Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a haskeményedés?...

Milyen érzés a haskeményedés? 21 hetes kismama

Figyelt kérdés
én mind ettől félek, és fogdosom a hasam és van, hogy keményebbnek érzem..néha max azt érzem, hogy húzódik a bőröm
2013. aug. 5. 08:24
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és fent vagy lennt keményedik a has? nekem lent puha midnig, fent,a gyomorszájnál keményebb
2013. aug. 5. 08:25
 2/6 anonim ***** válasza:
A méh izomzata összehúzódik,olyan mint amikor befeszíted az izmod, csak ezt nem tudod szabályozni. Nem fáj (fájni akkor fog, ha erősebb lesz, vajúdáskor,az pedig olyan, mint amikor görcsbe rándul valamid) Mikor épp keményedi, nehezebben tudod venni a levegőt.
2013. aug. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt a keményedést nem csak a kezeddel érzed, hanem egy fura érzés a hasadban. Megfeszül, nem fájdalom de kellemetlen. És inkább lent, nem a gyomorszájnál. Legalábbis én mindig lent éreztem.
2013. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Keményedésnél az egész has befeszül. Ha ránézel, elvileg látszik is, olyan, mintha a baba "kinyomná" magát, kinyújtaná kezét-lábát, és támasztana, mintha nem férne el. Legalábbis nálam ilyen volt :)

Keményebbnek azért érezheted bizonyos helyeken a pocakodat, mert alatta lehet a baba háta, feneke, akármi. Ha a hüvelyk és mutatóujjadat a hasad tetejére teszed,és úgy nyomkodod, jobban fogod érezni, hogy mikor keményedik, és mikor nem. De az is bőven előfordulhat, hogy nincsenek keményedéseid.

2013. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam ilyenkor mondani a gyerekeknek, hogy "anya teknősbéka lett", mert tényleg olyan, mintha hirtelen páncéllá változna a hasam. Ja, és lent.

Nem túlzottan fájdalmas, de azért kellemetlen, ilyenkor le kell ülni, és rövidesen elmúlik. Én nem fogom meg a hasamat, akkor előbb elmúlik.

36 hkm

2013. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is legtöbbször a hasam felső része szokott keményedni, nem az egész. Van, hogy a fönnt kemény, mint a kő, alul pedig puha. Nekem is kb 20 hét körül kezdődött, most 30 hetesen már egyértelműen érzem időnként. Korábban én is azt gondoltam, hogy a baba nyomja oda valamijét, de egyszer pont vizsgálatnál volt ilyen, és mondta a doki, hogy ez egyértelmű keményedés. Emelte a mg adagomat, azóta jobb.
2013. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!