Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsoltok a védőnő...

Mit tanácsoltok a védőnő felkeresésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A héten tudtam meg, hogy terhes vagyok, 2 hét múlva megyek az orvoshoz. Tudom, hogy utána a védőnőhöz kell menni, de én egy nagyon kicsi faluban lakok, ahol mindenki ismer mindenkit. Nyilván a a 12. hétig nem nagyon szeretné az ember, ha mindenki tudna róla, de ha én beülök a védőnőhöz, már már másnap a fél falu tudja, hogy mi a szitu. Van erre valami jó megoldás, ötlet? Melyik az a hét, amikor még legkésőbb felkereshetem a védőnőt? Csak, hogy legalább próbáljam minél tovább húzni az időt...
2013. márc. 29. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát a 12. héten van a kötelező genetikai uh, amire védőnő nélkül nem tudsz elmenni. Illetve a 10. hét körül kell vérvételre is menned.

De miért baj, ha 2 héttel előbb tudják meg az ott lakók?

2013. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert félek, hogy még bármi lehet, és nem akarom, hogy mindenki ezen csámcsogjon. A munkahelyemen sem szerettem volna még elmondani, dehát helyben dolgozom. És ugye általánosan elfogadott "szabály", hogy a 12. hétig senkinek egy szót sem... :/ Dehát ez van... legalább lesz miről pletykálni a falu szájának. :D
2013. márc. 29. 10:07
 3/15 anonim ***** válasza:
Először is,a védőnő adja ki a kiskönyvet,amivel orvoshoz tudsz menni,mert abba pecsétel és ír orvos,védőnő egyaránt.Sokáig ne húzd,mert bizonyos számú pecsét kell a könyvbe a gyeshez!Egyébként én is faluban lakom és én is ugyanígy voltam.Nem akartam,hogy kiderüljön a harmadik terhességem,így megkértem a védőnőt,hogy ne szóljon senkinek,esetleg tud olyan időpontot adni terhesgondozáshoz,amikor tudja,hogy nem mennek mások,egyedül van.Amúgy miért nem akarod,hogy kiderüljön?
2013. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval: mit foglalkozol vele, hogy ki mit szól hozzá? Én is falun nőttem fel, a pletykafészkek elől ott sosem lehet elbújni. A másik dolog: ha van a közelben nagyváros, esetleg ott találhattok magánrendelőt, ahol megcsinálják a 12. heti UH-ot. Tőlünk ahhoz nem kértek semmilyen papírt, pedig akkor még védőnőt nem is láttam, tehát kiskönyvem sem volt, 12 + 4 hetes voltam akkor. Amikor eljutottunk a védőnőhöz, odaadtam neki az eredményét, nem szólt egy szót sem, hogy miért csak most jöttünk. Persze védőnője válogatja.
2013. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak arra vigyázz, hogy ha jól tudom, akkor ha a 12. hétig nincs kiskönyved akkor nem leszel jogosult gyesre-gyedre.

Mintha valami ilyesmit hallottam volna.

2013. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem is tudom.. egy kicsit szerettem volna magunknak megtartani a titkot. Meg mint mondtam is, a munkahelyemen szerettem volna, ha kicsit később derül ki. De különben mindegy is, büszke vagyok rá, úgyhogy tényleg le vannak tojva az emberek. :-) Majd a hát te meg mit keresel itt kérdéseket meg igyekszem udvariasan elhárítani valahogy. :-)
2013. márc. 29. 10:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyeden én szólnék írásban a főnökömnek, mert ha nem jelented be és közben elbocsátanak, nem tudsz semmit sem csinálni. A bejelentést követően vagy csak védett.
2013. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de köszönöm a figyelmeztetést. Amint az orvos kiadja a papírokat, ez lesz az első dolgom.
2013. márc. 29. 10:31
 9/15 A kérdező kommentje:
Úgy terveztem, hogy a nagymamik anyák napján tudják meg a nagy hírt. Akkor leszek 10 hetes és 3 napos. Ha a következő héten megyek a védőnőhöz, az akkor szerintetek még jó?
2013. márc. 29. 10:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon aranyos! =) Nálunk ez volt apukám karácsonyi ajándéka, duplán örült (azt nem bírtam ki, hogy anyukám ne tudja meg rögtön).
2013. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!