Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy emiatt megindul a...

Lehet, hogy emiatt megindul a szülés? :O Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ma voltam 38 hetes ctg-n és az orvos (fogadott doki) megkérdezte utána, hogy mikorra vagyok kiírva. Mondtam, hogy 12.-e, erre, hogy oké, nézünk egy méhszájat. Eddig soha nem fájt, de ma nagyon durván vizsgált meg, éreztem, hogy több ujjal és direkt feszítve bennt, mintha tágított volna..Amikor hazaértem, rózsaszín pecsételés volt a bugyimon, de azon kívül semmi. Már napok óta fáj a derekam nagyon és vannak jóslóim, de a reggeli vizsgálat óta mintha rendszeresen (kb 2 óránként) erős keményedést éreznék a hasamban, és a baba sem mozog szinte semmit..

Hétfőre visszarendelt kontrollra, hogy akkor megint vizsgálat, de már előre félek, hogy nagyon fájni fog megint..:S Ha esetleg beindítani próbálta a dolgokat, kb mikor számíthatok rá, hogy tényleg elindul a szülés? Köszi előre is a válaszokat!



2013. aug. 1. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan a 40. héten volt részem ebben a "vizsgálatban" , másnap megindult a szülés... valószinűleg tényleg azért feszegette meg a méhszájadat, hogy beinduljon a dolog...
2013. aug. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kedves első! Igaz, utána csinált uh-t és a kiskönyvembe azt írta, 38-39. hét..Elvileg semmi gond a terhességemmel, a cg 2100, nem is értem miért kell hétfőn a kontroll, de lehet, hogy csak mondott valamit..De igazából tényleg nagyon fájt, levegőt is alig kaptam a meglepettségtől, pár másodpercig tartott, de úgy éreztem, hogy ököllel "bennem van" és szúró, feszítő fájdalmat éreztem..Kicsit félek, mire számítsak, azóta is nagyon fáj odalenn és a hasam is fáj rendesen :(
2013. aug. 1. 23:34
 3/17 anonim ***** válasza:
Anyumat annak idején két nappal a kiírt időpont előtt vizsgálta meg így az orvos reggel 9-kor, délután fél 4-re már volt egy kistesóm... :)
2013. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem ügyeletes a dokid esetleg pont a hétvégén? :P
2013. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy ügyeletes-e, de azt nem hiszem, hogy egy "sima" méhszáj vizsgálat ennyire durva lett volna, mert ugye fogadott doki, mindig oké volt a vizsgálat, de most tényleg nagyon megkínzott..:S Amikor hazaértem és pisiltem, egy apró vércsepp is volt a vizeletemben, de a nyákdugót nem láttam távozni, csak nagyon apró szemcsés darabokat :( Hát vagy meghalok, vagy megszülök hétfőig, de a kontrollon, ha ugyanez lesz, akkor tuti ülni sem fogok tudni utána..
2013. aug. 1. 23:41
 6/17 anonim ***** válasza:
Félned nem kell... maximum megindul a szülés és a karodban tarthatod a babádat! Már amúgy is picit nyitott volt a méhszájad, kicsit rásegített, hogy jobban megnyíljon... :) Pakold össze a maradék cuccokat amik kellenek a kórházba és próbálj még minél többet pihenni! Egy pár évig nemigen lesz lehetőséged rá! :P
2013. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, igazából már minden kész van és örülnék neki, ha tényleg segített ez a vizsgálat, mert akkor legalább nem a semmiért kellett most mégjobban lerokkantani...:D
2013. aug. 1. 23:52
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem a 38. Heten egy ilyen vizsgalat utan 24 oraval indult meg a szules! Es nagyon sok bnom beszamolt errol..
2013. aug. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálam a 2. babánál volt így, ugyan nem volt fájdalmas, de sajnos beindította a szülést (34+5 voltam akkor). Most direkt úgy választottam orvost, hogy ne vizsgálgasson sokat, csak ultrahangozzon. A 36 héten megvizsgált, nem volt fájdalmas, csak kellemetlen, erősen vizsgált ő is, nekem is elkezdődött utána egy kis "nyákozás", vagyis napokig láttam nyákdarabkákat a fehérneműmön, és olyan keményedés indult be, görcsölés, hogy azt hittem, megszülök. Aztán meg képzeld el, leállt. Most 38+6 vagyok már, és úgy alakult, hogy azóta nem vizsgált, csak CTG és UH, és semmi nincs. Kedden megyek újra, már 39 leszek, úgyhogy direkt kérni fogom, hogy vizsgáljon meg :) Szerintem azért csinálják egyébként!
2013. aug. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Azrt jó fej a dokid! Legalább szólhatott volna, hogy mit fog csinálni, vagy legalábbis megkérdezhette volna, hogy kicsit besegíthet- e?

Miért nem hagyják már békén a kismamákat, ha minden rendben van?

Már lassan ott tartunk, hogy hoppá, csinálnak egy gyors császrmetszést.

2013. aug. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!