem lehetünk a 4 fal közt mindig.
2010. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
25%
Első vagyok, én már láttam ilyet, nem is egyszer. Az egyik ilyen élményem, hogy elmentünk egy rendezvényre, nekünk kötelező volt, a kismamának egyéb dolga sem volt, csak tátani ott a száját, de eljött ő is. Egy órával korábban mentem, hogy legyen ülőhelyem, mert én elájulok, ha a napon kell állnom. Akkor odajött hozzám és azt mondta, hogy álljak fel ő terhes és mit képzelek, hogy ülök. Hát elküldtem a jó büdös francba. A fene se hívta oda, nem díszvendég volt, csak tátotta a száját és mérgelte a tömeget, meg a hasát mutogatta mindenkinek. Baromira illik március 15-höz a hasa. Ha ő ért volna oda hamarabb nem szóltam volna, hogy ő ül, de így szerintem ehhez pofa kellett, amit csinált. Hozzon magával széket vagy maradjon otthon, vagy viselje el, hogyha kezdés előtt 1 perccel érkezik nem lesz ülőhelye.
2010. okt. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
14%
Miért ülve nem kell pisilned? Vagy miután felállsz nem kell? És miből gondolod, hogy annak aki épp ül nincs valami gondja? Csak mert nem terhes? Elég beszűkült gondolkodás. Ugyanannyit fizetünk tudtommal a jegyért. Ha annyit nem bírsz ki, akkor sajnálom, várd meg a következő buszt.
2010. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!