Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első babával cukros lettem,...

Az első babával cukros lettem, diétázni kellett. Mik az esélyek a második babánál?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a tesót. Ki hogy csinálta? Elejétől fogva diétáztatok a másodikkal, vagy nem? Kinek mi lett az eredmény?
2013. júl. 18. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az első hetekben kíváncsiságból megmértem itthon a vércukorszintemet egy kiadós vacsora után. Mivel 9 valamennyi lett, onnantól kezdve odafigyeltem, diétáztam (másodikkal már könnyebb volt a diéta).
2013. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az elsővel cukros lettem, a 32. héten derült ki. A 24. héten még rendben volt az eredményem, de kicsit magasnak ítélte az orvosom, (7,1 volt a 2 órás), ezért a 32. héten újra megcsináltuk a terheléses tesztet, és az már valóban nem lett jó. Onnantól diétáznom kellett.

Most várom a második babámat, rákérdeztem a dokimnál, hogy ezesetben mi várható, és azt mondta, hogy a 20. héttől diétáznom kell. Terheléses vérvizsgálat ezúttal nem lesz, hanem 4 hetente vércukor profil vizsgálat. Lehet, hogy ahány hely, annyi féle eljárás, de itt nálunk így járnak el, ha a kismama előző terhességénél cukorbeteg volt.

2013. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Másodiknál a 24 hetes terhelésen nekem is 7.1 lett, onnantól kezdve kellett diétáznom, mert az elsővel is 25 kg-t híztam és a másodikkal eddig 10 kg-t.
2013. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!