Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsoltok? Be fogok...

Mit tanácsoltok? Be fogok kattanni már ebbe!

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, akivel már kétszer is egyszerre vártunk babát (mármint a feleségével).

Ők ez a tipikus "tökéletes család" látszatát akarják mindig kelteni, szerintem a 3 éves lányuk még játszótéren se volt soha, annyira burokban nevelik.

Tudjátok, azok a fajták, akiknél a gyerek nem hisztizik soha, sose esik el és valszeg epret kakil...Dührohamot kapott apuka attól is, hogy az anyja (mármint az apukáé) említette egyszer h eesett a kislány, hogy miért kell így lejáratni őket O.o

Állandóan azt a látszatot akarják kelteni, hogy az ő családjuk márpedig mindenben tökéletes.

Ezzel nagy gond nem is lenne, mármint részemről, nem az én dolgom.

Viszont én előbb szültem gyereket, mint ők, ráadásul fiút (nekik az hú de nagy dolog), majd a felesége is várandós lett.Sajnos a babájuk (fiú lett volna) 6 hós magzat korában elhalt.

Aztán terhes lettem a kisebbik fiammal, a felesége ugyanakkor a lányukkal.Mindkettőnknek gyönyörű, egészséges gyereke született.

Eltelt 3 év és megint egyszerre lettünk várandósak.

Ők totál babonásak, nem vesznek "idő előtt" semmit a babának, 12. hétig nem mondják senkinek...stb.

Nos a lényeg, h megszületett kb egy hónapja a babájuk (kisfiú) akinek nagyon örültek...volna, ha nem derült volna ki 1 naposan a babáról, h down kóros.

Azóta olyan hírzárlat van (külföldön élnek), hogy a családban elvileg egy ember tudja, hogy mi van a kicsivel (persze mindenki más is tudja, de "nem hivatalosan"-kivéve rokonom édesanyját, neki SOHA nem akarják elmondani).Tényleg olyan fura ez, nekem úgy jön le, h nem is a babájukat sajnálják, hanem szégyennek érzik, h "hiba csúszott a tökéletes család képébe".

Kitalálták, h amikor jönnek majd haza az ünnepekre a kislányt hozzák, a babát nem (vajon hova teszik?...)

Még egy fotót se látott róla senki, hisz ugye látszik a kicsin, h beteg.

Nem tudom hogy tervezik, meddig gondolják, h tudják ezt csinálni és mi értelme...még ha nem is tudnánk róla, ettől teljesen egyértelmű lenne, h valami nincs rendben.(Én már akkor gyanítottam, h baj van mikor több mint egy hónapig még egy köszönömöt sem írtak a gratuláló mailre).

Na mindegy, "mi erről természetesen nem tudunk"...

Tudom, h semmi közöm hozzá, de mégis kiverte a biztosítékot a viselkedésük és azóta meg lelkiismeret furdalásom van és rettegek, hogy "úristen, nehogy az én babámnak is baja legyen" (egy héten belülre várom a 3. fiamat).

Nem múlik el ez az érzés, hiába jó minden eredményünk.

Sajnálom őket tényleg, de számomra döbbenet ez a hozzáállásuk az egészhez.Én vagyok rossz, hogy egyáltalán (még ha csak fejben is) ezzel foglalkozok?Úgy érzem mikor találkozunk, h irigyek is ránk, de hát nem tehetek róla h 2 gyönyörű fiam van és most is fiút várok.Arról sem, h neki így alakult és megértem, h pocsék érzés.

Mégis én érzem magam rosszul ha együtt a család...mindig azt látom a szemükben, h "bezzeg ők..." borzasztóan zavar az egész és állandóan azon rettegek mióta megtudtam mi történt a babájukkal, h "mert ennyire ki mertem akadni a viselkedésükön biztos engem is megbüntet a sors és baja lesz a kicsimnek" :(

Mit tegyek, h ez a szörnyű érzés elmúljon?Nem bírom már:(((


2013. aug. 6. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nézd, én nem tudom elítélni őket, mert nem tudhatod, mi áll a háttérben... miért így nevelik a gyerekeket.

