Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet buta kérdés, de miért...

Lehet buta kérdés, de miért nem lehet strandolni terhesen?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Túlhevülés és fertőzésveszély miatt. Viszont ez csak blabla. Ha árnyékban maradsz, eleget iszol, a méhszájad is zárt, akkor nyugodtan mehetsz strandra.
2013. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi és otthoni medencében amiben van klór abba szabad fürdeni?
2013. júl. 26. 22:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A klór nem probléma, ha zárt a méhszáj természetesen. Otthoni medencében még a sterilitás is nagyobb. Én nem szívesen mennék uszodába, ahol sokféle ember megfordul, mert terhesen amúgy is jobban ki vagyunk téve mindenféle hüvelyi fertőzéseknek. Én már túl vagyok néhány antibiotikum kúrán emiatt, ami szintén nem szerencsés terhesen, de ez a kisebbik veszély a babára nézve.

Bizonyos bakteriális fertőzések idő előtti kinyílásra késztethetik a méhszájat, ami koraszüléshez vezet. Nekem már volt egy koraszülésem, lehet, hogy pont emiatt.

2013. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg nagyon vigyázni kell!2 es válaszoló remélem minden rendben lett a babáddal!?Most vettünk itthoni medencét,akkor csak abban fogok fürdeni,persze abba is kell klór de remélem az akkor tényleg nem gond
2013. júl. 26. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:
a fertőzés veszély miatt. pl amugy is jóval nagyobb az esély gombás fertőzésre mint egyébként. Sok kismamának akinek sosem volt hüvely gombája terhesség alatt mégis vissdzatérő probléma. Akienk amugy is van rá hajlama annak végképp vigyázni kell. Egyébként sok nő strandol babásan is, mindenkien stzive joga elddönteni. otthoni saját medencében nyugodtan fürödj ha egyébként minden ok.
2013. júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is a fertőzésveszély miatt hallottam, hogy nem mindig ajánlott, de élő vízbe (tenger, tó) és saját medencébe szerintem simán bemehetsz. De van olyan is, aki a saját fürdőkádjában sem fürdik...Én tengerbe nemsokára megyek, alig várom, de közös medencés strandra azért nem mernék menni, mert fogékony vagyok a fertőzésekre.
2013. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az en dokim azt mondta, hogy nyugodtan mehetek strandra, csak a tulzott napozast keruljem

.

2013. júl. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fertőzésveszély miatt.

A standokon lévő medencében nem csak klór van, hanem sajnos sok igénytelen ember belepisil, gombás lábbal, hüvelyi folyással, fertőzötten megy be. (Láttam már olyan anyukát, aki a nagy vízben pancsoltatta a babát, bekakált, folyt a lábán a trutyi, be a vízbe, anyuka csak röhögött rajta...) Nem csak a vízben lehet fertőzéseket elkapni, hanem pl. a padon, medence szélén, wc-n...

Az otthoni medence mehet, hiszen abba nem másznak be idegenek. 1 nyarat kell csak kibírni strand nélkül, jövőre már mehetsz a babával. :) Addig marad a tó és az otthoni fürdőzés.

2013. júl. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
fertőzésveszély miatt. szerintem nem "blabla", hiszen honnan tudhatod, zárt-e a méhszájad? én nem strandolok inkább, tenger mehet, abban megmártóztam, ennyi:) van, aki terhesség nélkül is mindig összeszed valamit, hát még ilyen érzékeny állapotban.
2013. júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,nem vagyunk amúgy sem nagy strandolósok,csak hallottam,h nem ajánlják és megijedtem,h az otthoniban sem szabad,de akkor indulhat otthon a fürdőzés:-))
2013. júl. 27. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!