Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetesen rettenetesen...

21 hetesen rettenetesen dagad, vizesedik a lábam. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogod a káposzta levelét és a kezeddel kicsit megtöröd. Majd ráteszed a dagadt részre.Én zoknit is húztam rá, mert így biztosan nem esett le.Pihenteted a lábad kb. 2 órát és láss csodát leveszi a vizesedést.Én éjszakára is néha rátettem.nekem egy idős néni mondta ezt.Bevállt és ráadásul természetes megoldás!Próbáld ki!Ahova én raktam káposztalevelet, ott levitte a vizet, ahova pedig nem ott ottmaradt. Röhejesen néztem ki.Boldog babavárást!
2008. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Mennyi a súlyod? mi a teendő? ÉLETMÓDVÁLTÁS és EGÉSZSÉGES ÉTKEZÉS!!!! Mindennap kb 20-30 perc kismamatorna. Étkezésedben esetleg RADIKÁLIS változtatás. Mit jelent? Elmondom...Folyadékpótlás szénsavmentes ásványvíz. étkezésekhez ihatsz 1-1 pohár tejféléket, gyümölcslevet, teát. Egyél sok fehérjét: húst, tejterméket. Fehér kenyeret hagyd ki ételeid sorából. Vegyél kukorica-, barna-, rozs-,grehemkenyeret ill péksüteményt reggelire.Max 1 szelet ill. 1 db péksütemény. Kend meg sajttal, tegyél rá sonkát /baromfi/ , paradicsomot, uborkát.Ezeket ne sózd!!!Reggelire ehetsz májkrémet, körözöttet,túró friss gyümölccsel, stb. Ebédre egyél főtt ételt sószegényen, kevés fűszerrel.Használj konyhasó helyett jódozott tengeri sót. Uzsonnára és vacsorára húst, szalámit , zöldségeket, friss salátákat. Legyen otthon mindig natur joghurt,sajt/pl.trapista, stb./ paradicsom, uborka, répa, karalábé, 2-3 főtt tojás, alma. Ha rágcsálhatnékod, ehetnéked támad, nyúlj ezek után. A többi étkezést is kiegészítheted ezekkel bátran ill friss salátákkal. Nagyon finom, ha az összevágott salátazöldségekre a következő öntetet teszed: Aktivia natur joghurt pici tengeri só, pici bors, fokhagyma/ ha szereted.Kevés kell belőle/Újhagyma is jó ízt ad. Ha vizesedel, még nagy segítség hetente 1 gyümölcsnap. Ezen a napon 1 kg almát, 1-2 főtt tojást, egész nap 1 szelet előbb javasolt kenyerekből ill. péksüteményből. Szomjadat is oltja az alma ezen a napon. Sok folyadéktól szabadul meg a szervezeted.Vannak még receptötleteim...Gondold végig és vedd komolyan. Egészségetek a tét!!!!Ha végigcsinálod jól fogod magad érezni és a kis pocaklakó is megkap mindent, ami az EGÉSZSÉGES FEJLŐDÉSÉHEZ szükséges. Erzsók próbált segíteni.
2008. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor be kell csomagolnom az egész lábam bokától lefelé. De kipróbálom.
2008. jún. 25. 19:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Erzsóknak köszönöm, az étkezésem nagyon hasonlatos ehhez egyet kivéve sajnos a sót. Mindent sózok , tudom hogy rossz de eddig nem törődtem vele mert nem okozott gondot, de most már muszáj odafigyelnem rá. Mégegyszer köszönöm.
2008. jún. 25. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy hasonló kérdés is ezügyben,lejjebb már válaszoltam,de sztem amit leírt az előző hozzászóló ez a tipikus diéta amit diabétezsesek is csinálnak.Namár most a vizesedés a melegtől van,hogy az ember ívízháztartása felborul.És ez tuti.Én diétázok és ez semmi sem ér,neked korán kezdődik nagyon sajnállak is emiatt,de ki kell bírni.Ami nekem nagyon sokat segít az a hideg vizes borogatás esténként felpóckolt lábbal-el ne szorítsd a lábadat..pl.fásli ilyesmi azt nem szabad.Sokan azt mondják só és fűszermentes étkezés-semmi köze hozzá,ezt a dokim is megerősítette.Ráadásul énnagyon kevés sót eszem,viszont sokan azt mondják kevés folyadék kell,namár most sztem legalább is nálam ez nem jött be-alapból meleg van,izzadunk s ha nem pótoljuk a folyadékot,jó hogy ragaszkodik a szervezetünk hozzá.Ami nekem nagyon sokat segít az a dinnye-görög,van egy kis vízhajtó tulajdonsága és én rangeteget iszom-így többet megyek wc-re de jobban ürül s a szervezetből mintha nem innék és megfigyeltem ha nem iszom eleget a baba semmozog úgy ha meg kap elég folyadékot,jól érzi magát.A dagadás a lábamon komolyan az időtől függ ezt egfigyeltem,ha hűvösebb van semmi gond ha meleg van ,mint egy elefánnté.A káposztás dolog érdekes felvetés,segíthet,de sztem ilyenkor az ember egész teste vizes,pl.nekem az egész alsó lábszáram,ezt úgy tudod pl ellenőrizni,hogy keresztbe rakod kinyújtott lábaidat egymáson és mennyire nyomódik be a bőröd-az mind víz ami benyomódik és lassan jön vissza a böröd..Szval ha a lábfejedrőlle is viszi a káposztalevél a duzzanatot-de meddig mi van a lábszárral és így tényleg elég röhejes lehet az ember mint ahogy a tanácsoló írta..de azért kipróbálhatod.:)37hetes kismama
2008. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. A vizesedés sajnos nemcsak a melegtől van. Nem ez az elsődleges oka, a meleg csak ront a helyzeten. Elsődleges okai kismamáknál, hogy a terhességi hormonnak simaizomlazító hatása van/erek belek fala/, kitágulnak. Ezt az ernyedést fokozza még a meleg is.Így lassul a vérkeringés, emésztés ill. minden működés a szervezetben. Így a só-és elektrolitháztartás egyensúlyát nehetebben tudja megtartani. A konyhasó Natriumtartalma miatt jelentős vízvisszatartást okoz. Mivel a sejtek anyagcseréje is lassult, ezért felhalmozódik a folyadék, ödémássá/fonetikus/ válik. A szervezet az élethez szükséges egyensúlyra törekszik és próbálja fenntartani, míg képes rá.

