Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes 4 napos állapotos...

5 hetes 4 napos állapotos vagyok természetes ha néha feszülő nyilalló érzést érzek a hasam alján?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Terhesség során minden normális majd megszokod. Ne aggódj előre, majd ha baj van úgy is szólnak. Baj akkor van ha annyira görcsöl a hasad, hogy élni nem bírsz vagy ha vérzel. ezekben az esetekben sem kell azonnal rosszra gondolni, de ilyenkor mindenképpen doki. Gondolom lassan úgy is mész majd dokihoz ott majd kiderül, hogy baj-e, de nem hinném. Volt vetélésem, következő babával görcsöltem is, véreztem is és most még is itt a 25 hetes picikém a pocakomban.
2013. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm remélem így van de nagyon félek mert nagyon nehezen jött össze első terhességem. Hétfőn kell a védőnőhöz mennem majd mondom neki is. Néha kérdezhetek dolgokat 21 éves vagyok sok dolgot tudok a terhességről de így hogy én is tapasztalom nagyon félek és mindig a legrosszabbra gondolok.
2013. aug. 1. 18:30
 3/14 anonim ***** válasza:
igen, ezek a hormonok!
2013. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igaz az hogy ha sokat simogatjuk a hasam akkor el is mehet a baba? Egy fórumon olvastam hogy ellazul a méh és spontán vetélést idézhet elő! A párom nagyon szereti simizni puszilgatni.
2013. aug. 1. 18:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy terhes lettél szüntesd meg az internetet az otthonodban, annyi, de annyi baromság van, hogy az hihetetlen. :D Természetes, hogy félted a babát, a legtöbben így vagyunk vele, főleg ha egyet már elveszítettünk vagy nehezen jött össze. De ez nem egy betegség, az életen nem áll meg. A simogatásra nekem azt mondta a doki, hogy ne 24 órában simogassam, de amúgy természetesen lehet, mondjuk én olyan 8 hetesen le is szoktam róla, valahogy már nem állt rá a kezem, tudtam, hogy ott van és ennyi. Az, hogy napi félórát simogatjátok nem baj, egészen biztosan nem ettől fogsz elvetélni. Ilyen a cipekedés is, dokim mondta, hogy ne emeljek súlyokat, de attól, hogy bevásárolok az ebédhez és azt haza hozom, vagy egy egy rokon gyereket egyszer egyszer felemelek semmi bajom nem lesz. Mint már mondtam, idővel megszokod, hogy terhesség során hol itt hol ott fáj, szúr, feszül. Nekem 15-20 hét között a köldököm szúrt folyton, többször olyan erősen, hogy azt hittem megszülök, aztán 5 perc után elmúlt a gyerek azóta is bent van. :D Én 12 hetesen lettem kicsit nyugodtabb és olyan 20 héttől lettem teljesen nyugodt. (amikortól már mozgott). Persze így is megy a para, hogy jaj ma kevesebbet mozgott ugye nincs baj?? De meggyőztem magam, hogy mitől lenne baj, ügyes kis fickó tud ő magára vigyázni. :D Élvezzed a terhességedet, örüljetek a babának és bátran éld az életed csak most már picit jobban oda kell figyelni. Olyan kevés ideig tart a terhesség, kár egyetlen percét is aggódással tölteni, ha baj van majd siránkozol akkor. Párnapot volt szerencsém a kórházban tölteni és ott is megmondták, nem tudnak mit csinálni, ha a baba menni akar menni fog, hiába marasztalják 1-2 hetet annál rosszabb, mert végül úgy is menni fog. Ha viszont maradni akar akkor ha sújt emelek és közben iszogatok akkor is maradni fog. Pihenés, magnézium ami tud segíteni neked, hogy jobban érezd magad. Én nem hittem a magnéziumban, mert ez "csak" egy vitamin, hát pedig tényleg segített. :D 12 hétig napi 3x' magnerot szedtem (szerintem ez a legjobb, de kinek mi) 12-15 hét között 2x1 szem , utána pedig csak ha érzem, hogy nem teljesen jó a pocakom akkor veszek be egyet. Minek mész ilyen korán védőnőhöz? Mondtad, hogy hány hetes vagy, mert amíg nincs papírod az orvostól, hogy élő embryo van a méhedben (6 hét után) addig kiskönyvet sem tud adni.
2013. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat. Voltam már dokinál ő mondta hogy keressem fel a védőnőt adjam oda neki a papírt fel is kerestem és ő kérdezte hogy mennyi idő a papíron 5-6 hetes terhesnek nyilvánítottak. A védőnő mondta hogy akkor mehetek hozzá hétfőn. A magnézium B6 pezsgőtabletta is jó? Folsav tablettám is van! Ne haragudj ha sokat kérdezősködök. 3 pozitív tesztem volt. Uh-ra nem küldtek el sajnos pedig szerettem volna látni is de a dokim azt mondta ráér akkor ha már uh-van érezhető a szívverése.
2013. aug. 1. 20:35
 7/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem tölti be a 6. hetet nincs szívverése, tehát nem is beszélhetünk élő embrióról. Fura, hogy felétek így működik, mert nálunk a védőnő kb. 10 hét után ha szóba állt velem, a doki pedig csak a 6. héten fogadott. Nincs ezzel baj, csináld amit mondanak, csak nekem meglepő, a nálunk lévő hozzáálláshoz képest. Mindenhol más a rendszer, úgy kell tenni, ahogy mondják! :D
2013. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és magnézium, hát én próbáltam MagneB6-ot, Magnecitricit (vagy valami ilyesmi), és végül a Magnerot vált be. Előző kettő nekem annyit ért mint halottnak a csók, de ki kell tapasztalni. Ez a citrici elég olcsó, de 3-5 szem is kellett belőle mert semmit nem ért, a Magnerot drágább (jóval drágább) de 1-2 szem is elég, valamint a dokim is ezt javasolta.
2013. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem. És a magne B6 helyett jó a magnézium B6 pezsgőtabletta?
2013. aug. 1. 20:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt szedsz amit szeretnél, de ha panaszaid vannak (nyilalló has) akkor nem biztos, hogy jó. Én olyat nem próbáltam, nem tudom milyen. Ha te azt szereted akkor próbálj abból többet szedni. Elvileg mindegy mert magnézium ez is az is, de én amiket próbáltam azok mind 500mg-osak még is volt ami segített és volt ami nem annyira.
2013. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!