Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A huszas terhessegi hetekben...

A huszas terhessegi hetekben "hivatalosan" milyen tempoban no a testsuly? Heti fel kilo nem tul gyors?

Figyelt kérdés

A 24. hetben vagyok es most tartok 4,5 kg-nal. Nekem ez atlagosnak tunik, legalabbis latom, hogy valamennyit alakult a testem, nem vagyok annyira feszes es izmos, mint elotte, de a derekamon, pocimon kivul nem nott lathatoan semmim. (Eredetileg magas vagyok es vekony, nincs rajtam plusz, ha ez szamit.)

A 20. heten jartam 2,5 kg-nal, az elmult negy hetben epp heti fel kilot hizom (hetente egyszer merem magam).

Ez igy normalis tempo?

Csak mert nekem kicsit soknak tunik ahhoz kepest, hogy az elso husz hetben osszesen annyi jott fel szinte, mint az elmult negy hetben. Ez eleg aranytalannak tunik...


Es a harmincas hetekben milyen lenne a novekedes, ha csak a baba miatt none a sulyum? Ettol gyorsabb, vagy kb ilyen?


2009. okt. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én eddig 5 kg-ot híztam,pedig csak 22 hetes vagyok.Egyébként szintén magas és vékony.Nem látok sehol plusszt kg-ot,csak a hasam nő.

Nem értem te miért aggódsz?Szerintem még keveset is híztál,hiszen az én könyvemben a 22. hétig írnak 5 kg-ot ideálisnak!

2009. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt.

Nem kifejezetten a sulyom miatt aggodom, csak figyelni akarom, hogy nem-e vizesedem. Legalabbis egyszer emlitette a dokim, hogy figyeljek oda, mert ha egyik hetrol a masikra gyorsul a sulynovekedes, akkor valoszinuleg elkezdtem vizesedni.


De most mi szamit gyorsnak? Ezt nem tudom.

Mert ha azt nezzuk, hogy terhes vagyok, akkor a heti fel kilo nem sok, viszont ha azt nezzuk, hogy a terhesseg elso feleben negy es fel honap alatt hiztam majdnem epp annyit, mint most egy honap alatt, akkor ez igy viszont elegge rohamosnak, aranytalannak tunik.

2009. okt. 26. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A 20. héttől heti 0,5 kg-os súlygyarapodás várható,úgyhogy te is teljesen normálisan hízol.Szerintem!
2009. okt. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 30. héttől már lelassul a súlygyarapodás,bár a baba tovább nő.Ha mégis tovább híznál,akkor kevesebb szénhidrátot kell enni!
2009. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
a súlynövekedés nem teljesen egyenletes.. lehet hogy most 2 hétig nem fogsz hízni szinte semmit :) ha mértékkel eszel, mozogsz és egészséges vagy nem lehet gond. amennyi feljön, annak meg van az oka. ne aggódj. én pl. a 19. hét óta (most vagyok 23.) nem híztam, előtte 3kg-t. én azért aggódhatnék hogy megállt.. talán nem nő a baba?! lehet hogy a következő két hétben meg felcsúszik 2 :) de vigyázok. és mozogj sokat ha lehet!!!
2009. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!