Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy néz ki várandós vagyok,...

Úgy néz ki várandós vagyok, bár még orvosnál nem voltam, van két pozitív tesztem, most akkor hány hetes is vagyok, és mikor érdemes menni?

Figyelt kérdés
Utolsó menstruációm első napja jún.12., akkor csak barnázás volt, másnap jött meg rendesen. Viszont 32 napra, májusban pedig 28 napra, úgyhogy nem tudom melyik a mérvadó, honnan számoljak.
2013. júl. 19. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia az utolsó menstruáció első napjától számolják vagyis 5 hetes vagy 7 hét előtt felesleges elmenni orvoshoz mert még nincs szívhang és vissza kell menned később :) 30 hkm
2013. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha júni 12 volt az utolsó menszid első napja, akkor te most elvileg 5+2 hetes vagy (5 hetes és 2 napos). Ezt vedd alapul, majd ha doki megméri a petezsák és a baba adatait, majd korrigál, ha szükséges. Ha nincs panaszod, erős görcs és vérzés, akkor ráérsz 7-8 hetesen elmenni dokihoz. Most még nem nagyon érdemes, úgyse igen lesz szívhang, csak visszahívna 2 hét múlva, tehát ugyanott lennél, mintha eleve 2 hét múlva mész el.
2013. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :-D Akkor elég ha a jövő héten bejelentkezem, ugye? Gratulálok neked, és "irigykedem" egy kicsit, hogy már 30 hetes vagy, én már alig várom ,hogy érezzem a babámat, és legyen pocakom, pedig még csak most derült ki :-D
2013. júl. 19. 09:09
 4/8 A kérdező kommentje:

Neked is köszi 2. Nincs eget rengető panaszom, hányingerem volt pár napig, de már az sincs, csak este, a hasam a múlt héten görcsölt, mikor még nem is tudtam, most bal oldalon szokott feszíteni, meg szurkálni, és néha fáj a mellem, de kb. ennyi :-D

Akkor nem is megyek még jövő héten, csak izgulok, hogy jó helyen legyen.

2013. júl. 19. 09:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 5hetes vagyok :) Nekem jún. 11. volt az utolsó havim:) Ma megyek dokihoz, tudom, hogy nem lesz még szívhang, de megyünk nyaralni és szeretném tudni, hogy legalább eddig minden ok-e :)
2013. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még ráérsz elmenni a dokihoz. Én május 24-én menstruáltam utoljára, múlt héten mentem dokihoz, mikor elvileg már 7 hetes körül voltam. Még csak petezsák volt szikhólyaggal. Ezen a héten kellett visszamenjek, már van embrió de még nincs szívhang és jövő héten megint mehetek vissza:)

Valószínűleg nekem is el van kicsit számolva a terhesség, mert májusban 1 héttel korábban megjött, mint kellett volna, de valószínűleg júniusban mégsem volt ez miatt előbb a peteérésem. Már 8 hetesnek kellene legyek, de valószínűleg az ultrahang és az embrió méretei alapján 6 hetes 4 napos terhes vagyok:)

2013. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En 8 hetesen mentem eloszor dokihoz. Ha nem vérzel, nem pecsételsz, akkor ráérsz. Ilyenkor már szépen látott mindent.


[link]

Itt magad is kiszámolhatod.


26hkm

2013. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csajok köszi a válaszokat, megfogadom a tanácsotokat, és nem megyek majd csak 2 hét múlva :-D Mindenkinek gratulálok, és boldog babavárást kívánok :-D
2013. júl. 19. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!