Fentebb leírt étrend nem teljesen diabétesétrend. Nyílván van hasonlóság , mivel egészséges étkezésről van szó. Túlzásoktól mentes.Ebben az esetben nem írtam le cukormentességet/ helyette édesítő használatát/,csak csökkentés, korlátozás javasolt. De az ödéma miatti súlygyarapodás esetlegesen indokolttá tehetné,hogy a plusz kalóriák miatti hízás lassítható legyen.Minden, ami korlátozásra szorul,a magas kalóriatartalma miatt.

Kérdezőnek plusz: jól csinálja, ha hasonló az étrendje. Mozgás serkenti a keringést, így segít fitten tartani a szetvezetét./Gyorsul a szív-serken a keringés-javul a sejtek működése- stb./

2008. jún. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 27 hetes vagyok. Már kb. 2 hónapja szenvedtem a vizesedéssel, brutálisan nézett ki a lábam. Hozzáteszem, ülő munkát végeztem napi 8 órában, amikor is állandóan lógott a lábam, nem ment bele rendesen a vér. A hasam is állandóan keményedett. Erőt vettem magamon, mondván az egészségem és a babám fontosabb,mint a munka. Elmentem a nőgyógyászomhoz, és hétfőtől itthon vagyok tartós beksiben a szülésig (nem veszélyeztetett terhesen). 4 napja semmi baja a lábamnak, egyáltalán nem vizesedik!!!
2008. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!