Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor pakoltátok össze a...

Ti mikor pakoltátok össze a kórházi csomagotokat? 29-30 hetesen korai lenne még?

Figyelt kérdés
Magatoknak és a picinek miket tettetek el, mik kellenek a kórházba?
2013. júl. 23. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én pont 30 hetes voltam, amikor mondta a dokim, hogy mostmár összekészíthetem, bár ne legyen még rá szükség. De végül csak a 33. hét környékén pakoltam össze. SZóval szerintem nem korai, kezdd el és mindig eszedbe fog jutni még valami és azt hozzá lehet tenni.

Hú, hogy mi volt benne, sokminden, vannak jó listák, meg persze kórháztól is függ, mert pl. ahol én szültem nem engedték a saját hálóinget sem... A babák is kórházi ruhában voltak. Viszont pelenkát, popsitörlőt kellett vinni. Volt amire közben lett szükség,nem is gondoltam, hogy kelleni fog (pl. kiskesztyű a babának, mert akkora körmei voltak, hogy már összekarmolászta magát mire megszületett) azt behozta a férjem.

2013. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elsőnél 36 hetesen, másodiknál múlt héten, 38 hetesen.


Hogy mi kell a kórházba, az kórházfüggő. Persze nekünk anyukáknak ugyanaz kell, de nálunk pl a kórházba semmi nem kell a babának. Se ruha, se pelenkázáshoz való dolgok, tényleg semmi. Csak a hazahozós ruhát készítettem össze a férjemnek, majd behozza, mikor már jövünk haza a kórházból.

Babának tettem:

rövid ujjú body, hosszú ujjú body, kis zokni, pamut rugi, vékony sapi, vékonypléd, textil pelus. Ezeket beletettem egy reklám szatyorba, és beleraktam a hordozóba. Így csak felemeli a hordozót a férjem, és hozza is.

Magamnak pakoltam:

bugyik, betétek, egy pár zokni, köntös, 2db törölköző, 2 pár papucs (egy a tusolásokhoz, és a másik amiben a folyosón járkálok, pl látogatókhoz, enni, stb.), rágcsálni való, innivaló, házassági akvi másolata, igazolás a 4 pecsétről a kiskönyvemben, rejtvény, tollak, melltartó betét, textil pelus a büfiztetésekhez, wc papír, pzsebkendő, tusfürdő, telefon töltő, fésű, hajgumi és hajcsat, fogkefe+fogkrém, hálóing. Magamnál lesz még a kézi táskámban terhes mappám, az irataim és a telefonom, és minimális smink cucc.

2013. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak augusztusban fogok beszélni a szülésznőmmel, hogy mi is kell de addig is el kezdeném apránként összepakolni. Köszönöm a választ :)
2013. júl. 23. 10:17
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 23. 10:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Mintha csak en kerdeztem volna:))) Pont ma kezdtem osszeirni, hogy mi kell majd a korhazba. En ugy gondolom, hogy a 33 het vegere mindent ossze szeretnek mar pakolni. 31hkm
2013. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele. Legyen kész és akkor ezzel már nem kell foglalkozni.Ne adj isten valami lenne akkor nem kell majd kapkodni.
2013. júl. 23. 10:34
 7/11 petera6 ***** válasza:

A kórház honlapján (legalábbis, ahol én szülök) van fent lista, hogy mit kell vinni. Én már jóformán mindent megvettem, de még nem pakoltam össze pakkba. Még 2 hetet dolgozom, majd utána, nyugiban.


31+0 hkm

2013. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 30 hetes voltam, amikor elkezdtem jobban összeszedni. A bátyám 28. héten született, féltem a koraszüléstől. A szekrényben felszabadítottam egy polcot, ide tettem a törölközőket, hálóingeket, bugyit, betétet, a fokozatosan beszerzett apróságokat. Így, ha bármi történt volna, bárki be tudta volna dobálni egy táskába. Talán a 36. héten lett teljesen kész a pakk, akkor még sterilizáltam a cumit, mellszívót, üveget, összeraktam a baba dolgait is.

Kórház függő, hogy melyik mit kér. Ahol én szültem, minden kellett, kivéve popsi és köldökápolási szerek és ruha a babának. Most már ruha is kell, ahogy hallottam.

Magadnak mindenképpen:

- kis és nagy törölköző (tusoláshoz, kézmosás után)

- tisztálkodási szerek (fogkefe, fogkrém, tusfürdő, dezodor, testápoló, esetleg sampon, balzsam, kézmosáshoz szappan, wc papír (2 tekercs, puha), nedves wc papír vagy intim törlőkendő)

- köntös (látogatók jönnek, kimész enni)

- hálóing vagy pizsama, hosszabb póló - ki mit szeret, mit engednek.

- melltartó (szoptatós vagy top), pár db melltartóbetét, remélhetőleg már akkor sok tejed lesz

- 5-6 db bugyi (lehet eldobhatós, hagyományos pamut, tena hálós - változó, kinek mi jön be)

- betét (kisebb-nagyobb, inkább nagyobb...)

- pohár, evőeszköz, szalvéta, mosogatószer, szivacs, szívószál, ásványvíz, nasi

- iratok, kiskönyv, apasági nyilatkozat v. házassági anyakönyvi kivonat

- baba név letisztázva :)

- gyerekorvos, védőnő telefonszáma, hogy értesíteni tudd őket, mikor mentek haza.

- aprópénz, ha vágynál a gépi italokra, kávéra

- ahol engedik, cumi, cumisüveg, mellszívó

2013. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én 37 hetesen pakoltam össze (2. baba), 2 nap múlva indulni kellett:-)
2013. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 23. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!