Én is ilyen voltam, kifelé meg volt a látszat, hogy jól élünk, nincs semmi gondunk...aztán egyszer rosszkor állított be az óvónő, és kiderült, hogy milyen körülmények között is élünk. Apuka elhagyott, a bútorokat elvitte, míg én Pestre utaztam a gyerekekkel orvoshoz, a mosógépet elvitte, szó szerint csak a gyerekek cuccai maradtak... azt mondta erre az óvónő, hogy ő tud segíteni. Azóta nem szégyellem, hisz nem az én szégyenem, hanem az apukáé, hogy azért elhagyott minket, mert betegek a gyerekek. Azóta sokan segítenek ismeretlenül is.

Szóval az is elképzelhető, hogy valami hasonló dolog van a háttérben.

Ami meg a beteg babát illeti. Nekik is fel kell dolgozniuk, gondolom ezért nem mutatkoznak nyilvánosan. Gondold el, hogy nekik most meg kell oldani a kicsi fejlesztését, azt, hogy anyuka hogy tud vele otthon maradni, amíg önellátó lesz, ha az lesz egyáltalán valaha, gondolom a kislánynak se egyszerű ezt megértenie...

Saját magad pedig ne stresszeld ezzel, próbálj megnyugodni, mert csak árt a babának!

2013. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mai világ ilyen, hogy egy Down baba csak selejt, pedig milliószor jobb emberek, mint itt bárki más. Én szívesen nevelnék down gyereket és ha meglesz a nevelő szülői papírom, akkor fogok is, mert csodálatos emberek. De akinek csak a külső, a látszat a fontos, az ezt úgysem érti.
2013. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igazad lehet, viszont mindig is ilyenek voltak a gyerekek előtt is.Csak olyan rossz érzés, tényleg úgy érzem mintha minket okolnának az egészért, h bezzeg nekünk meg jobb...rendesen gyomoridegem volt mindig is a közelükben (még ezelőtt is), vagy azért néztek furán, mert nekik nem volt gyerekük, vagy mert nekik lányuk volt, nekün 2 fiú, most meg ez....rendesen rosszul érzem magam ha együtt vagyunk, persze nem mondanak semmit, de a tekintetük sokat elárul.Olyan nehéz ezeken túltenni magam.És annyira aggódok most.Mi nem vagyunk ennyire szélsőségesek, vagyis simán elújságoltam minden terhességemnél amint megtudam, h babát várok, szépen gyűjtöttük a babacuccokat, néha-néha meg meretem inni egy pohár sört vagy bort, de olyan is volt, h a 9 hónap alatt elszívtam összeen 2-3 szál cigit.És totál az az érzésem van (persze az is lehet, h beképzelem csak), hogy bennük van, h bezzeg ők mindent megtettek, teljesen egészségeseen éltek stb és mégis ez van, én meg ennyire azért nem görcsöltem rá.Nem kell szélsőségekre gondolni, vigyáztam magamra és a babáimra, de tisztában voltam vele, h a baba egészsége nem a babonákon múlik és nem is egy háromnegyed év alatt megivott minimális alkohol (alkalomadtán) vagy 2-3 szál cigaretta fog tönkretenni bármelyikünket is.Ők meg most úgy néznek mintha legalább én láncdohányos lettem volna vagy alkoholista vagy totál felelőtlen, ennek ellenére egészséges fiúkat születem.Borzasztó érzés ez és csak emésztem magam miatta.

2013. aug. 6. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy csak te látod így? Nem biztos,hogy irigyek rátok,mint írtad nincs is mire,mert ők azt gondolják,hogy ők a tökéletes család! Én megértem őket a baba miatt, mivel a mi családunk is van,és a terhességemet sem mondtam el,amíg nem biztos,hogy egészséges a baba,mert engem ne sajnáljanak!
2013. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom.Én is gondoltam már rá, hogy talán csak én látom így, bebeszélem magamnak.Aztán eszembe jutotta, mikor még semmit nem tudtam róluk (mármint első "majdnem-babáról" és társairól...már akkor láttam h furán néznek amikor a fiammal játszok és meg is kérdeztem a férjem miért.Akkor mondta, h szerinte ezért, rossz látni nekik, h elvesztették a babát, míg mi milyen boldogok vagyunk a ajátunkkal.(akkor még csak egy fiam volt).Tehát azt biztos nem beszéltem be magamnak, a öbbit talán már tudatosan "figyelem", bár nem hiszem h ez a jó szó rá.A lényeg, h nem tudom mit tegyek h ez az érzés és félelem elmúljon mert nagyon rossz ez így:(
2013. aug. 6. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!