Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be kell vinni steril üvegeket...

Be kell vinni steril üvegeket és tejszívót a korházba valamint sterilizátort, vagy adnak, ha esetleg a tej lefejésére kerülne sor?

Figyelt kérdés
a pécsi klinikán?
2009. okt. 27. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem tavaly. Saját mellszívót és tejtárolót/üveget egyáltalán nem engedtek használni. Valójában nincs is rá szükség, mert van egy szoba, ahol gépi Medela mellszívók vannak, ahhoz annyi steril "fejet" veszel el, amennyi kell. A lefejt tejet steril kávés pohárból, vagy ha akarod steril kórházi cumisüvegből adhatod (bár a poharazást szorgalmazzák). Minden ilyen eszköz ki van rakva a csecsemők helyiségében, el lehet venni. Egyszeri használat után egy külön mosogatós helységbe kell visszavinni, hogy újra sterilizálják.
2009. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, és megkérdezhetem, hogy milyen véleményed van a helyről és meddig kellett bennmaradnod?
2009. okt. 27. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Alapesetben hüvelyi szüléskor a harmadik napon, császárnál a negyediken engednek ki. Ha a baba besárgul, vagy más miatt kezelik, akkor persze addig nem adják ki, amíg a gyermekorvos nem bólint rá, de ilyenkor az anya is maradhat. Ennek nálunk sajnos volt jelentősége, mert a vajúdás során kaptunk mindketten egy baktériumfertőzést (nem orvosi hiba, hanem meconiumos magzatvíz miatt), és csak a 12. napon "szabadultunk". Szóval nagyon jó volt, h' nem kellett otthagyni a babát. Összességében az ellátással kapcsolatban csak jó tapasztalataim voltak: az orvosok, szülésznők és a nővérek is normálisak, felkészültek, a legnagyobb rosszindulattal sem tudok negatívumot mondani, pedig nem volt fogadott dokim. Tény, h' mindegyiknek sok a dolga, a vizit néha csak létszámellenőrzés szinten zajlik, de ha felmerül bármi gond, azonnal jönnek, soron kívül vizsgálnak stb. A gyermekágyon az osztályos nővérek kifejezetten jó fejek voltak, a csecsemősök közül viszont néhányra hallottam panaszt. Nekem velük sem volt bajom, mindenre válaszoltak, amit kérdeztem, segítettek mellre tenni a picit stb., csak kérni, kérdezni kell. De nagyon aranyosak voltak a szobatársak is, mindig jó volt a hangulat. Én ezelőtt még nem voltam kórházban, és el nem tudtam képzelni, h' három napot kibírok ott, és végül mégis minden jól alakult. A legjobbakat kívánom Nektek is!
2009. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi még 1x, sajnálom, hogy olyan sokáig kórházban kellett lenned, nekem 3 hét van vissza, eddig úgy volt, hogy máshol szülök, de így alakult, hogy addig már Pécsett maradok.
2009. okt. 27. 15:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!