Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek és a pasimnak hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
16évesek vagyunk mind2-en.
2013. aug. 7. 07:17
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Személy szerint nem ellenzem, hogy legyen nemi életük, viszont arra kíváncsi lennék, hogy hogy hozták össze.

-nem szedek tabit

-nincs pénzem gumira

-akkor szexeljünk de úgy, hogy ne legyen belőle gyerek

-jó.

-omnomnomnom.


Aztán meg "nem vagyok annyira kislány".... Hogy a viharba nem. Ilyenkor még egy logikai csavarral spékelik, hogy "mekkora felelősségteljes döntést hozott" akkor, amikor eldönti, hogy megtartja a gyereket.

2013. aug. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy alapvetően ez nem az ő döntése, hanem a családé, ahogy a probléma is a családé, hiszen egy gyerekről van szó, akárhonnan nézem.

--

Amúgy érdekesek itt a vélemények. Nagyon könnyen mondja az ember, hogy felelőtlen tinik, meg hogy velem nem fordulhat elő, meg hogy "nevelni kell a gyereket", és akkor a gyerek se kerül ilyen helyzetbe. Állati nagy tévedés.

IGEN, igaz, hogy az ilyen esetek jelentős része azért van, mert eszükbe se jut védekezni, de lányok, mindannyian tudjuk, hogy egyetlen tökéletes védekezési mód van, ha zárdába vonulunk. Mindennek van hibaszázaléka. Tény, hogy a tabi a legmegbízhatóbb, ha rendesen szedik. De nézzétek meg a terhesség rovatban, hány FELNŐTT képtelen normálisan szedni. Az már eljutott a tudatukig, hogy nem lehet antibiotikummal együtt enni, meg hogy minden nap be kell venni, de a múltkor is láttam egy - ismétlem - felelősségteljes felnőttet, aki megfázás elleni gyógyteát ivott. Speciel konkrétan én is belefutottam ebbe a problémába pár éve, megvettem a teát, és rá volt írva, hogy mellette nem hat a fog. gátló. De nem mindenki gondol erre, mert mindenki azt hiszi, hogy a gyógytea ártani nem árthat. Pedig de.


Nem tudjuk, a kérdezőnek hogy sikerült be a gyerek, lehet, hogy valóban csak simán "hülyék voltak", de ha meg védekeztek, akkor még csak ez sem mondható el.

A gyerek a tied, nevelheted, értékeket adhatsz és példákat mutathatsz neki, de sajnos nem csak te vagy hatással rá. Ha a "szerelme" hatása erősebb, elég egy pillanat, és elhiszi, hogy megszakítással nem lesz terhes, hiába mondod el neki előtte, hogy igen. Vehetsz neki tablettát (talán ez a legjobb megoldás), de mi van, ha amellett lesz terhes? Tilthatod, bezárhatod a szobájába, de akkor pedig megteszi nappal az árokparton, védekezés nélkül. Hiába nevelted...


De ha van tuti módszered, akkor várom, mert az az igazság, hogy nagyon foglalkoztatnak ezek a gyereknevelési dolgok, mert szerintem a világ annyira megváltozott, hogy amit a szüleimtől láttam, az már nem működik.

2013. aug. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!