Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam fogorvosnál. El...

Ma voltam fogorvosnál. El vagyok keseredve, a hátsó fogam, nagyon fájt, és gyökérkezelni fogják. Ilyenkor ez nem ártalmas?

Figyelt kérdés
kaptam másfél ampulla lidocaint,még mindig zsibbadok,kiszedte a régi amalgámot,mivel muszály volt,és most egyenlöre gyogyszeres tömést kaptam.2 hét mulva megyek vissza,akkor szedi ki az idegszálat.már most rosszul vagyok töle.de nnincs más választásom,mert nagyon fáj.szerintetek nem ártalmas?
2009. okt. 22. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
nem, de milyenkor, ha terhes vagy? Gondolom szóltál a dokinak, és ő megnyugtatott.
2009. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már 30 hetes vagyok,látta rajtam,h terhes vagyok.szerinte nem ártalmas,de hát ki tudja.azért az idegszálszedés nem terhesen is elég húzos,azaz kellemetlen dolog.és én nagyon érzékeny vagyok minden fájdalomra.
2009. okt. 22. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ha röntgenezni akar, akkor azt ne engedd, mert az ártalmas! Nekem már augusztus végétől kezeli a doktornő a fogam (első metszőfog) még ma sem tudta betömni, mivel még mindig gennyes, ezért azóta hetente gyógytömést tesz bele és mindig kitisztítja, amúgy fúrt rá egy kicsi lyukat és ott kezelgeti! Azt mondta, hogy a harmadik trimeszterben már egyáltalán nem ajánlatos a röntgen! A fúráskor én is kaptam lidokain szurit, nagyon fájt ám nekem is a fogam, de most már egyáltalán nem érzem, hogy fáj és mégis még mindig nem lehet véglegesen betömni! :( Nem bánom, mert szerintem röntgennel jobban be lehet tömni a gyökeret!
2009. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát nem mondta,hogy fog röntgenezni,ugyhogy gondolom,h nem fog.de én azt hallottam,h az káros,ha az amalgámot kiveszik,és nekem,azt szedte ki,hogy betömje gyogyszeresen.
2009. okt. 22. 22:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem gáz. Csak arra figyelj, hogy ne amalgámot tegyen vissza. terhesség alatt amúgy sem ajánlott amalgámot kiszedetni meg berakatni. Hátsó fogakba viszont téritéses a fehér tömés, ezzel légy tisztában.

34km

2009. okt. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2009. okt. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nem ártalmas se a gyökérkezelés,se az amalgámtöméskiszedés(az a amalgámban lévő higany ártalmas,de ha jól összekeveték anno,nem fog annyi kioldódni,hogy ártson)Röntgenezni nem szabad,de nem is fog a doki,ha tudja,hogy babát vársz!Üdv.:36 hetes fogászasszisztens kismami.Boldog Babavárást!
2009. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!