Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Depresszió testsúly miatt?...

Depresszió testsúly miatt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

9 hetes vagyok. Sajnos mielőtt terhes lettem, leszoktam a cigiről, így kb. 10 kg plusszal kezdtem a terhességem. Az első 6 hétben farkasétvágyam volt és én hülye ettem is rendesen. Utána jött az émelygés, ami pont sajnos estére múlik, tehát akkor bírok enni. Szörnyen kövér vagyok. Ennyire még soha sem voltam. Alig van ruhám, amit felvegyek, de vásárolni ilyen kövéren el sem akarok menni. Ma szülinapot ünnepeltünk és fénykép is készült. Amikor megnéztem sírva fakadtam. Ennyire kövérnek soha sem láttam magam. Tudom,hogy örülnöm kéne, meg a babának örülök is, de iszonyatos gátlásaim lettek a külsőm miatt. Sportolnék, de a doki azt mondja igen ,a védőnő, hogy ne. Ráadásul, nem kifogásként, de sajnos iszonyatos fáradékony vagyok, a munkám mellett 120 nm-es házat takarítok, nem nagyon bírok még edzeni is.

Mit csináljak, hogy fogyjak? Ha tovább hízok a babának sem lesz jó! Nagyon el vagyok keseredve!


2011. máj. 20. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyél nagyon sok zöldséget, mert azzal jóllakottnak érzed magad, és kevés kalória van bennük, de ha birod, akkor nyersen, ha megfözöd vagy párolod, kakor viszont ne süritsd be liszttel/tejföllel. Naponta egyél sovány húsokat, sajtokat, mert fehérjékre szükséged van. A zsiradékokat, szénhidrátoka csökkentsd, de teljesen megvonni nem ajánlatos.

Ezen kivül mozogj, lehetöleg egy órát sétálj a szabadban minden nap, de csak kényelmesen, ne eröltesd túl magad.


Nem irtad, hogy milyen magas vagy, meg hány kiló, de lehet, hogy annyira nem vészes a helyzet, mint ahogy látod...

2011. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat,bár nem vok az a nagyon elhízott, csak magamhoz képest, de ez ennyire még sosem zavart. És a ruházkodással is így vagyok, mit te. Ellenben mindenki azt mondja, megszépültem, kivirultam...eleinte gondoltam, persze, aki babát vár, annak megvannak a szépségei, de be kell lássam, bármilyen ellenérzés van bennem a sok "karfiol" miatt a combomon, nem biztos, igazam van. Ha túl sokat híznál, bár még nagyon az elején vagy,úgyis diétát javasolnak majd. Addig meg próbálj meg nem zsírosat, szénhidrátból keveset, sok zöldséget, nagyon kevés cukrot fogyasztani. Ha az orvos engedte a tornát, akkor óvatosan tornázhatsz, bár ha fáradtnak érzed magad, akkor ne erőltesd. Gondolj arra, hogy ha megszületik a pici babád, a tejben az a sok zsír (meg sok más tápanyag) mind átmegy majd, és attól fogy gyarapodni a súlya. Szülés után, ha nem mennek le a kilók, akkor majd edzel, meg diétázol, de most nem szabad fogynod!

Fel a fejjel!!

30h

U.i:én is rosszul vok a fotóktól :)

2011. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!