Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 56-os,58-as méretű bodykból,...

56-os,58-as méretű bodykból, rugdalózókból mennyit szerezzek be szeptemberben születendő babánknak?

Figyelt kérdés
Elkezdtem vásárolgatni a babacuccokat,de első babánk lesz,és kicsit tanácstalan vagyok,nem tudom miből mennyit vegyek..

2013. aug. 3. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
56-osból úgy egy 5 darabot, aztán majd látod milyen ütemmel növöget.:)
2013. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is szeptemberben szülök:)

Nekem megvannak a bodyk, meg minden...szóval már babakészek vagyunk:-)


Én túlzásba estem úgy érzem....

Szerintem a normális:8-10 hosszú body

4-5 rövid

Én egészen 52 mérettől 68-ig bevásároltam:-)


32hkm

2013. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is első babám születik, de majd december legelején. Azt a tanácsot kaptam anyukámtól, hogy 56-ból vegyek egy hétre valót, tehát 7 db-ot, mert lehet, hogy egy nap 2 is elmegy majd. Így is fogom csinálni, mert olyan ütembn lehet, hogy nem fogom tudni mosni. Egy szárítógépet is be akarunk szerezni addigra, mert a babrucik téli szárítása sem egyszerű.
2013. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

56-osból elég kb. 3-4 db hosszú ujjú és 3-4 db rövid ujjú body. Ha nem tudsz ellenállni a kísértésnek és szeptember legelején születik a baba, max. 1-2 ujjatlanra, pántosra is beruházhatsz, de lehet, hogy ezeket már max. pulcsival fogja hordani. (Napozóra/playsuit-ra szerintem, ne is költs!)

Rugdalózó kapcsán az a kérdés, hogy te miben szeretnéd majd altatni a babát. Ha hálózsákban, akkor abból érdemes a 0-3 hósat venni, és kb. 4-5 darabot, ez tovább is elég lehet. Ilyen esetben ugye elég kevesebb rugi is, de ha rugdalózóban altatnád, akkor 1-2 rövid ujjú v. ujjatlan, és 2-3 hosszú ujjú 56-osra ruházz be, altatásra. Ezen felül napközbeni használatra 2-3 db hosszú ujjú elég.

Ha kisfiú, ha kislány, jó, ha veszel harisnyanadrágot. Ebből a 0-3 hósat vegyél, úgy 2-3 db-ot, vagy ha sikeresen találsz 0-6 hósat, abból vehetsz 5-6 db-ot is, de ez ráér később is.

Vegyél majd 2 db újszülött, kötős sapit, illetve 2-3 db vastagabbat, amit ezekre rá tudsz adni, nehogy megfázzon a kis feje. 2-3 db karmolás elleni kesztyű is jól jöhet. 4-5 pár zokni, újszülött méretben, de ha jönnek látogatók, kérhetsz tőlük is. Kardigánból/pulcsiból 56-os méretben elég 3-4 db, nadrágból kb. 4-5 db. Ha kislányotok lesz, ezt kiegészítheted, pótolhatod 1-2 szoknyával, 1-2 kisruhával. Ha szeretnél pólót venni, abból is elég 2-3 db. És egy vastagabb kocsikabátra is beruházhatsz, hiszen a szeptember elég kiszámíthatatlan. Lehet, hogy rossz időt fogtok ki.

2013. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sokszor előfordult, hogy naponta többször volt teljes ruhacsere, még éjjel is, mert sokszor kifolyt a kaki vagy a pisi (nem a pelus hibájából,hanem mert sok és híg volt a széklete). Volt, hogy a féjemet el kellett küldenem babaruhát venni, mert kifogytunk a tiszta ruhákból. Szept-től már nem is száradnak meg olyan hamar a kimosott ruhák mint most nyáron.

Bár nem kérdezted, de egy jó tanács: keresztben/elöl patentolós bodykat végy, azt sokkal könnyebb feladni egy ilyen picuri babára, aki még egyáltalán nem tudja tartani a nyakát. A bebújósaknál mindig egy frászban voltam, amég sikerült átbújtatnom a fején. A következő gyereknél én is több ilyet fogok beszerezni. (C&A-ban mindig szokott lenni ilyen típusú)

2013. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!