Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor beerunk a korhazba,...

Amikor beerunk a korhazba, kerhetem h a fogadott szulesznom vizsgaljon meg es ne egy orvos?

Figyelt kérdés

Mindenkitol azt hallom h milyen durvan vizsgalgatnak a dokik. Kerhetek ilyet valyon? Vagy a dokinak kell mindenkeppen megvizsgalnia ott lent? Nalatok h volt? Gondolom aki orvost fogadott, ot a dokija vizsgalta meg.


38+2 h km


2013. aug. 2. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én fogadtam dokit,de amikor szülni mentem,nem őt ugrassztották egyből,hanem aki épp ambulált orvos,ő vizsgált meg.Ő mondta ki azt,hogy tényleg beindult a szülés,és utána szóltak a fogadott orvosomnak.

És igen,nekem is nagyon fájt,ahogy megviszgált,majdnem leugrottam az ágyról. :(

2013. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A szülésznő nem hivatott bizonyos vizsgálatokra. Neki nincs orvosi diplomája.

Nekem csak fogadott orvosom volt, de mivel éppen nem volt ügyeletben, a vizsgálatot más végezte. Semmi gondom nem volt. Nem hiszem, hogy ez a durvaság általános lenne. Nem érdekük durván vizsgálgatni, vagy a szülés levezetésénél kíméletlennek lenni.

Az eddigi vizsgálatoknál nem volt gond? Gondolom eddig is részt vettél terhesgondozáson!

2013. aug. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Magan dokihoz jarok, aki sajnos a korhazban mar nem dolgozik (bejott neki a maganrendeles, ami jobban megeri). Nagyon jo orvos, mindig figyelt ram, amikor volt huvelyi uh, sajnos azt sem szerettem, mert a terhessegem soran kellemetlennek ereztem azt a vizsgalatot. Az utolso uh-on meg mar csak hasi volt (ez szerdan volt).

Elvileg az en szulesznom is megvizsgalhat ugy, csak azt nem tudtam h ahogy beerunk nem-e egy orvosnak a kotelessege. Mert az mar oke h kozben a szuloagyon megnez a szuleszno.

2013. aug. 3. 05:11
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Az épp ügyeletes/szolgálat vezeto orvosnak kotelessege megvizsgálni, akar tetszik, AKA nem.
2013. aug. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, kötelessége megvizsgálni, az első lépés a felvételre. Viszont BÁRMIT vissza tudsz utasítani, soha, semmire sem kötelezhetnek. (nyilván ennek következményei vannak, jelen esetben mondjuk annyi, hogy nem kapsz helyet a vajúdóban, míg meg nem vizsgál valaki...)
2013. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom h meg kell vizsgalnia vkinek, csak arra vtam kivancsi h a szuleszno is megteheti-e.
2013. aug. 3. 10:21
 7/13 F.B.I. ***** válasza:
45%

szia!

Szülésznő nem vizsgálhat meg. Nem csinálhat gátmetszést...tudom valahol engedik, de amúgy szabály ellenes, mivel a sebet már nem ő fogja ellátni. Jó ha fogadsz szülésznő, de neki jóval kevésbé van felelőssége a te szülésedre nézve, mint az orvosnak, akár fogadott akár nem. Mivel a záró jelentéseden sem az szerepel ki volt a szőlésznő, hanem hogy ki volt az orvos, mert ha bármi szövődmény lenne, az orvos viszi a balhé nagyobbik felét. Szerintem nem kell félni a vizsgálattól, mert a szülő nőket egy ujjal vizsgálják és egy ujj egyáltalán nem vastagabb mint..... szóval ha fájdalmat érzel, az nem attól van hogy milyen dúrva egy doki, hanem attól, hogy brutális vérellátása van ennek a területnek és hyperszenzitív. nem véletlenül érezzük ott az orgazmust nem a talpunkon. Sőt a vizsgálatot követő vérzés (ami ilyenkor kb, 70%-ban előfordul) sem a brutalités jele, hanem csak annak, hogy már nyílik a méhszáj.

2013. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért fáj, mert ők rögtön kézzel tágítanak is, hogy gyorsítsák a dolgokat, csak ezt nem kötik az orrunkra. Több helyről hallottam már hogy rosszabb az orvosi vizsgálat mint a vajúdás.
2013. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Engem a szülésznőm vizsgált. Pont bent volt, mikor beértünk. Diplomás szülésznő.
2013. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszat! :-)

Utolso! Akkor ezek szerint szuleszno is megnezheti azt h mennyire vok nyitva! Majd azert megkerdezem tole, de gondolom mindenhol mas a protokoll.


Igen sajnos en is hallottam azt h rosszabb egy ilyen "sima" vizsgalat, mint maga a vajudas... :-\

2013. aug. 3. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!