Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok Czeizel Endre...

Mit gondoltok Czeizel Endre nyilatkozatáról? Légyszíves csak azok írjanak akik beadatják az oltást! A "nem adatom be mert nincs tesztelve"álláspontot már ismerem. Vajon mennyire lesz veszélyes nekem és a babámnak ha nem kapok és kitör a járvány?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 12:57
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Az orvosom szerint az sincs tesztelve mikor kitör a járvány és mindenki akkor kap észbe mikor meghal az első terhes és már nem lehet oltani.Azt mondja nem szabad elbagatellizálni de nekem kell dönteni.Ő sem ellene sem mellette nem kampányol mert egyik oldalról sincs megfelelő mennyiségű biztos adat.Ez igazán jó mert 21 hetes vagyok és így az egész terhességem rettegés lesz!
2009. okt. 24. 13:09
 2/33 anonim ***** válasza:

Szia ne hari hogy irok tudom megkértél.

Szoval a dokimtol megkérdeztem Czeizel E nyilatkozatot.

Azt mondta olvasta de ezt az ántsz "irta"És nem mer ellent mondani mert a karrierje elbukna.nem öreg dokim van fiatal és azt mondta a saját feleségének sem engedné beadni és az Ő kismamáinak is "megtiltja"És azt is mondta tul van lihegve ugyan olyan influenza mint a többi és van rá gyógyszer...ha valaki influenzás lesz.Szoval 23 hetes vagyok de én nem parázom majd végig a terhességem ez miatt...Sztem nem lesz semmi baj.Hiszek a dokimnak meg még egy pár embernek.Ja és a házidokim detto ugyanezt mondta.Mégegyszer ne hari hogy irtam és sztem ne aggodj ezen mert idegroncs leszel az meg nem jó a babának!Boldog babavárást!

2009. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Sajna Ceizel álláspontját nem hallottam, de én beoltatom magam. Azaz hétfőn szeretném, ha van oltóanyag a dokimnál.Nekem az a véleményem, hogy mivel csak egy vírus "részt" tartalmaz nem lehet olyan ártalmas, mintha elkapnám egy az egyben az influenzát. Én leginkább attól rettegek, hogy pont a szüléskor lennék beteg, mert akkor tuti, hogy szegény baba is megkapná tőlem. Így inkább maradok az oltásnál, mert engem ez is stresszel, hogy mi van ha elkapom. Egyébként most 28 hetes vagyok.
2009. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Szeretnék egy történetet leírni Czeizel Endre szakértelmével kapcsolatban:

Férjem az egyik ttk biológia intézetének a tanszékén dolgozott, ahol az egyik titkárnő 45 évesen teherbe esett. Először azt hitte, hogy a menopauza miatt maradt el a vérzése, amikor kiderült, hogy terhes megijedt, hogy most mi lesz a gyerekkel, és megszervezett egy találkozott a "professzor" úrral.

Mikor találkoztak Czeizel, csak azt kérdezte - minden fajta vizsgálat nélkül -, hogy hány éves? Mondta, hogy negyvenöt. - Vetesse el hangzott a válasz. A titkárnő mérgében rávágta az ajtót és megszülte egészséges gyerekét. Azóta nem bízom benne. Sokan nagy tekintélyenek tartják, de nem az orvosok és a biológusok. A nőgyógyászod mit mondott erről?

2009. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Bocs, túl későn láttam meg, mit mondott az orvosod... utolsó
2009. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a férjemmel szerdán voltam beadatni a szurit,ő mindkettőt kérte,én csak a H1N1 ellenit!Megnyugodtunk!:)


Nekem a körzeti orvosom azt mondta,ha a kismami elkapja a betegséget és a láz nincs rögtön leszorítva,vagy meghal a magzat,vagy szellemi fogyatékos lesz!!Arról viszont nem tudott nyilatkozni,hogy az oltásnak lehetnek-e károsító mellékhatásai.80 embert oltott be, eddig egy sem jelentkezett hőemelkedéssel sem !!

Sem ellene nem beszélt,sem mellette!!Neked kell eldöntened hogy mitől félsz jobban,és aszerint cselekedni!

