Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogmosásnál észrevettem hogy...

Fogmosásnál észrevettem hogy elkezdett vérezni az ínyem, még soha nem volt ilyen ebből gondolom hogy a terhesség miatt van. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 26. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is vérzik mostanában. Én úgy hallottam, vitaminhiánytól is lehet. Szedsz terhesvitamint vagy valami más vitamint? Ha igen, mást nem nagyon tudsz tenni, szerintem. 19 hetes kismama
2008. jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia ! Igen szedek elevitet, magne b6-ot meg kalciumot. Megpróbálok fogkrémet váltani hátha segít de ha nem akkor tanácstalan vagyok.
2008. jún. 26. 09:06
 3/12 anonim ***** válasza:
így jártam én is és a fognyaknál is úgy fáj 3 fogam, mintha a villám csapkodna, vettem sensodyne pronamelt- 1000ft..az a fogkrém bejött, de azért menni kell a fogászatra is és ha durva a helyzet inygyulladásra jól jöhet a corsodyl, vagy meridol szájöblögetö..mindet beszerezheted a rossmannban, tescoban, de asszem a rossmann olcsóbb.
2008. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kipróbálom.
2008. jún. 26. 09:47
 5/12 anonim ***** válasza:

A corsodylt felejtds el nagy ívben légyszi!!!Azt amúgy is műtétek után szokták javasolni,de nagyon sok mellékhatása van-pl kiszőrösödhet a nyelve az embernek-és ez nem vicc!!

A sensodyne fogkrém jó vagy az elmex-zöld.Amúgy ezt terhességi ínygyulladásnak hívják!Ne sikáld jobban a fogadat emiatt ,emrt a fognyakat tönkre teheti.A rossmannban lehet venni meridol fogkefét-1000ft ,puha a sörtéje kicsi a feje ,nekem ez vállt be a legjobban és ez alaposan és kíméletesen tisztít.Használhatsz öblögetőt de sztem elmexet használj.Énnézegettem a többi összetevőjét elég sok a művi dologbennük,inkább ne mérgezd magadat ezzel is.Az elmex az jó.Tescoban vagy Auchanban kapsz,kicsit drága 1800körül van de sokáig elég-ez tuti én régóa használom ami van.Emiatt nem kell tömnöd magadba plusszként a viitaminokat,nem fog segíteni jobban.annyit szedj amennyit kell-mert a babád is meghízik miatta.És a vérzés csak szülés után fog elmúlni.Remélem segítettem,37hetes fogtechnikus kismama

2008. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
JAh és még valami ,ha fertőtleníteni akarod esetleg akkro sós vízzel öblögethetsz vagy heti egyszer betadinos vizes oldattal-a szájvizek inkább konfortéretet adnak mintsem fertőtlenítenek.előző válaszoló voltam..
2008. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem azt írtam hogy plusszban kellene tömni magába vitaminokat, hanem arra utaltam, hogyha vitamint szed, akkor vitaminhiánya nem lehet! A kettő nem ugyan az!!!
2008. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is vérzett, sőt az ínyem is fájt. Végül a Cserszömörcés szájvíz segített (bár gondolom bármilyen gyulladáscsökkentő gyógynövényes készítmény jó).
2008. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!!

Nekem azt mondta a fogdokim, hogy vegyek meridol fogkefét, és azzal óvatosan, finoman maszírozzam fogmosás közben az ínyamat is. Erre nincs más megoldás, mert ugye nem szedhetsz rá semmilyen gyógyszert, semmit sem. Én a paradontax nevű fogkrémet használom, nagyon jó segít. Igaz az íze nagyon rossz volt először, de azóta már megszoktam, és tényleg jót tett.

De azért nem árt elmenni a fogdikohoz, úgyis kell tőle egy pescét a kiskönyvedbe...

2008. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem fogmosásnál szokott vérezni az inyem. A fogorvosom azt mondta, hogy ez a szájban lévő baciktól van. Csináltak kedden fogtisztítást (leszedték a fogkövet, stb.) Állítólag a terhesség és a szoptatás alatt is úgy kell tisztítani a fogat, hogy fogmosás után pl. van a szempillaspirálhoz hasonlító kis kefék (ilyet a DM-ben is lehet venni) és azokat kell minden fog között napi 2X áttuszakolni, ezt a fogzsák tisztítására alkalmazzák. Ez után "Listerine Coolmint antiszeptikus szájvízzel" kell öblögetni. Ha így tisztítjuk a fogunk, akkor ezeket a fogkrémeket ajálja: Elmex, Sensodyne, Meridol, Prohamell.
2008. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!