Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mit tesztek ha...

Kismamák, mit tesztek ha dagad, vizesedik a lábatok?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok. Eddig semmi problémám nem volt. 1-2 hete viszont észrevettem, hogy nagyon dagad a lábam. Vizesedik, feszít. Felpolcolás, mozgatás nem segít. Mit lehet ilyenkor tenni?
2011. okt. 23. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én elmennék a nődokihoz és kikérném a véleményét. Nem jó a vizesedés. Nem hiszem, hogy ezt otthoni úton lehet "kezelni".
2011. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 19 hetes vagyok, de már most nagyon dagad a lábam. A masszírozás segít egy kicsit. Kérd meg a párod hogy finoman masszírozza át a lábad.
2011. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még több folyadékot kellene inni!

Tudom, hülyén hangzik de amikor engem lombiknál tulstimuláltak, én is mindenhol bevizesedtem, mert nem ittam sok folyadékot. 4 litert is meg lehetne inni! És szépen lemegy, remélhetőleg. Legalább is nálam így volt, le is ment. Igaz rengeteget kelett pisilnem, de nem szenvedtem tovább.

2011. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló: a védőnőm látta és azt mondta, hogy mire baj lenne belőle megszületik a babám :-) hát ennyivel elintézte.


Kedves 2. válaszoló: a masszázs jó ötlet :-) de nincs párom, elhagyott magamnak nem érem el a lábam :-))) örülök, ha gurulni bírok :-) Nekem hála Istennek, 30-31 hetes koromig semmi,de semmi panaszom nem volt (persze leszámítva a reggeli-déli-esti rosszulléteket)


Kedves 3. válaszoló: igen, én is hallottam, hogy sokat kell inni, iszok is, de csak 1 litert naponta, többet nem bírok, én is éjszakánként 3-szor kelek fel, pár csepp miatt :-)))


Köszönöm szépen a válaszaitokat.

2011. okt. 23. 18:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg sokat inni pedig. Tudom, hogy nehéz én sem vagyok egy nagy ivós. De ittam sokat. Ki kell bírni!

Sajnálom, hogy egyedül vagy!

2011. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de én is így jártam ahogy Te. 32.hét környékén kezdett vizesedni, dagadni a lában, és az én védőnőm is látta, de nem tulajdonított neki nagy dolgot. A 34. héten kellett volna mennem dokihoz, úgy gondoltam várok addig. Kár volt... a 33. hét végén éjszaka elfolyt a magzatvíz és császárral megszületett a baba. Szóval ez egy előjel volt amit nem vettem komolyan, bár ez nem azt jelenti, hogy Nálad is efféle kimenetele lenne a dolgoknak, csak azért írtam le, jobb inkább elővigyázatosnak lenni, és a nődokiddal beszélni.
2011. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igazad volt. 12.15-re voltam kiírva, hétfőn 12-én este bementem kontrollra. CTG-n már gyorsan vert a baba szíve, ultrahanggal is mérte a szívét. A vérnyomásom rendben volt, viszont a vizeletemben rengeteg fehérje jelent meg (ez már 1 hete is így volt). Aztán végül megindították a szülést, mert a baba kezdett veszélybe kerülni. szülés közben egy-egy fájásra 150 re emelkedett a vérnyomásom. előző éjszakától fejgörcsöm is volt, amely a vajúdás közben erősebb fájdalom volt, mint maga a fájás... Szóval császár lett a vége, 4,55 kg egészséges kisfiam lett, viszont a vizesedés a terhességi toxémiát jelentette nálam és sajnos Nálad is.... Figyelni kell.. a sót teljesen el kell hagyni és pihenni kell sokat.
2011. dec. 18. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!