Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Decemberig hosszabbítják meg...

Decemberig hosszabbítják meg a szerződésem, viszont januárban szülnék. Érdemes kikönyörögnöm még egy hónapot? Jár valami hátránnyal, ha szüléskor nem lesz munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2008. jún. 29. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a tgyás-t már szülés előtt egy hónappal igényelheted, kérdezz meg erről szakembert!
2008. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem szükséges, mert az összes járandóságod az utolsó két év alatt összesen ledolgozott 180 nap után számolják ki, tehát ha 2006 december óta van 180 biztosításban töltött napod, akkor mindent ugyanúgy megkapsz, mintha dolgoznál, annyi lesz a különbség, hogy minden papírodat amit a munkáltató kiad neked kellvinned az államkincstárhozés az oep-hez, hogy megigényelhetsd a járandóságokat.Esetleg azt megteheted, hogy a munkaviszony megszünésekor bejelentkezel egy munkaügyi központba...ott is tudnak segíteni, ha nem tudod egyedül megoldani, deez egy kihagyható lépés.....ha decemberben szűnik meg a munka viszonyod arra figyelj, hogy a bentmaradt szabadságaidat ki kell adják, vagy ki kell fizessék.!!!!
2008. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Remélem,nem változik addig a törvény.Szép nyarat Nektek!
2008. jún. 29. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt rosszul tudja az előttem szóló!!Én magamnak intézek mindent a tbnél 10hetes korom óta,mert elbocsájtottak.Akkor elmentem a tbhez(tavaly)és azt mondták,hogy kell egy bejelentett munkahely,mert a 180nap az csak arra vonatkozik,hogy annyi ledolgozásnak meg kell lenni,de nem elég ennyi.Ez a minimum.A szülést megelőző év átlagából számolják a jutattásokat-nem a 180napból,hanem ha most szülsz a 2007es évből.Ez tuti,sőt.Pl én is találtam másik munkahelyet de csak határozott időre jelentettek be-ápr.30ig,tavaly azt mondták menjek el passzív táppénzre 45nap és utánna munkanélkülire és akkor igénybe tudok venni mindent.NA DE:2008 januárjától változtak a dolgok.Munkanélküliről nem lehet gyedre menni!Csak tgyást lehet igényelni.Tehát gyedet csak az kaphat akinek bejelentett biztosítása van-munkahelyi.Nekem 2hetem volt,hogy valakit találjak aki bejelent és nehogy úgy járjak,hogy csak tgyást és gyest kapok majd.nem tudom miért csinálják ezt a munkáltatók amúgy mert neki nem kell semmi fizetnie ha valaki elmegy szülési szabadságra.ezt is a tb mondta.Csak a táppénz egyharmadát!nA de ha passzív táppénzre megy valaki akkor is ki kell fizetni-tehát nem jár jól így a munkáltató.Amúgy ha pont úgy esik a munkaviszonyod vége,hogy el tudsz menni rögtön szül szabra..szülés előtti 28nap akkor lehet ez nem kell-de ezt meg kell kérdezni.Mi nem kockáztattunk.Én délpesti körzetben lakom ha te is errefelé tudok adni egy tb kirendeltségi telefon számot-itt mindent elmondanak pontosan-nagyon aranyosak.Amúgy a teve utcában nem hiszem,mert ott futószalagon mennek a dolgok,nem fogank személyre szabott tanácsot adni sajna.Irja ha tudok segíteni,de hidd el nem teljesen úgy vannak a dolgok ahogy azt az oldalakon írják-túl egyszerű lenne.Én már kb 6-7hónapja szenvedek ezzel és reménykedni tudok csak,hogy nem kavar be az állam megint valami új jogszabállyal.38hetes kismama
2008. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál,illetve a segítséged is,de nem Budapest közelében élek.
2008. jún. 29. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!