2009. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Nekem személyes tapasztalatom nincs a Czeizel dokival, de én nagy koponyának tartom. Azt hiszem én hiszek neki, és azt mondta hogy ha a kismama elkapja, károsodhat a magzat. Viszont nem ismerem a "másik oldal" konkrét indokát, vagyis milyen baj történhet ha a kismama beadatja az oltást?
2009. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Czeizel pénzből él.méghozzá jó sokból, és az érdekeltek nem röstelltek mályen nyúlni a zsebükbe a nyilatkozatért cserébe. Ez is pont olyan influenza mint a többi, ha tavaly kaptál volna el lázas betegséget az is károsíthatta volna a magzatot, meghalni meg nem fogsz tőle, azért ez erős túlzás! Tavaly beoltattad magad? És azt is mérlegeld, hogy az oltással élő vírust fecskendeznek a terhes testedbe, a magzatodat kihordó, tápláló testbe! Ilyen oltóanyagot sehol a világon nem használnak, de ezek a balfszok mám legyártották sok-sok milliárdért és el kell adni! Kérdezz meg néhány külföldön élő barátodat v nézz be külföldi fórumokra.
2009. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem azok táborába tartozom, akik a tesztelés hiánya miatt nem adatják be, hanem egyszerűen nekem nem lehetett. Amikor kijött az oltóanyag mindenórás kismama voltam, most pedig egy gyermekágyas anyuka. Mire összeszedem magam, hogy oltható legyek, már valószínűleg "tombolni" fog, akkor pedig már fölösleges oltani.


A kórházban az első napokban ellátnak egy csomó kiadvánnyal, termékmintával stb. Az egyik kiadványban - amibe a Heim Pál gyermekkórház orvosai írják a cikkeket - következőt olvastam: terhes nőknek, 6 éven aluli gyermekeknek tilos olyan védőoltást adni, ami tartalmaz élő vírust. Akkor most hogyan is van ez? Egyrészt tilos beadni, másrészt pedig adasd be?


A mennyire lesz veszélyes kérdésedre: ugyanannyira veszélyes, mint bármilyen lázas megbetegedés. Az első, amit közölnek egy kismamával, ha lázas, azonnal csillapítani kell a lázat, mert veszélyes a magzatra. A magzat szempontjából tök mindegy, hogy azért vagy lázas, mert influenzás vagy vagy pedig azért vagy lázas, mert megfáztál.

2009. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
vagy én nem figyelem jól a hireket,de nem azt mondták,hogy a patikákban vannak a vakcinák,és novembertől kezdik el beadni?nekem Ceizel amugy se volt szimpi ember,miota ismerem,és ő genetikus!és régebb se volt mindig jó tanácsadó,ahogy gyerekkoromból emlékszem,amikor a felnőttek beszéltek róla.szerintem járvány nem fog ebből kitörni.az a baj,hogy minden évben van influenza járvány,a hagyományos,és amikor kitör,mindenki azt fogja hinni H1N1-e van.ez az én elméletem.ugyebár nyáron tört ki ez az állitólagos virus,mikor mindenkinek erősebb az immunrendszere.sztem jön a tél,igazából nincs mitől tartani,a bacik nem szaporodnak ugy.ha a higiéniára és a vitaminbevitelre figyelsz,semmi baj nem lehet.7 hónapos pocakos korig kerskedelemben dolgoztam,a párom amai napig,külföldiek jöttek mentek,semmi bajunk nincs.sógornőm kórházba ápolónő,ő sem adatja be magának.és,ami sztem még fontos lehet,csak ugy beadatni sem szabad,mert gondold végig(már van egy fiam,tapasztalat),most mindjárt szülök:-a gyermekeknek sem adják be a KÖTELEZŐ oltásokat addig,mig meg nem nézik,piros e a torka,nincs e megfázva,nincs e vmilye gyulladásba...valamelyiket nekünk is tolni kellett 1 hónapot,mert megfázott,és nem adták be,mig tünetmentes nem lett.ugyhogy előbb egy alapos kivizsgálás,és utána,ha beszeretnéd adatni!SZép babavárást,és járványmentes egészséges hónapokat,éveket...
2009. okt. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!