Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamik! Lehet...

Cukorbeteg kismamik! Lehet fogyasztani az alábbi dolgokat?

Figyelt kérdés
Korpovit keksz, mogyoró - nem sós!, dió? Ha édesre vágyom, mit ehetek? Csak jövő hétre kaptam időpontot a diabetológiára. Köszi előre is!
2009. okt. 27. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ehetsz, de nem mindegy hogy mikor. Vannak lassan és gyorsan felszívódó ch-ok. Ha édességre vágysz, akkor vacsorára egyél meg nuygodtan egy sportszeletet, ami kb 40 g gyorsan felszívódó.
2009. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Korpovit keksz mehet, mandula, mogyoró, dió stb is, persze beleszámolva a napi ch adagba (bár én nem tudtam volna annyi mandulát megenni egyszerre), sőt minden olyan sós sütemény mehet (pogi, sajtostallér stb) amik nem tartalmaznak ugye cukrot, de ezeknek is van ch tartalmuk.

Én ha édesre vágyom, megeszek egy norbi rudit, norbi somlóit, de most is pl. egy normál krémtúrót ettem, pedig abban is van cukor. Normál pöttyös túrórudinak sem tudok ellenállni. Jégkrémből pedig az alexandrás túró icet szoktam kajtatni, mert nem mindenhol árulnak.


Ha szereted a kakaót, nekem most fogyott el egy candereles kakaópor egy dobozzal, azt ittam másfeles tejcsivel. 3 dl-re 19 g ch-t számoltam.


Sokan tiltják az édesítőt, de muszály néha azt használni, ha nem akarsz állandóan cukorral bűnözni. Nyilván nem kilószámra megy.


Ja, és nekem a nagy kedvenc: aktívia natur joghurt, zabkorpa, édesítő folyadék pár csepp és fahéj.

Sok sikert és kitartást!


35 h km

2009. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon jó édesség a "győri édestől" a zabfalatok, csak 7,3 g szénhidrát van benne. LEhet enni minimális, 1-2 kocka étcsokit is. NAgyon jól ellensúlyozza az édességet a savanyúkáposzta, tehát egy jó töltött káposzta uátn belefér egy almásrétes:-) (25 hetes diétázós mami)
2009. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!