Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tipusúak a bababarát...

Milyen tipusúak a bababarát szobafestékek? (Gondolom akár mivel nem lehet nekiesni, ha számít, hogy ne ártson a kicsinek! ) Nálatok ti festettetek ki, vagy festőt hívtatok?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 12:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi Dulux-ból választottunk. Festő fest. 3 hónappal a baba várható érkezése előtt. Szerintem simán kiszellőzik addig, nem hinném, hogy káros lenne rá nézve.
2013. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy káros lenne a babára, max ha nagy mennyiségben nyalja a falat.

Vagy ha valami mutyizott festéket festesz fel. Normál falfestékek senkire sem veszélyesek, ha az illetö nem eszik belöle nagy mennyiségben.


Az egyetlen a bútorok legyenek gyerekbarát festékkel kezelve, mert azokkal közvetlen testi kapcsolatban van, és sok sok gyerek pl a járóka, kiságy rácsát megrágcsálja. Nekem van egy asztalos barátom aki 35 éves , ö már úgy tanulta hogy gyerek bútorokat csak x festékekkel lehet kezelni.

2013. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi is Duluxot használtunk és mi is festőt hívtunk :) már egy hete ki van festve mert jól ki akarom szellőztetni a szobát mert azt halottam, hogy a legtöbb bölcsőhalál ebből adódik (nem tudom mennyire igaz) 29-30 hkm
2013. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 petera6 ***** válasza:

Dulux-ot használtunk, férjem festett, és már elég rég óta kész van a szoba. Nem tudtuk hogy milyen hőség lesz nyáron, így inkább megcsinálta már tavasszal a szőnyegpadlózással együtt. Szerintem felesleges erre olyan nagyon ráizgulni. Pár nap alatt kiszárad a festék, és kiszellőzik a lakás.


31hkm

2013. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi polifarbe-t hasznaltunk. Gyorsan szarad, egyenletes, szep elenk lett a szin. 3. nap utan mar fentaludtam a szobaban, mert nagyon gyorsan megszaradt. 31hkm
2013. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mi meszeltünk. magunk csináltuk .
2013. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is meszelt a fal...és mi csináltuk. A mész jól szellőzik, nálunk nincs penészes falfelület. A többi festék összetételét nem ismerem. A mész természetes anyag. A műanyag festékeknek, a bútorlapoknak, ragasztott felületeknek stb. lehet kipárolgása, ami árthat. Ennyit tudok ezekről. Nem kell a festéket megenni ahhoz, hogy akinek hajlama van rá, beteg ne legyen tőle.
2013. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is nézegettem a Dulux bababarát festékeket, de többen is mondták, csak jó drága, és ha kifestünk, utána hetekig van ideje jól kiszáradni, akkor teljesen mindegy, milyen a festék. Nyilván, ha a gőzét lélegezzük be, biztos fontos, mivel festünk, de ha napokig-hetekig senki nem használja a szobát, utána még mindig ártalmas?
2013. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 petera6 ***** válasza:
Jaa, én nem is tudtam, hogy a dulux-nak van bababarát festéke :) Na, mi nem olyannal festettünk, hanem sima dulux-szal.
2013. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt gyerekbarátnak hirdetik: [link]

Egyébként szerintem a vízzel oldható festékek azért nem párolognak veszélyesen, inkább az oldószeres (zománc, olaj) festékekkel való pingálást érdemes elkerülni gyerekek vagy terhes nők "környékén".

2013. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!