Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sovány kismama mennyit hízhat?

Sovány kismama mennyit hízhat?

Figyelt kérdés
17-es a testtömegindexem, és állandóan éhes vagyok, ráadásul nagyon kívánom a csokit!! Ehetek nyugodtan sokat, vagy figyeljek oda? Mert félek, hogy túl sokat fogok hízni, ami nem lesz jó a babának..
2013. júl. 17. 09:25
 1/5 Kerria ***** válasza:

ez nem a soványság-kövérség függvénye ám. Én duci voltam amióta az eszemet tudom, első terhességemnél 12 kg plusszal mentem szülni, most a 6. hónap vége felé járok és 6 kg plusz van rajtam.


Nem voltam egyiknél sem kívánós, annyit ettem, amennyit máskor, csak sűrűbben kevesebbet.


Bármilyen alkat is vagy, az étkezésre mindenképp figyelj oda, másként reagál ilyenkor a szervezet. De nem mondom, hogy ne egyél csokit, csak ne egy táblával egyszerre :)


Általában 10-15 kg közé teszik a normál terhességnél a hízást. Jó babavárást!

2013. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is sovány voltam mindig. Várandósan szépen jöttek rám a kilók,én örültem is neki :) Ettem,amit kivántam,Elevitet is szedtem. 12 kg jött rám,abból a baba volt 3700 g. Aztán szülés után rohamosan olvadtak le a kilók rólam, néhány hónap múlva soványabb voltam,mint babavárás előtt ): Sajnos azóta se tudok felszedni magamra semmit. Egyél nyugodtan,ami jól esik. Ha sovány alkat vagy,valószinű rajtad se fog maradni plusz kiló. 9-15 kg hizás belefér.
2013. júl. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem soványság kérdése!


Barátnőm a fiával 30 kg-t hízott és most 4 kg-vel soványabb mint volt a terhessége előtt (nagyon vékony alkat ő is)

Én nagyobb darab vagyok, "csak" 14 kg-t híztam (nagy része víz volt a végén) le is ment. Most a 2. babámat várom és még semmit nem híztam pedig a 23. hétben vagyunk

2013. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 42 kg-val kezdtem a terhességet. Állandóan éhes voltam, rengeteg édességet megettem. Nem válogattam megettem amit megkívántam. Összesen 9 kg-t híztam, abból majdnem 3 kg volt a baba. Mire a kórházból hazajöttünk plusz 2 kg maradt rajtam. 15 hónapos a lányom, és ugyanannyi kiló vagyok mint mielőtt teherbeestem. Pedig nagyon szerettem volna ha marad rajtam pár kg.
2013. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

16-os BMI.

13 kg jött fel. Szoptatás végére semmi nem maradt. A gyerek kerek 3 kg volt. Szerintem azért mértékkel egyél, főleg édességet. De nyilván nem te leszel az, akit majd a súlya miatt piszkálnak.

2013. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!