Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma megyek vérvételre, csak...

Ma megyek vérvételre, csak vízet lehet inni előtte?

Figyelt kérdés
Mennyire fog fájni? Én félek a tűktől.
2013. júl. 22. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak a cukorvizsgálatos vérvétel elött nem szabad enni semmit csak vizet inni. Ha sima elsö vérvételre mész akkor mindent szabad elötte.

Annyira fáj mint egy vérvétel. A tü beszúrásakor egy aprócskát és ennyi.

2013. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én minden vérvétel előtt csak vizet ittam.Mondjuk az igaz hogy a cukorterhelés előtt nem..

Akkor készülj,mert ha ez az első lesz, akkor elég sokat levesznek.Vigyél szendvicset, meg valamit inni, hogy mikor ki jössz egyből tudjál enni és inni.

Az egész csak egy tűszúrás..nem vagy már 2 éves, de ha annyira félsz akkor jelezd, legyenek felkészülve ha rosszul lennél.

2013. júl. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyél igyál nyugodtan. Csak a cukorterhelésre kell éhgyomorral menni.

Nem fog fájni. Kellemetlen lesz inkább, de gyorsan túlesel rajta, és kész. Én is gyűlölöm a tűket, de már megszoktam.

2013. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség vérvételre éhgyomorral kell menni de vizet ihatsz.

Ha eszel akkor megváltoznak az értékeid. Nem ehetsz csak ihatsz és akkor is vizet. A cukros üdítők megemelik a cukorszintet, és mivel cukorszintet is néznek ez nem jó.

Ilyenkor teljes vérképet néznek, hogy minden rendben van-e.

Jók e a máj funkcióid, mennyi vitamin van a szervezetedbe, esetleg kell-e valamit pótolni.

2. gyermekemet várom szóval van már tapasztalatom.

Jó baba várást :)

2013. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kérdésből nem derül ki, de ha első vérvétel, akkor csak vizet igyál, mert ott teljes vérkép van, abban pedig cukor is van. Ha bármilyen későbbi vizsgálat (kombinált teszt, AFP) akkor már lehet enni-inni előtte, ott nem néznek vércukrot. A vérvétel terhesség alatt is pont annyira fáj, mint előtte. Nekem a férjem parázik a tűktől, és mindig nagyon rendesek vele, lefektetik, ha rosszul van, várnak amíg jobban érzi magát, bíztatják, türelmesek. Szóval hidd el mindenre fel vannak ők már készülve. :-)
2013. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha attól fél, hogy fáj, nyilván először megy.

És nehogy egyél, kérdező!! Nem lehet, csak vizet inni. Bár gondolom, már túlvagy rajta. Elvileg éjfél óta nem ehettél volna semmit.

2013. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

jaj mekkora hüleségeket irtok itt.

Még ha vércukor szintet is néznek, miért ne lehetne elötte enni? A vércukor szint egy egészséges embernél még étkezés után is alacsony. Egy nem egészségesnél meg éhgyomorra vagy étkezésre is magas.

Elsö vérvételböl senki nem kiváncsi a májfunkciókra, ott konkrét dolgokat néznek, ezeket mind mind beírják a kiskönyvbe is. Pl vércsoport megállapítás, néhány betegség.


Nyugodtan egyél, ha nem szabadna mondta volna az aki beutalt a vér vételre.

2013. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy bizony inni sem szabad, mert attól is beindul a máj működése, és megváltoznak az értékek! Szerintem se enni, se inni nem ajánlott, majd utána.
2013. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha nem cukorterhelésre mész, ehetsz és ihatsz is előtte.

nálunk győrben csak egyetlen alkalommal kellett éhgyomorral menni, ez volt a cukorterhelés.

ha neked ez lesz az első terhességi vérvételed, akkor ehetsz, ihatsz, mert akkor még nem néznek cukrot.

2013. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, ezek szerint mindenhol más az első vérvétel "tartalma". Esetleg kérdezz rá a laborban, ahova mész, kedves Kérdező!
2013. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!