Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok könyveket ajánlani,...

Tudnátok könyveket ajánlani, amiket kisgyermekes, várandós anyaként érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
A gyermeknevelés, a gyermeklélektan témakörtől kezdve a mit főzzünk a babának könyveken át, a gyermekgondozási témakörű könyvekig minden érdekel. Miket olvastatok, miket ajánlotok?
2012. febr. 17. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit ajánlok? Egyiket sem. Volt amit még szülés előtt megvettem, sorkiemelővel kijelöltem a szerintem fontos részeket. Aztán akkor került a kezembe, amikor már volt két gyerekem, és néztem, hogy ki írta ezt a sz.rt, látott-e már gyereket. Akkoriban sok könyvem felgyűlt, egy csomót ajándékba bevittem a könyvtárnak. Viszont gyereknevelésről szóló könyvet téptem már szét, nehogy véletlenül egy anyuka kezébe kerüljön.


Illetve egy volt értelmes, a Hogyan ne legyünk tökéletes anyák?


Amit ajánlok, az a Vöröskereszt babaelsősegély tanfolyama. Nem volt olcsó, de megérte, és sokat segített hogy ne zokogva hívjam a mentőket, hanem (bár picit ijedten), de megvizsgáljam a gyereket és bevigyem a kórházba.

Hidd el többet ér, mint bármelyik könyv. Amelyek ráadásul ABC sorrendben úgy kezdődnek, hogy agydaganat meg agyvérzés, jól beijesztve az egyszeri kismamát, aki meg se szülte a gyereket, de már potenciális hullának tekinti, aki csoda ha életben marad ennyi kór mellett.

2012. febr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte véleményt, bizonyos pontokon egyet is értek veled, mert én is minden információt szelektálok, akkor is ha nagynevű szaktekintélyektől származik. Ugyanakkor számos olyan irodalommal találkoztam már, amelyek formálták az életem, a gondolkodásom, sok olyan értékes anyaggal, amit újra és újra szívesen előveszek. Szóval várom a könyveket, aki tud ajánljon.
2012. febr. 17. 00:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiszti: a szülők kézikönyve.

apával mindig egyutt olvastuk, jo kepek vannak benne, rovid, vicces, es megis nagyon igaz

2012. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok okosságot olvastam a Champbell könyvekben, a szeretetnyelvekről a gyereknevelésben, azt hiszem Öt szeretetnyelv a gyermeknevelésben, és az Életre szóló ajándék

A sokat emlegetett Deákné B. Katalin: Anya taníts engem játszani is sok jó ötletet tartlamaz

Ranchsburg Jenő: Félelem, harag, agresszió

2012. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!