Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent a bolygokerekes...

Mit jelent a bolygokerekes babakocsi? Most az a nagy bolyhos kerekeket jelenti. Vagy a kicsi hagyományos? Nem értem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fix a kerék, hanem a saját tengelye körül képes forogni.
2009. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Aranyos vagy. :) Az azt jelenti, hogy nem fix, hanem mozgó mint PL: bevásárlókocsik kerekei. Könnyebb fordítani a kocsit. Célszerű ilyet választani.
2009. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsiből is meg nagyból is van bolygókerekes. Az azt jelenti, hogy a kerék nem fix, tehát ha kanyarodsz, akkor a kerék is fordul.
2009. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bolyhos?! Aranyos... Bolygósítható kerék azt jelenti hogy körbe-körbe forog. Kisebb mint a hagyományos ami egy tengelyen van és csak előre-hátra megy. A nagy, újszülötteknek való kocsik ált nem bolygósítható kerekűek, a sportkocsik viszont majdnem mind ilyen kerékkel vannak felszerelve, könnyen-gyorsan mozgathatóak.
2009. okt. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A bolygó kerék azt jelenti, hogy nem fixen egyenesen megy a kerék, hanem van benne gondolom egy csapágy,ami miatt tud forogni, ha oldal irányba mozdítod a babakocsit. Ha fordulsz vele, akkor abba az irányba forduk a kerék,amerre fordulsz, míg a sima kerekű kocsinál a kerék nem tud fordulni, mert mindig előre fele néz.Azzal a kocsival úgy tudsz fordulni, hogy kicsit megelemed az elejét, és arra felé irányítod, amerre menni szeretnél.

Nem a kerék méretétől függ a bolygósság. Lehet a kerék kicsi, és nagy is.

Ja, a kerekek nem bolyhosak:)

2009. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mert én azokra a nagy recés gumi kerekekre gondoltam.ezek jok?
2009. okt. 20. 11:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, azok is jók, főleg, ha nem sima aszfalton fogod csak használni a babakocsit. A bolygó kerékben elvileg az a jó, hogy nem kell megbillenteni a kocsit, ha fordulni akarsz, de sajnos sokszor épp ez is a hátránya, mert nem mindig megy arra, amerre Te szeretnéd.
2009. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nektek nelyik vált be, a bolygós kerekű?terepen is tudjátok alkalmazni?Miyen fajta kocsitok van?
2009. okt. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Képekben:

Bolygókerekes kocsi:

[link]


Sima kerekes kocsi:

[link]


Elöl bolygó, hátul sima kerekű:

[link]


Én ilyet használtam, ezt egész könnyű volt mozgatni. A nyári kocsinak egy bolygókereke sem volt, szerintem legalább elöl jó, ha van ilyen kereke.

4 kerekes bolygókerekes kocsit csak bevásárlókocsit toltam, ha jó a kereke azt sem nehéz tolni.

2009. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mostanában szerintem már a legtöbb babakocsi első kereke bolygósítható. Ami azt jelenti, ha akarod bólygós, és forog össze vissza, de le lehet fixálni, akkor nem bolygós, hanem fix, így fordulásnál meg kell emelni az orrát.


Ahogy előttem már írta valaki, a bolygó kerék a fordulásnál jobb, de csak sima terepen, aszfalton, mert pl. göröngyös úton a göröngy elfordítja a kereket, így jobb esetben nem arra megy amerre akarod, rosszabb esetben felbuksz rajta és mindig emelgetni kell a kocsi elejét.


Úh. szerintem az a kocsi jó, ami így is úgy is használható.

2009. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!