Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet szedni a "hányinger-...

Mit lehet szedni a "hányinger-puffadás-gyomorégés egybekeverve" ellen?

Figyelt kérdés
Normális ha néha még egy kis hasfájásom is van, olyasmi mint amikor megvan?
2009. okt. 21. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kicsit fájdogál a hasad, az belefér, erős görcsök már nem.

Szerintem nem sokat tudsz tenni, hogy ne legyenek ilyen tüneteid, amíg elkísérletezgetsz ezzel, lassan eltelik az első 3 hónap és ha szerencséd van, el is múlik magától ez a rosszullét. Nekem igazán semmi sem jött be, itt biztos kapsz majd sok tanácsot, vagy rá is kereshetsz, mert már többször fel lett téve a kérdés. Én a puffadással nem is foglalkoztam, az a gyormorégés-fájás mellett nem számított gondnak. Én kerültem a savat okozó ételeket, a nehéz-fűszeres ételeket és vettem Rennie-t, ami talán kicsit használt, de csak rövid időre. De nagyon ki voltam, fogytam is, leszívta az energiám ez az állapot, de a 12. héten, mintha elvágták volna egyik napról a másikra elmúlt. Most már 24 hetes vagyok.

Türelmet és kitartást kívánok neked! Mennyi idős vagy?

2009. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hányinger ellen B6 vitamin. Hasfájás ellen jó a magnézium.

Azaz a kettő ellen együtt a MgneB6 vagy a Béresé.

Sav ellen pl. hideg tej, keksz, vagy ha semmi nem segít: Rennie. Én nem fűszeres ételektől is szenvedek.

Puffadás ellen az Espu..izét ajánlják, nem próbáltam.

2009. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, én még csak 7 hetes vagyok, de már nagyon várom a 12-őt. Szép babavárást mindenkinek!
2009. okt. 21. 23:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Quamatel mini,Rennie,Espumisan!
2009. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a Quamatel-t nem javasolnám, kimásoltam neked a betegtájékoztatót. Ha elmész a patikába és recept nélkül vásárolsz, érdemes jelezni, hogy babát vársz, a patikus tudja, hogy mit adhat és mit nem. Persze a nőgyógyász felírhat olyat, ami a tájékoztató szerint kerülendő, de azt nyugodtan beszedheted, mert biztos olyat nem ír fel ami ártalmas lenne a babának.


2. TUDNIVALÓK A QUAMATEL MINI FILMTABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

Mikor nem szabad a Quamatel Minit szedni?

A készítmény bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység (allergia esetén).

Gyermekeknek 16 éves kor alatt, terheseknek és szoptató anyáknak elegendő klinikai tapasztalat

hiánya miatt.

Terhesség, szoptatás

Terhesség:

A famotidine átjut a placentán. Quamatel adása terhesség alatt ellenjavallt.

Ezért amennyiben Ön terhes vagy szoptat, tájékoztassa orvosát és kérje ki tanácsát a gyógyszer

szedése előtt.


Esetleg még a Salvus vizet megpróbálhatod, hűtve iható ízű, kb. napi 2 dl kortyolgass el belőle.


[link]

2009. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!