Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen mozdulatoknál, vagy...

Hirtelen mozdulatoknál, vagy nevetésnél, tüsszögésnél, nyilaló fájdalmat érzek, pár másodpercig, ugye ez normális ilyenkor? 11 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ez normális. Az én pocakom is benyilallt tüsszentésnél, olyan volt, mintha kést vágtak volna belém, de aztán elmúlt és jobb lett. A méh tartószalagjai ebben az időszakban nyúlnak meg, felkészülnek a méhed megtartására, ami egyre nagyobbra nő. Igénybe vannak véve ezek a rostok ilyenkor, lazábbak lesznek, hosszabbak és ezáltal vékonyabbak is. Nem olyan strapabíróak és erősek, mint terhesség előtt. Ezért reagálnak fájdalmasan a hirtelen, erős izomösszehúzódásokra. "Nem bírják tartani a lépést" egy tüsszentés, vagy köhögés intezitásával. Nyugi, pár hét múlva szépen megszokják a megnyúlt állapotot és már nem fog fájni többé a nevetés. :) 35 hetes kismami
2009. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam is így van. Nekem egy kissé ijesztő érzés, így ha érzem, hogy köhögés vagy tüsszentés jön, akkor automatikusan összegörnyedek már, így nincs szúrás!! A hirtelen mozdulatokról szintén szépen le lehet szokni, csak figyelj oda!
2009. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is volt, főleg az első trimeszterben, aztán szép lassan elmúlik.
2009. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt és van is, tüsszentésnél és erősebb köhögésnél. Ilyenkor igyekszem egyik kezemmel a hasamat fogni, úgy valamivel elviselhetőbb. Aztán persze elmúlik.

32 km

2009. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,kezdem már én is megszokni,csak ma annyira élesen jött a fájás egy nevetésnél(épp feküdtem) hogy kicsit megijedtem.De megnyugtattatok:-)))
2009. okt. 24. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!